Šta je novo?

Razni projekti

Cuo sam da se ona Redziceva zgrada u izgradnji pored francuske ambasade rusi.

arcvs_03_pariska-e1441110433651.jpg
 
Projekat je nadogradjen mimo dozvole i nisu se postovali propisi vezani za bezbednost, jedan radnik je pogionuo na tom gradilistu.
 
Mislim da si nešto pobrkao. Radnik je poginuo na gradilištu na uglu Bregalničke i Bulevara kralja Aleksandra, a inspekcija je utvrdila da je taj objekat nadograđen mimo izdate dozvole. Pritom, ne ruši se cela zgrada, već samo nelegalno dozidana etaža.

Beograd jeste grad pun bizarnosti, ali teško da su se u istom danu iste stvari dogodile na dva potpuno različita i nepovezana gradilišta :D
 
Jbt onda moja devojka koja je gledala TV i javila mi to nije nista razumela!

Posto ja pljujem non stop tu zgradu u Pariskoj ulici kad prodjemo pored nje...
 
Једна јако фина новоградња у Мутаповој:

20160119_155802.jpg


20160119_155939.jpg


Ради се и на суседном плацу:

20160119_155812.jpg


Као што се види на таблама, инвеститор и пројектан су исти:

20160119_155849.jpg
 
Успео сам да прочитам, после увећања слике, да је улица Војводе Путника ..., Сењак, Београд. Где је тачно та улица, односно како се раније звала ?
 
Nije Ulica vojvode Putnika, već Bulevar vojvode Putnika. :) Kreće praktično od Gazele i ide ka Topčiderskoj zvezdi, uz Hajd park.
 
Мало вири изнад улице?
Гледам сад преко гугла, скоро цео метар ако не и више је изнад улице (ако је тротоар урађен како треба, односно ако није унутар њиховог плаца)
https://goo.gl/maps/8F758g66j2w
 
Posto je visina dovoljna mozda su im cak i dozvolili nebi me cudilo meni nisu jasni ljudi koji kupuju stanove sumljivih papira jedva cekam da usvoje sgz pa da te nekretnine budu van pravnog prometa
 
Nekim ulicama u tom kraju će se menjati regulacija, pa je moguće da to važi i za ovaj ćošak.
 
Vrh