Šta je novo?

Razni projekti

spatiotecte":1jlrt1bw je napisao(la):
..
MEDJUTIM,
Desava se ponekad iz izvesnih razloga da se radi izolacija sa unutrasnje strane.
Meni se desavalo da radim projekte rekonstrukcije starih zgrada ili adaptacije postojecih prostora u centru Pariza ili u njegovoj okolini gde su zgrade bile stare preko 100 godina i gde nije bilo prikladno raditi spoljnu izolaciju.
Ali ovde se radi o novogradnji pa cu navesti jos koji moguci razlog.

Isto tako se ponekad radi unutrasnja izolacija kad sam projekat podrazumeva kompleksniju fasadu gde ima detalja, izbacenih horizontala, vertikala, ramova, maska, uvucenih ili drugih delova koji bi izuzetno lose estetski ispali kad bi ih izolacija pokrila jer bi bilo mnogo ispupcenja na fasadi sto bi dodatno opteretilo ceo estetski utisak.

Sto se tih problema kondenzacije tice, u Francuskoj odavno vise ne koristimo demit fasade kad su u pitanju neki malo bolji projekti bar ja to nisam u svojim projektima i postoje konstruktivni elementi koji omogucavaju da se termicki mostovi rese i kad je u pitanju unutrasnja fasada jer se pri izlivanju ploce stave ti izolatori koji omogucavaju nastavak izolacije i kroz ploce i garantuju izoacionu zavesu celom duzinom fasade.

Dakle spoljasnja izolacija da, kad god je to moguce i ako je fasada "ravnog" tipa bez nekih izvucenih ili uvucenih detalja ali ako projekat zahteva drugaciji tip izolacije onda je unutrasnja sasvim opravdana i postoji tehnolosko resenje da ona bude isto tako dobra kao spoljasnja.

Mokrih zidova nikad nisam imao niti se neka kondenzacija pojavila kad sam projektovao unutrasnju izolaciju.

Ja sam imao prilike da vidim kod druga koji je stavio izolaciju sa unutrasjnje strane, tkz. znojave zidove, u zimskom periodu, kad se unutra greje a nappoju jako hladno da dolazi do kondeza i da se zidovi zargonski receno "znoje". Naravno to ne mora uvek da bude slucaj, rade se projekti energetske efikasnosti pa se u sklopu toga radi i proracun difuzije vodene pare.

Retki su slucajevi da mora da se radi unutrasnja izolacija, i to jeste uglavnom prilikom rekonstrukcije starih objekata, medjutim oni imaju generalno dosta debele zidove pa se i kondez ne javlja na povrsini zida.

Sto se tice dekorativnih elemenata, obicno se rade od stirodura ili mesavine cementra i gipsa pa i nema termickih prekida, ili ako su veci ispusti onda se makar u Austriji to resava "Isokorb"-om, spcijalnim nastavkom koji sprecava pojavu hladnog mosta.

@tragac:
Sto se tice prozora i vrata, moze naravno i visekomorni PVC sistemi Kmax=1,5 W/m2K, a staklo dvostruko termoizolaciono ispunjeno argonom Kmax= 1.1W/m2K

Da li se ta i ugradjuju zaista, nemam pojma :)
 
Šta se gradi uz autoput (Surčinski put, dijagonalno od Autoprometa) ? Parcela je ograđena.

ogradjena-parcela-uz-autopu.jpg


http://binged.it/1XI7V1S

https://www.google.rs/maps/@44.8277458, ... 6656?hl=en
 
Ништа. Ту парцелу и ову јужно власник већ сто година нуди за изградњу.
 
Сваке године се обе парцеле чисте од корова и израслог дрвећа. Пре је била ограда од арматурне мреже. Изгледа да су је мало по мало цигани исекли и однели.
Постоје и велике табле на којима пише колика је површина и др.
 
astrodule":1vy81b0u je napisao(la):
Šta se gradi uz autoput (Surčinski put, dijagonalno od Autoprometa) ? Parcela je ograđena.

ogradjena-parcela-uz-autopu.jpg


http://binged.it/1XI7V1S

https://www.google.rs/maps/@44.8277458, ... 6656?hl=en
Ту ће се градити објекти мале привреде. То је у оквиру блока 51 и цео блок је подељен на зоне. То је зона 01 где ће Имел градити те објекте мале привреде и подељена је зона на пет локација, а биће и паркинг простор. У целом том блоку гради само Имел.

На њиховом сајту има о тој зони http://www.imelgroup.rs/projekti/showon ... project=32 са сликама са лица места, а ево и цртежа те зоне, мада нема приказаних тих објеката за малу привреду. Сви објекти ће бити П+2 тј. приземље са два спрата, барем тако пише на цртежу.

То је ова зона коју сам уоквирио црвеним линијама. Овде је приказан и излаз на аутопут, мада тог излаза неће бити, али ко зна !?


Увећани приказ једног дела зоне 01


Зона 01 приказана и обележена на карти


Цртеж зоне 01 са подељеним локацијама од ГП-01-1 до ГП-01-5. Објекти спратности П+2.


Кад ће почети да се гради ? Тешко питање.
 
Stambeno-poslovni objekat u Novim Banovcima.

U toku je izgradnja stambeno-poslovnog objekta spratnosti Po+Pr+4+Pot, nakon zavrsetka prvog objekta ocekuje se izgradnja drugog, identicnog na istoj parceli. Objekat se nalazi u u centru Novih Banovaca u neposrednoj blizini OS,,Nikola Tesla".
Trenutna cena u ovoj fazi iznosi 640 e/m2.
Investitor je LK nekretnine iz Zemuna.
izgled-zgrade-jpg.3100

full

20151030_122515-1-jpg.3093

20151030_122342-jpg.3095
 
Стојана Протића

2vdmiog.jpg


2cyfk35.jpg


Дубљанска

2dqnez8.jpg
 
Није. Био сам у журби, па нисам стигао рендер да усликам.
 
'Uzurbano' se privodi kraju...
"Sportski centar" ulica Kneza Viseslava:
4a6f3f9036bf97b120516d97f716bd19.jpg


485225fad0fca237c733db4d8e2cdcf2.jpg


0fa8219f53ec87581ad59a1bd1d44d38.jpg


fd96ecbb4743864c51c31806c172a8a5.jpg


fc57b95655da21441376964899555cc7.jpg


1965cfdbbb7a1acaaf9bb4dda41e2490.jpg
 
Laki, da li možeš da mi pošalješ lokaciju na google maps-u za adresu Kneza Višeslava 15. ?
 
Колико видим то су оне спорне зграде из афере са Делта Легалом и братијом.
 
laki72":3snjd822 je napisao(la):
'Uzurbano' se privodi kraju ... "Sportski centar" ulica Kneza Viseslava:
4a6f3f9036bf97b120516d97f716bd19.jpg

Цена станова у згради на слици и половини зграде до ње (исти инвеститор) је 1.300 евра по квадрату на први упит. Затим кажу да је могућ попуст од 20-30 евра ако се пита прави од три брата који су инвеститори, а онда може и за 1.200.
Нисам схватио за ПДВ, кажу да га је практично немогуће добити натраг.

Зграде ће бити готове почетком децембра, када "очекују Малог и Вучића" да дођу, а "ко има ствари, може и одмах да се усели".

Квалитет градње и завршних радова је просечан. Лифт не иде до нивоа гаража, где гаражно место кошта "10.000, или 9.000" евра.

Инвеститори (три брата Далматинца, како кажу за себе) немају смисла ни воље за запажања у вези са ситнијим стварима, као што су осветљење у пролазу између две зграде, висина парапета и ширина степеница од уличног тротоара, непостојање рампе за колица на једном месту иако их има и пре и после њега ...

Три стана (83 квм с терасом, 63 квм с терасом ...) које сам разгледао имају велике просторије. Угаони станови према раскрсници имају терасе од 17 квм и чисту квадратуру мању од 60 квм.
 
Gradilište Ruzveltova iz malo neobičnih uglova:





izvor:FCB
 
Стојана Протића

20151117_125625.jpg


20151117_130356.jpg


Подгоричка

20151117_125833.jpg


Дубљанска

20151117_130019.jpg


Цара Николаја

20151117_131314.jpg


Ево и рендера наведеног објекта са сајта Енергопројекта

ep_cara_nikolaja_1.jpg
 
milos.tro":1kjwkmvd je napisao(la):
NenadZ":1kjwkmvd je napisao(la):
Ko gradi ovo u Tetovskoj, lepo izgleda? Je l postoji neki kontakt na zgradi ispred, posto na netu ne nadjoh nista?
Lokacija ti je Tetovska 37 (pogledaj na netu za tu adresu),koliko se sećam nije bilo table,verovatno da je zgrada pred ili je u toku useljenje. :)

Sa malim zakašnjenjem - jedna od stvari po čemu je Tetovska 37 interesantna je sistem centralnog grejanja i hlađenja. Dakle, nema split sistem klima da naruže fasadu, kondenza leti i grejanja kad se toplanama greje koliko se njima greje - svako sam bira svoj komfor.

Neki stanari su izabrali da opreme stanove podnim grejanjem... ovo znam jer je naša firma radila sisteme grejanja i hlađenja... očekujemo da na sledećem projektu sa ovim investitorom uradimo i sistem centralne pripreme sanitarne tople vode, dakle još više komfora i bolje iskorišćenosti prostora u stanovima...
 
koliko vidim ni investitor nije predvideo mesto za klima uredjaj tako da je ovo ocekivano...sto ne znaci da ovo opravdavam...
Da li je to korten u Sokolskoj ili mi se cini...?
 
Vrh