Šta je novo?

Razni projekti

Petrogradska i Pozarevacka. Druga lokacija zaista ima klinove sa bocne strane fasade za konstrukciju koja se vidi na renderu. Ipak je upitno kakav ce biti krajnji rezultat, proporcije se ne slazu koliko vidim
20240603_142155.jpg
20240603_142157.jpg
20240603_142803.jpg
20240603_142811.jpg
 
Pozdrav ljudi, zna li neko šta je ovo čudo i gde se zida na Vračaru?
 

Prilozi

  • IMG_6984.jpeg
    IMG_6984.jpeg
    84,5 KB · Pregleda: 170
  • IMG_6983.jpeg
    IMG_6983.jpeg
    89,8 KB · Pregleda: 170
Pozdrav ljudi, zna li neko šta je ovo čudo i gde se zida na Vračaru?
Jel si siguran da se zida? Nekad arhitekte postave projekat a ne bude uopste realizovan ili bude ali u izmenjenom obliku. To naravno nije do njih vec do investitora.
Npr burea cube je radio projekat/render za Ustanicku 12... Zgrada nema veze sa renderom nazalost.
 
Jel si siguran da se zida? Nekad arhitekte postave projekat a ne bude uopste realizovan ili bude ali u izmenjenom obliku. To naravno nije do njih vec do investitora.
Npr burea cube je radio projekat/render za Ustanicku 12... Zgrada nema veze sa renderom nazalost.
Zaintrigirao me je (i uplašio) ovaj tvoj post i otišao sam juče nakon posla, strogo ciljano, da osmotrim kako stoje stvari na gradilištu U12 (u Ustaničkoj 12, jelte). Na gradilišnoj tabli je render kao i na sajtu Bureau Cubea, a i sam objekat deluje kao da se po tim planovima zida. Otkud informacija da je projekat promenjen do neprepoznatljivosti?
U12 Tabla.jpg
U12 izgradnja.jpg
 
Zaintrigirao me je (i uplašio) ovaj tvoj post i otišao sam juče nakon posla, strogo ciljano, da osmotrim kako stoje stvari na gradilištu U12 (u Ustaničkoj 12, jelte). Na gradilišnoj tabli je render kao i na sajtu Bureau Cubea, a i sam objekat deluje kao da se po tim planovima zida. Otkud informacija da je projekat promenjen do neprepoznatljivosti? Pogledajte prilog 202208Pogledajte prilog 202209
Izvini sto sam te prepao, permutovao sam po svemu sudeci. Mislio sam na drugi objekat u Ustanickoj a on se izgleda vodi pod brojem 15.. Detaljnijom proverom izgleda da sam ja pomesao ta 2 objekta i mislio da 12 treba da se izgradi na mestu gde je 15, malo blize Komandi.
 
Ne znam da li je igde kaceno ranije, meni izaslo na instagramu kao reklama:

Charm Residences blizu Autokomande, na reklami stoji od 3100+PDV cena.
 
Ne znam da li je igde kaceno ranije, meni izaslo na instagramu kao reklama:

Charm Residences blizu Autokomande, na reklami stoji od 3100+PDV cena.
OD 3100+PDV obicno znaci cena 3100 je za penthaus od 100 kvadrata sa uracunatih 20 kvadrata terase, a normalan dvosoban/trosoban stan koji interesuje vecinu ljudi je 500e vise po kvadratu... Kada vidim OD ispred cene vise se ni ne cimam da kontaktiram prodavce...
 
Ne znam da li je igde kaceno ranije, meni izaslo na instagramu kao reklama:

Charm Residences blizu Autokomande, na reklami stoji od 3100+PDV cena.
Bezite od toga. Investitor Moj Krov DOO, prevaranti. Vecina vlasnika stanova u prethodnom objektu koji su izgradili se tuze sa tim investitorom zbog uzurpacije zajednickih prostorija, ilegalnih povezivanja lokala i stepenista stambenog bloka, smetanja poseda stanara od strane radnika lokala, itd. itd.. Upotrebne dozvole ni u najavi iako je zgrada useljena i tehnicki prijem prosao pre 2 godine, stizu nove tuzbe za prevaru jer gradjevinska dozvola istice za 3-4 meseca.
Obzirom da su sve ove informacije proverive na netu, neverovatno je da ima ljudi koji razmisljaju da kupe stanove u izgradnji za te pare od tih prevaranata.
 
Naravno da je stetan, u Nemackoj isplacuju naknadu svim ljudima koji zive 100-150 metara od dalekovoda jer ugrozava njihovo zdravljem. Oko njega posotoji nevidljivo elektromagnetno zracenje, koje je u slucaju oluja i elektricnog praznjenja iz atmosfere neretko i vidljivo. Moji deda stric i baba strina su ziveli ispod dalekovoda u Bajinoj Basti, oboje su umrli od raka limfnih zlezda.
 
Naravno da je stetan, u Nemackoj isplacuju naknadu svim ljudima koji zive 100-150 metara od dalekovoda jer ugrozava njihovo zdravljem. Oko njega posotoji nevidljivo elektromagnetno zracenje, koje je u slucaju oluja i elektricnog praznjenja iz atmosfere neretko i vidljivo.
Не знам одакле ти ово за Немачку, али ми је тешко да поверујем. Већ сам писао овде о швајцарским правилима за градњу која допуштају удаљеност већ од 5 метара од осе (у функцији напона):
https://forum.beobuild.rs/threads/razvoj-novobeogradskih-blokova.86/post-1201626
Moji deda stric i baba strina su ziveli ispod dalekovoda u Bajinoj Basti, oboje su umrli od raka limfnih zlezda.
То је страшно, али једно је живети испод далековода, а друго 70 метара бочно.
 
@Meyraf druze radio sam deset godina u Nemackoj firmi gde smo se samo bavili time da racunamo naknadu ljudima za stetnost dalekovoda, tako da... Dozvoljena je i ovde gradnja ali imas naknadu ako ti je novi dalekovod prosao blizu kuce na manje od 100 m. Imaju dve zone u neposrednoj daljini od dalekovoda do 30 m i zavisnonod firme na 100 do 150 m
 
@Meyraf druze radio sam deset godina u Nemackoj firmi gde smo se samo bavili time da racunamo naknadu ljudima za stetnost dalekovoda, tako da... Dozvoljena je i ovde gradnja ali imas naknadu ako ti je novi dalekovod prosao blizu kuce na manje od 100 m. Imaju dve zone u neposrednoj daljini od dalekovoda do 30 m i zavisnonod firme na 100 do 150 m
Немачкa управа за заштиту од зрачења каже “Es gibt in Deutschland kein Gesetz, das einen Mindestabstand von Hochspannungsleitungen zu Wohngebäuden vorschreibt.” (“у Немачкој не постоји прописана минимална удаљеност између високонапонских водова и стамбених објеката”). У овоме су чак мање рестриктивни од Швајцарске.

Ја не сумњам да су градитељи далековода плаћали одштете (на чему си радио). Питање је на шта се та одштета односила. Да постоји доказани штетни утицај на здравље, градња би била забрањена, а не дозвољена уз одштету.
 
Не знам одакле ти ово за Немачку, али ми је тешко да поверујем. Већ сам писао овде о швајцарским правилима за градњу која допуштају удаљеност већ од 5 метара од осе (у функцији напона):
https://forum.beobuild.rs/threads/razvoj-novobeogradskih-blokova.86/post-1201626

То је страшно, али једно је живети испод далековода, а друго 70 метара бочно.
Jeste on 70m udaljen od ove zgrade, ali kablovi prolaze tik uz zgradu. Kontam da nije problem proći oko kablova neki put, ali spavati u stanu pored kojeg prolaze kablovi je po meni katastrofalno i zato ljudi dobijaju leukemiju...
 
@Meyraf druze trazi i cekaj dokaze, ja ne bih ziveo pored dalekovoda ni uz naknadu, jedan je zivot
Ту се слажемо, не бих ни ја. Међутим, једно је рећи “ја не бих никад живео поред далековода”, а сасвим друго “нигде у нормалном свету, само у Србистану, не граде се стамбени објекти на мање од сто метара од далековода”, јер то није тачно. Можеш да купиш вилу на Боденском језеру, никакав закон неће спречити тамошњу електродистрибуцију да ти пет година касније на 50 метара од виле провуче високонапонски далековод, јер и тамо закон не каже ништа, или то сматра безбедном удаљеношћу.
 
Vrh