Šta je novo?

Razni projekti

Не сећам се баш најтачније, али отприлике овако:

За одређене парцеле у неким деловима града, поготово веће, на пример где су биле фабрике, или изузетно у неким одређеним целинама, да би се добила дозвола, мора да се уради урбанистички пројекат који онда иде на јавни увид, као плански документ. Врло често тамо где је регулационо ситуација мање-више чиста. Када се то прође, аутоматски се добијају локацијски услови.

Где се то тражи је наглашено у плановима - или генералном плану тамо где иде директно спровођење, или у детаљним плановима.
 
Hvala Srbo, nisam siguran da i dalje razumem, recimo ovaj Evolution se gradi na zemljištu gde nema ničega, znaci da je sve definisano generalnim planom i nema potrebe da se pravi novi urbanistički projekat?
Investitor samo napravi ugovore sa javnim preduzećima da obezbede neophodnu infrastrukturu?
 
Hvala Srbo, nisam siguran da i dalje razumem, recimo ovaj Evolution se gradi na zemljištu gde nema ničega, znaci da je sve definisano generalnim planom i nema potrebe da se pravi novi urbanistički projekat?
Investitor samo napravi ugovore sa javnim preduzećima da obezbede neophodnu infrastrukturu?

Urbanistički projekat je obavezan ili bi trebao da je obavezan jedino za atraktivne i bitne lokacije (npr. Neimar na Vračaru, Dedinje neko, negde blizu Košutnjaka).

Kada je obavezan UP:

Član 28. stav 1. tačka 8. Zakona o planiranju i izgradnji:
Plan detaljne regulacije sadrži naročito lokacije za koje se obavezno izrađuje urbanistički projekat ili raspisuje konkurs;

UP kada ga ima prethodi LU:

Član 57. stav 3. Zakona o planiranju i izgradnji:
Ukoliko je planskim dokumentom predviđena izrada urbanističkog projekta, ili je urbanistički projekat izrađen po zahtevu investitora, lokacijski uslovi se izdaju na osnovu tog planskog dokumenta i urbanističkog projekta.

Šta je UP:

Član 60. stav 1. Zakona o planiranju i izgradnji:

Urbanistički projekat se izrađuje kada je to predviđeno planskim dokumentom ili na zahtev investitora, za potrebe urbanističko-arhitektonskog oblikovanja površina javne namene i urbanističko-arhitektonske razrade lokacija.
 
Hvala zaista na trudu, eto ja sam na ovaj Vaskrs nešto naučio …
 
Urbanistički projekat je obavezan ili bi trebao da je obavezan jedino za atraktivne i bitne lokacije (npr. Neimar na Vračaru, Dedinje neko, negde blizu Košutnjaka).
Nije baš tako,ima UP i u Mirijevu na primer.
Hvala Srbo, nisam siguran da i dalje razumem, recimo ovaj Evolution se gradi na zemljištu gde nema ničega, znaci da je sve definisano generalnim planom i nema potrebe da se pravi novi urbanistički projekat?
Investitor samo napravi ugovore sa javnim preduzećima da obezbede neophodnu infrastrukturu?

Kod Evolution-a,bilo je potrebno doći do vlasništva nad zemljištem,koje je decenijama bilo nerešeno.
Ovo ostalo je lakši deo posla,odnosno ključ ovh lokacijskih uslova,leži u tome da je neka interesna strana ,prvo pokrenula PDR,a taj PDR je rađen po želji te interesne strane.
PDR je u prilogu ispod.
 

Prilozi

  • 2.PLANIRANO_pdr Darvinova.pdf
    519,7 KB · Pregleda: 131
Poslednja izmena:
Cene od 2.550e+pdv.
Garsonjere su sve prodate.
4 Lamele,dve sa po dva lifta,dve po tri lifta.
Gradjevinska dozvola se očekuje posle majskih praznika,tada će verovatno biti još jedno manje povećanje cena.
 
Poslednja izmena:
Zarkovo city Residence. 90% kompleksa se nalazi u Zarkovu. Granica Zarkova i Banovog brda je sredina doline ispod mosta do razmaka izmedju Milosa Crnjanskog i vrtica Bajka, odnosno korito nekadasnjeg potoka Repiste koji je i bio prirodna granica.
 
Pogledah sada katastar. Opste rasulo, prvo sto se parcele vode kao Repiste - tj. Zarkovo, a pod broj dva vlasnistvo na nekim parcelama je preneto sa stankoma a.d. u stecaju na preduzece Suncana dolina, medjutim stavljena je zabelezba od Javnog beleznika da promena nosioca prava nije konacna i da je stavljena neka plomba, nije mi bas jasno, tu se sada lome komplja...Vecina parcela se i dalje vodi na Stankom A.D. u stecaju.
 
Pogledah sada katastar. Opste rasulo, prvo sto se parcele vode kao Repiste - tj. Zarkovo, a pod broj dva vlasnistvo na nekim parcelama je preneto sa stankoma a.d. u stecaju na preduzece Suncana dolina, medjutim stavljena je zabelezba od Javnog beleznika da promena nosioca prava nije konacna i da je stavljena neka plomba, nije mi bas jasno, tu se sada lome komplja...Vecina parcela se i dalje vodi na Stankom A.D. u stecaju.

Videli smo dakle sve, al da neko prodaje bez da ima vlasništvo nad zemljištem je na nivou onih duplih prodaja i cirkusa iz ranih dvehiljaditih.
I to što je preneto je preneto nekakvim Ugovorom o poslovno tehničkoj saradnji (znači ne kupoprodajom, ne rešenjem suda iz stečaja), baš stinky:
Drugi spor je nastao u vezi izrade aneksa Ugovora o poslovnoj saradnji od 10. 11. 2017. godine. koji se odnosi na poslovnu saradnju sa advokatom Tijanom Milićević u ostvarenju poslovnog projekta na delu katastarskih parcela na lokaciji Sunčana dolina, na kojima "Stankom" ima upisano pravo korišćenja. U julu ove godine, Milićević se obratila "Stankomu" i Odboru poverilaca sa predlogom o zaključenju aneksa Ugovora.
- Ugovor sačinjen 2017. godine, ne proizvodi pravno dejstvo, jer je prethodni Odbor poverilaca, između ostalog, smenjen zbog odobravanja ovako štetnog ugovora i vrlo nepovoljne dobiti za "Stankom" - kaže Aleksandar Stanković, koji je predložio veštačenje ugovora.
Mihailović objašnjava da Ugovor nema saglasnost stečajnog sudije Natalije Pejić Kordić.
Link ka vesti
 
49156464-0283-4BF8-85C3-9AA36E0AA8F7.jpeg
 
Jel zna neko kakva je situacija parcetom zemlje kod mosta na Adi? Tamo gde su bili oni silosi pored pumpe knez Petrol.
Delije mi da tu moze biti lepo za stanovanje. Sta mislite?
IMG_20230423_063423.jpg
 
Jel zna neko kakva je situacija parcetom zemlje kod mosta na Adi? Tamo gde su bili oni silosi pored pumpe knez Petrol.
Delije mi da tu moze biti lepo za stanovanje. Sta mislite?Pogledajte prilog 159880
Beograd na vodi a kolko sma cuo ne smeju da se grade stanovi zbog zracenja od silosa ... A po meni je idealnijanlokacija za zivot iza ade gde je policija sad i cela ta strana
 
Beograd na vodi a kolko sma cuo ne smeju da se grade stanovi zbog zracenja od silosa ... A po meni je idealnijanlokacija za zivot iza ade gde je policija sad i cela ta strana
Tačno
Upisani vlasnik parcela je privredno društvo Beograd na Vodi Doo.
Kada će se graditi nije mi poznato.
 
Beograd na vodi a kolko sma cuo ne smeju da se grade stanovi zbog zracenja od silosa ... A po meni je idealnijanlokacija za zivot iza ade gde je policija sad i cela ta strana
Uh..i meni je to mesto iza policije savrseno. Tu u policiji sam cak i radio par meseci i mogu reci da je savrseno. Pogotovo kad je lepo vreme. Ali nisam nigde video da se spominje gradnja stambenot naselja?
 
Uh..i meni je to mesto iza policije savrseno. Tu u policiji sam cak i radio par meseci i mogu reci da je savrseno. Pogotovo kad je lepo vreme. Ali nisam nigde video da se spominje gradnja stambenot naselja?
Ne sponinje se hipoteticki sam rekao da je to najlepse mesto gde bi trenutno moglo da se gradi....sve ti blizu sa tog mesta grad ada kosutnjak autoput nbg
 
Jel zna neko kakva je situacija parcetom zemlje kod mosta na Adi? Tamo gde su bili oni silosi pored pumpe knez Petrol.
Delije mi da tu moze biti lepo za stanovanje. Sta mislite?Pogledajte prilog 159880
Gde lepo za stanovanje, taj rukavac i Topčiderska reka, malo malo pa smrde. Nekad je tu smrad toliko nesnosan...

Plus količina saobraćaja...
 
Јуче – 22.04.2023., објављена је јавна презентација УП за стамбено пословни комплекс у Земуну у Новоградској улици. Реч је о комплексу бивше касарне ЈНА или Војске Србије, односно бивше „Домобранске касарне“, а налази се између кућних бројева 69 и 71. Инвеститор је Југоимпорт – СДПР.
Све имате овде https://www.beograd.rs/cir/gradski-...gb-b1-i-gp-b3-kp-16528-i-kp-16529-ko-zemun_2/
Спратност објекта ће бити од –2По+П+3+Пс до -2По+Су+П+3+Пс, биће укупно 115 станова различитих структура, подземне гараже са укупно 192 паркинг места.
Неколико цртежа и ортофото
ортофото.JPG
ортофото_.JPG
слика 2. Шире окружење                             слика 3. Обухват урбанистичког пројекта.JPG
Capture.JPG
слика 1. ГП Б1 и ГП Б3 дефинисане потврђеним урбанистичким пројектом.JPG
цртеж1.JPG
основа приземља и првог спрата.JPG
цртеж_.JPG
3D.JPG
 
Vrh