Šta je novo?

Razni projekti

Koste Racina
WP_20170920_16_18_10_Pro.jpg
 
Odlican projekat sa fasadnom ciglom i navijam da ih bude sto vise u starom delu grada.
 
Четврт коју су чиниле Цариградска, Будимска, Кнез Милетина је био један део града који је готово неизмењен стајао у времену, скрајнут од токова људи, без посебних садржаја, готово без саобраћаја, тих и тајанствен са мирисом неког далеког времена сада убрзано нестаје.

Испуњавају се речи у које пре много година нисам могао да поверујем. Једна особа из Завода за заштиту споменика је мирно рекла, на примедбу да се уклања пуно лепих старих кућа на Врачару, Чубури и другде - ИМАМО КНЕЗ МИХАЈЛОВУ !
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=479423#p479423:3r62gp5b je napisao(la):
Вожд » Чет Сеп 21, 2017 6:56 pm[/url]":3r62gp5b]
file.php

Са овим спомеником у првом плану личи на трг неког европског градића, ко би рекао да је то двориште садашњег стоматолошког факса, са кућама у Браничевској у позадини !
 
Marmil land , Južni bulevar i Kapija Vračara. Ovo poslednje je malo megalomanski nazvano, ali dobro.

Ovako je izgledala ta lokacija nekada:

Pogledajte prilog 30
Prilikom izgradnje Marmil landa, probijena je i ulica:

Pogledajte prilog 28
Pogledajte prilog 29

Pogledajte prilog 27

Nova ulica se na mapama naziva Bojanskom, ali mislim da je to poprilično debilno jer se između originalne Bojanske i nje nalazi ulica Cerski prolaz. Iskreno, mislim da nije ni bitno jer ne verujem da će se ijedan objekat voditi na nju.

Objekat Marmil land je prvi završen i situacija je malo čudna pošto je se pored njega, a ispod zgrada koje su ostale, nalazi zelena površina čija mi namena nije jasna. Ne verujem da je investitor ostavio toliko slobodnog prostora da bi zgrada imala pogled, a nije mi ni realno da to poljanče pripada parceli gde su i zgrade.

Ovo je pogled iz Šumatovačke:
Pogledajte prilog 26
Pogledajte prilog 25

Ovo su preživele zgrade:
Pogledajte prilog 24
Pogledajte prilog 23

I pogled iz pravca Južnog bulevara:
Pogledajte prilog 22
Pogledajte prilog 21

Sledeći je u izgradnju krenuo "Južni bulevar" (tako ga bar zovu na sajtu):
Pogledajte prilog 20
Pogledajte prilog 19

I tu je zanimljiva pojava da je investitor ostavio slobodan prostor kako bi ljudi zapravo mogli da dišu. Ne znam šta im se dešava :mrgreen:
Pogledajte prilog 18
Pogledajte prilog 17

Inače, i ovde imamo zanimljivo seckanje ukupne površine, ali je, za razliku od dela prekoputa, bar jasno da je u pitanju privatno vlasništvo:
Pogledajte prilog 16

Pogledajte prilog 15
Pogledajte prilog 14
Pogledajte prilog 13

I na kraju, verovatno najpoznatiji objekat koji niče na mestu Klasa:

Pogledajte prilog 12
Pogledajte prilog 11
Ovako je nekada izgledalo
Pogledajte prilog 10

A ovako sada
Pogledajte prilog 9

Gradilište zaista deluje duboko, ići će tri podzemne etaže:

Pogledajte prilog 8
Pogledajte prilog 7
Pogledajte prilog 6
Pogledajte prilog 5
Pogledajte prilog 4
Pogledajte prilog 3

To su tri ćoška ove raskrsnice, a na četvrtom se nalazi, mnogima možda i poznato, umetničko delo srpskog građevinarstva:

Pogledajte prilog 2
Pogledajte prilog 1


Naravno, semafori na raskrsnici ne rade. Valjda će ih pustiti kada se ovi objekti završe.
 
Pitam se ko kupuje stan u toj odvratnoj ulici. "Bulevar" sa 2 trake bez normalnog trotoara, bez parkića i urbanizma uopšte. Slično kao Bka posle Cvetkove Pijace...
 
Dedinje blizu osnovne, gradilište iz prošlog veka se konačno privodi kraju
WP_20170930_12_25_39_Pro.jpg


WP_20170930_12_26_11_Pro.jpg
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=482100#p482100:2ody2kkn je napisao(la):
And7rey » 02 Окт 2017 10:15 pm[/url]":2ody2kkn]Pitam se ko kupuje stan u toj odvratnoj ulici. "Bulevar" sa 2 trake bez normalnog trotoara, bez parkića i urbanizma uopšte. Slično kao Bka posle Cvetkove Pijace...
Дођоши којима је једино битна одредница "Врачар".
 
Ау Јелена, немој овако на гомилу све слике, распореди их молим те :D

Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока
 
Pronašao sam na fb strani biroa MVArch interesantan projekat koji nije realizovan ali sam ga želeo da podelim sa vama. Ne piše ko je investitor. Isti biro je radio projekat za budući hotel u Jug Bogdanovoj.
551504_190055811142752_259054272_n.jpg

https://goo.gl/maps/F7xsXp8i7mu
Ima li neko informaciju šta koči izgradnju ovog objekta?
 
Ovo na uglu sa Sumatovackom je odlicno a ono na mestu Klasa jos bolje. Takodje i primeri iz Koste Racina i Mome Kapora su odlicni i takva arhitektura nam treba da nam grad zasija.
Ali ovaj projekat MVArch biroa je prava zvezda ove stranice i citave teme i nadam se da ce gradnja poceti sto pre!
 
Predlog za uredjivanje prostora oko Istocne kapije Beograda.


Izvor mondo.rs
 
i treba da je zakoce, dosta rusenja zgrada iz perioda pre 1941.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=482412#p482412:1iupv0l8 je napisao(la):
dripac28 » Сре Окт 04, 2017 10:49 am[/url]":1iupv0l8]Predlog za uredjivanje prostora oko Istocne kapije Beograda.


Izvor mondo.rs
file.php

Реално је прелепо али ће домаћи неталентовани медиокритети овако нешто оценити као "превише смело" зато што су и оно мало креативности што су имали потрошили на начине да увале дупе у неку факултетску/политичку позицију
 
@Kailan
U pravu si, verovatno ce ovaj projekat zameniti nesto ovako.




Daleko smo mi od sveta.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=482648#p482648:34plhhdh je napisao(la):
Kailan » 04 Okt 2017, 23:08[/url]":34plhhdh]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=482412#p482412:34plhhdh je napisao(la):
dripac28 » Сре Окт 04, 2017 10:49 am[/url]":34plhhdh]Predlog za uredjivanje prostora oko Istocne kapije Beograda.
Pogledajte prilog 3

Izvor mondo.rs
file.php

Реално је прелепо али ће домаћи неталентовани медиокритети овако нешто оценити као "превише смело" зато што су и оно мало креативности што су имали потрошили на начине да увале дупе у неку факултетску/политичку позицију

Smelo? Jeste, ali potpuno nepotrebno. Da, stanari zasluzuju lep park, mozda letnju pozornicu i slicno, ali ne ovo.

Pogledaj vizuelnu kakofoniju i nered iz normalnog ugla, sa visine ljudskih ociju:

Pogledajte prilog 3

Da li samo mene podseca na:
Pogledajte prilog 2

Naravno, plato i sve okolo treba da se sredi, ali trpati neke svetlece metalne 30 metara visoke barijere, izmedju zgrada, je nepotrebno.

Zar ovako nesto nije korisnije i lepse:

Pogledajte prilog 1
 
@Zombieboy
Ima smisla to sto zboris, zgrade Rudo same po sebi jesu megalomanske, ali opet mi ovo deluje kao nesto sto jednostavno nemamo u gradu, a po mom misljenju treba nam jos takvih projekata, a ovo sto si ti predlozio mi opet deluje kao oni "urbani dzepovi" koje ne vidis osim ako ne odes na Vracar, a ovo ce se videti iz Surcina :D
 
Исправка: *Реално је прелепо али ће домаћи неталентовани медиокритети уместо уметничке грађевине предложити клупице и траву зато што су и оно мало креативности што су имали потрошили на начине да увале дупе у неку факултетску/политичку позицију
 
Vrh