Šta je novo?

Razni projekti

Ja, iako pričam o nasleđu koje podrazumeva širkove ulice, šorove ispred kuća, kuće sa dvorištima iza, ceo život živim u zgradama. Ali u zgradama u naseljima koja su pravljena planski. Ovde se prizemne kuće zamenjuju zgradama sa 20+ stanova, posle će tražiti bolju infrastrukturu, šire ulice, bolji gradski prevoz, bliže ili nove vrtiće i škole, markete, pošte... A neće biti mesta gde. Mislim to je problem celog grada, da ne kažem države. Samo mislim da je u Zemunu veći estetski užas. Zamislite imate kuću, održavali ste je, imate lepo, sređeno dvorište, i komšija pored proda kuću, investitor napravi p+6, zakloni vam sunce, stanari se bune kada pozovete prijatelje na roštilj, privatnost 0 i tako. Zanimljivo mi da se čak na Altini koja je napravljena u onom ludilu 90ih već prodaju kuće i prave zgrade.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=422220#p422220:1kxy6n07 je napisao(la):
Kokos » 10 Дец 2016 12:54 pm[/url]":1kxy6n07]Zanimljivo mi da se čak na Altini koja je napravljena u onom ludilu 90ih već prodaju kuće i prave zgrade.
Исто се дешава у Калуђерици која је у долини, да не кажем рупи и све то изгледа пет пута горе од оног горе из Земуна. Јадан овај град :violina:
 
Maglajska/Ružićeva
WP_20161210_11_46_53_Pro.jpg


WP_20161210_11_47_20_Pro.jpg


Tolstojeva/Tolstojevskog
WP_20161210_12_30_32_Pro.jpg


WP_20161210_12_36_25_Pro.jpg
 
www.vozdovekapije.rs
Ovo bi trebalo da je onaj planirani kompleks na mestu Novog doma odnosno preko puta Saobraćajnog fakulteta. Sudeći po jedinoj slici na sajtu, izgledaće kao Central Garden što ne čudi s obzirom na to da je investitor isti.
 
file.php


Tipicna nelogicnost urbanistickih (verovatno zastarelih) propisa koji omogucavaju izgradnju zgrada P+3, P+4 a obavezuje projektante da udalje 2 metara zgradu od linije parcele sto dovodi do ovakvih gluposti da 2 zgrade budu odvojene par metara sa prozorima koji gledaju na bocne zidove susedne zgrade umesto da obe zgrade budu spojene jedna uz drugu i na taj nacin naprave kontinualni ulicni front.
 
Tu uopste nije trebalo povecavati koeficjent izgradjenosti pa ne bi doslo do rusenha kuca vila koje su tu bile
 
Problem je sto i dalje vaze propisi za individualne kuce/vile a tamo se prave zgrade.
Dakle,
- Ili grad resava da se urbani centar siri na ustrb tih kuca pa onda uvede urbanisticke propise koji vaze za zgrade kako bi se te kuce adekvatno zamenile novim zgradama.
- Ili grad resava da kuce/vile, ostanu tu gde su i ne menja koeficijent izgradjenosti.

A ovde su uradili neki miks ova 2 resenja pa se dobijaju ovakve nelogicnosti, zgrade koje su posadjene kao neke kuce po sred parcele.
 
Јел код ове десно улаз у гаражу иза дрвета?

Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока
 
U principu, kako se siri centar tako se ruse kuce koje tangiraju centar grada.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=423471#p423471:rqprz9xc je napisao(la):
spatiotecte » 17 Dec 2016 03:16 pm[/url]":rqprz9xc]
file.php


Tipicna nelogicnost urbanistickih (verovatno zastarelih) propisa koji omogucavaju izgradnju zgrada P+3, P+4 a obavezuje projektante da udalje 2 metara zgradu od linije parcele sto dovodi do ovakvih gluposti da 2 zgrade budu odvojene par metara sa prozorima koji gledaju na bocne zidove susedne zgrade umesto da obe zgrade budu spojene jedna uz drugu i na taj nacin naprave kontinualni ulicni front.
To kažu i ova dva investitora
 
Pa ne cudi me.
U ovom slucaju nisu krivi ni investitori ni arhitekti vec grad.
 
ja jedva nadjoh temu bez "novih rendera viste starih samo dva meseca" koje ovaj jedan kaci okolo, valjda je placen po postu.. pa evo proslavljam!
 
Vrh