Šta je novo?

Razni projekti

Средачка

sredacka_2.jpg


sredacka_1.jpg
 
Зграда у Булевару из другог угла

bulevar.jpg
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=386413#p386413:2ab7j1o2 je napisao(la):
spatiotecte » 16 May 2016 04:03 pm[/url]":2ab7j1o2]Slazem se Sizife, jedino mi nije jasno sto li su odstupili od planiranog projekta u Rajicevoj.

Greed. A sa nama je lako.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=386413#p386413:kclayku3 je napisao(la):
spatiotecte » Јуче, 16:03[/url]":kclayku3]Slazem se Sizife, jedino mi nije jasno sto li su odstupili od planiranog projekta u Rajicevoj.

Није иста израелска фирма. Мада нисам сигуран ни да ови у Рајићевој одступају од пројекта. Треба да упоредимо када буду при крају и када започну хотел на задњем делу плаца. Мислим да смо можда због "прозрачног" пројекта мало потценили укупне габарите. Видећемо.
 
Verovatno je zavrsetak radova Jun 2017 jer tesko da mogu da podignu sestospratnicu za mesec dana, nismo mi kinezi :)
 
Pa da verovatno su pogrešili, samo sam apostrofirao :) Čak ni ono nemačko "Bau" u imenu ga ne može tolko boostovati da je digne za mesec dana ;) I kratak off kad smo kod toga, bio sajam Bauma (građevinarstva) u Minhenu pre mesec dana, koji se inače održava svake 3 godine. Verovatno najveći sajam građevinarstva u Evropi. Podesti me ovo njegovo Bau u nazivu firme na to. A BeoBuild bi na nemačkom zvučao nešto tipa BeoBauen
 
Lepo piše na tabli - rok za rušenje postojećih objekata je mesec dana. Stoji i broj rešenja o rušenju. Tako se to radi po zakonu, s tablom, rešenjem, ogradom i po danu, a ne noću s fantomkama.


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Ne piše "rok rušenja" nego "rok završetka radova". Valjda se misli završetka radova na igradnji nove zgrade a ne na rušenje stare. A da li se tako radi, to ne znam jer je godinama unazad delovalo da je plac spreman za izgradnju ali da gradnja nikako da krene. O tome da li da li su zadovoljni zakonom, procedurom i sl bolje da kažu investitor i stari vlasnici, nego mi. U svakom slučaju delovalo je da je par godina bio neki zastoj.

Inače zgrada deluje zanimljivo, spratnost normalna, plac lepe širine i dužine, radi se, tako da za sada sve ok.
 
Хомере, што се објашњаваш с децом? Пусти то, чувај живце.
 
A da u pravu si Sizife, nisam dobro procitao tablu. Rusenje traje mesec dana, nema nikakvih gresaka na tabli.
 
:kk:

Научићеш временом да је Хомер добри дух и душа БеоБилда и да је од оне ретке феле којој можеш веровати више него самом себи.
 
Dobri duh koji spominje fantomke koje nemaju ama baš nikakve veze sa ovim projektom... Da... Moguće da sam ja "deca" za čitanje ovih tabli ali taj dobri duh ti je politički obojen, što i nije nekomerilo dobrote
 
Homer je jedan od najstarijih clanova foruma i jedan od najumerenijih za koje mogu imati samo lepe reci.
 
Ne znam dal lepo vidite sliku ali objekat je već u maju ihaha srušen, rušenje nema veze sa junom.
 
Znači po toj logici ovo što je srušeno još pre mesec dana u V. Ilića za novi Lidl, će se "rušiti" do Novembra? A srušeno još u aprilu. Zar neće čitav objekat biti gotov do Novembra? Isto na dnu table piše "početak radova" i "rok za završetak radova". Dal je moguće da iste reči na jednim tablama imaju jedno značenje, a na drugima drugo. Gde je onda datum kada će zgrada biti završena?
 
Eee kakvi ste ljudi... Trudim se, odem, slikam, stavljam slike da bi ih vi videli i znali šta se dešava po gradu i ne dobjem ni jedan plus. A ovi što spominju fantomke i nazivaju druge forumaše decom dobiju masu pluseva... dobro dobro :wink:
 
Mada se slažem sa ovim što je Homer napisao, i ja moram da se složim sa zapažanjem da Beobildovci ne vole da daju pluseve. Valjda zato što se vidi broj pohvala koje su podelili, pa većina voli da im broj dobijenih pohvala brojčano nadjačava broj pohvala koje su dodelili.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=386780#p386780:5bd49p4k je napisao(la):
Earthmoving » Maj 18th, 2016, 6:21 pm[/url]":5bd49p4k]Eee kakvi ste ljudi... Trudim se, odem, slikam, stavljam slike da bi ih vi videli i znali šta se dešava po gradu i ne dobjem ni jedan plus. A ovi što spominju fantomke i nazivaju druge forumaše decom dobiju masu pluseva... dobro dobro :wink:
Pa nije bas da ti je post bio za plusic. Lepo se vidi da pise "Resenje o rusenju postojecih objekata" i dat je rok od mesec dana.

Inace pohvale za fotke u svakom slucaju nego si nekako uspeo da izvuces rekao bih pogresan zakljucak sa table.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=386780#p386780:1aywcvug je napisao(la):
Earthmoving » Maj 18th, 2016, 6:21 pm[/url]":1aywcvug]Eee kakvi ste ljudi... Trudim se, odem, slikam, stavljam slike da bi ih vi videli i znali šta se dešava po gradu i ne dobjem ni jedan plus. A ovi što spominju fantomke i nazivaju druge forumaše decom dobiju masu pluseva... dobro dobro

vrlo jadna opaska, nedostaje ti fejs?
 
Samo da kažem plus za Zazu za njegov rad :sesir:
Hvala i Igoru na utesi ;) i samo dakažem da ja u prvom postu nisam uopšte ništa komentarisao, samo sam okačio sliku, adresu i rokove. Ne znam šta je falilo tom postu?
Možda sam glup ali meni ni dalje nije jasno gde je onda na tabli podatak kad će zgrada biti gotova... "" Rešenje o rušenju pstojećih objekata" je na istoj razdaljini od "Nadzora" iznad (sa kojim nema veze) i od "rokova" ispod (a sa njima kao ima veze?). Tj. niti imaju dve tačke ispod "rešenja o rušenju..." koje se odnose na rokove, niti je ono prostorno povezano sa donjim "rokovima" (kao što je to slučaj sa slovima i brojevima ispod "rešenja o rušenju..."). Takva forma navodi na zaključak da su "rokovi" nepovezani sa "rešenjem". Ispod "rešenja" piše broj rešenja i datum kad je izdato i to je to. Posle ide prazan prostor, koji ga jasno odvaja od rokova. Plus što sam mislio da je standardizovano da sve zgrade na dnu table imaju podatak kada će zgrada biti izgrađena.

 
Vrh