Šta je novo?

Razni projekti

Једна фина новоградња у Војислава Илића

zgrada_1.jpg


zgrada_2.jpg


zgrada_3.jpg


zgrada_4.jpg


zgrada_5.jpg
 
Nakon izgradnje kruzne raskrsnice na izlazu iz Novih Banovaca prema Batajnici,
fb_img_1443448998484-jpg.3164

img_20150930_135204-jpg.3166

u planu je izgradnja kruznog toka na uglu Svetosavske, Zemunske i Pinkijeve ulice. Realizacijom ove investicije bitno ce se poboljsati bezbednost ucesnika u saobracaju, kao i estetski izgled ovog dela Novih Banovaca.
fb_img_1459796254071-jpg.3167
 
Па зар толики билборд на сред кружног тока?

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=379863#p379863:3g90ky7e je napisao(la):
Somi303 » Thu Apr 07, 2016 4:46 pm[/url]":3g90ky7e]Па зар толики билборд на сред кружног тока?

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
Ona slika sa radovima je jos od jesenos. Nisu postavili bilbord, kao sto je na maketi ali je zato super ozelenjen sa visegodsnjim biljkama i cvecem. Uradjena su i uvucena stajalista u neposrednoj blizini kruznog toka.
 
Енергопројектова зграда у цара Николаја II

Energoprojekt_1.jpg


Energoprojekt_2.jpg


Energoprojekt_3.jpg
 
Ново градилиште у истој улици, наспрам Чубурског парка

Cuburski_park.jpg


Cuburski_park_2.jpg


Жичка

Niska_firma.jpg


Niska_firma_2.jpg


Такође Жичка

Zicka.jpg
 
Render Energoprojektove zgrade je mnogo lepši od konačnog izgleda, konačni izgled podseća na CZ u Bačvanskoj nešto :)
 
Koriscenje tih sivih tonova zna da stvori depresivni utisak kod novogradnje.
 
Zazine slike lepo pokazuje gradnju 7 novih 6/7spratnica od čuburskog parka do početka Vojsilava Ilića. Sem br 7 u pitanu je ulica sa svega 1+1 traka sa jako jako uskim trotoarima gde su pešaci maltene na ulici, posebno na uglu Cara Nikolaja i Maksima Gorkog i u Žičkoj. A 3 od pomenutih 7 novih zgrada se gradi u Žičkoj. Masa drugih zgrada se gradi u okolnim ulicama.
Grad uzima pare od investitora a ne ulaže ni dinar u proširenje tih ulica (iako postoje planovi), trotoara, parkića, parking mesta... ičega! Život postaje sve nehumaniji, ljudi se ne mogu mimoići ni na ulici ni na trotoaru. Parking je nemoguća misija. A sa novim zgradama sve je više i više gužve. Mislim da je krajnje vreme da gradska vlast deo od ogomnog novca koji uzima od investitora ali i od ljudi ljudi koji već tu žive i plaćaju račune, uloži u humanizaciju ovog kraja. Tj. da konačno krenu davno planirani projekti proširenja.
 
Ja ne znam koji maler bije ovu ulicu Vojvode Stepe da dobije sve najgore novogradnje u ovom gradu.
 
Spat jesi vidio koji ti je kolega radio zgradu u sredackoj
 
To je tamo negde kod bulevara? Nisam video direktore koji je to kolega radio.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=379907#p379907:1vc8nqo3 je napisao(la):
Zaza Bg » Čet Apr 07, 2016 9:15 pm[/url]":1vc8nqo3]Енергопројектова зграда у цара Николаја II

Energoprojekt_1.jpg


Energoprojekt_2.jpg


Energoprojekt_3.jpg


Iako je neko kritikovao ovu zgradu kako je "zastarela arhitektura itd" mislim da je fasada ove zgrade jako kvalitetna, ispostovali su visinu susednih zgrada i ova dosadna ahitektura moze da se ozivi sa saksijama cveca i puzavice na ovim ogradama koje su duz citave fasade na svakom spratu
 
Danas sam se ugledao na gradskog menadžeta, i što bi naš narod rekao "stopama Gorana Vesića" obilazio sam gradilišta na Vračaru :D


Tzv. "Green Square" iza Hrama Svetog Save, u ulici Bore Stankovića (koja btw. i dalje očajnički vapi za najavljenom rekonstrukcijom):

Pogledajte prilog 8

"Čardak" na uglu Maksima Gorkog i Cara Nikolaja II dobio je prozore, a izgleda da će uskoro i fasadu:

Pogledajte prilog 7

Energoprojektov "Sivi dom" u Cara Nikolaja II

Pogledajte prilog 6

Gradilište u Žičkoj ulici, prvo posle BDP-a:

Pogledajte prilog 5

Još dva gradilišta u Žičkoj, bliže Vojislava Ilića (tek kasnije sam provalio da je rče o dve različite zgrade koje se grade jedna do druge, tako da je fotka ispala malo šugavo):

Pogledajte prilog 4

Nova stambena zgrada na početku Vojislava Ilića:

Pogledajte prilog 3
Pogledajte prilog 2

I za kraj, nisam mogao, a da ne slikam zgradu koju sam toliko puta fotkao do sada :D Izgleda da privode kraju, a deluje kao i da je na krovu postavljeno postolje za neonski znak (verovatno za hotel koji je najavljen u sklopu te zgrade):

Pogledajte prilog 1

I jedna nevračarska - objekat u Pariskoj dobija fasadu (tj. prvo izolaciju):

 
Znači legalizovali onu nadogradnju na uglu Maksima Gorkog i Cara Nikolaja i ovu u Pariskoj :) Kod nas sve može samo ako lepo platiš.
 
Za Maksima Gorkog ne znam, ali zgrada u Pariskoj se gradi po izvornom projektu za koji je izdata uredna građevinska dozvola (i to pre septembra 2013. pošto znam da je nekima samo to bitno).
 
Vrh