Šta je novo?

Razni projekti

divlja nadogradnja iza djeram pijace nastvili ljud ima slika negdje od prije par mjeseci

20150821093745.jpg
 
Pozivni konkurs, Stambeno-poslovni objekat u Gramšijevoj ulici na Novom Beogradu _ prva nagrada, rad izabran za razradu;
Vladan Djokić, Zoran Lazović, Dejan Milanović + Nevena Balalić, Filip Mamula

gramsijeva-02.png

gramsijeva-01.png

gramsijeva-04.png

gramsijeva-09.jpg

gramsijeva-08.jpg


Izvor: FB re:act
 
milanche":1k06gr0m je napisao(la):
Pozivni konkurs, Stambeno-poslovni objekat u Gramšijevoj ulici na Novom Beogradu _ prva nagrada, rad izabran za razradu;
Vladan Djokić, Zoran Lazović, Dejan Milanović + Nevena Balalić, Filip Mamula

gramsijeva-02.png

gramsijeva-01.png

gramsijeva-04.png

gramsijeva-09.jpg

gramsijeva-08.jpg


Izvor: FB re:act
Јел то та стамбено-пословна зграда коју треба да гради Неимар В и која би требало да буде на месту где је сад она улазна капија бившег Икаруса, а и онај простор за подземну гаража, који станари за сад не дају.
Штета би било срушити ту кућицу бивше улазне капије Икаруса, на неки начин је то историја. Ту у Икарус-у сам ишао на праксу кад сам био трећи и четврти разред средње машинске.
 
Гага":2rp0yigj je napisao(la):
Јел то та стамбено-пословна зграда коју треба да гради Неимар В и која би требало да буде на месту где је сад она улазна капија бившег Икаруса, а и онај простор за подземну гаража, који станари за сад не дају.
Штета би било срушити ту кућицу бивше улазне капије Икаруса, на неки начин је то историја. Ту у Икарус-у сам ишао на праксу кад сам био трећи и четврти разред средње машинске.
Mislim da je to mesto, da umesto one kucice Ikausa treba da bude ova zgrada, ali nisam upoznaz ko to treba da gradi i da li su tu neke promene bile.
 
milanche":2x2a3cda je napisao(la):
Pozivni konkurs, Stambeno-poslovni objekat u Gramšijevoj ulici na Novom Beogradu _ prva nagrada, rad izabran za razradu;
Vladan Djokić, Zoran Lazović, Dejan Milanović + Nevena Balalić, Filip Mamula

gramsijeva-02.png

gramsijeva-01.png

gramsijeva-04.png

gramsijeva-09.jpg


Izvor: FB re:act
Prema stanju na mapi ovo jeste umesto Ikarusa. Samo je dosta vece :(

Mada mi se sama zgrada svidja, dosta imitira stare NBG zgrade :)

Samo da dodam da ovaj projekat nema veze sa onom podzemnom garazom iako je isti kraj
 
Reinterpretacija socijalistickog brutalizma u duhu 2000tih, svakako za pohvalu. Po meni, zadatak je uspesno ispunjen. :)
 
sudeci prema planovima, ovako nekako ce da izgleda u odnosu na sadasnje stanje:

QKdd88k.png


Ono sto se pitam je da li ce ka susednoj zgradi biti zelena povrsina ili neka 'faza 2' jednog dana...
 
Ugao Trešnjinov cveta i Bulevar Nikole Tesle. Sklonjena je ograda i mašine su na parceli. Je l' ima tema o tom projektu i šta se tu gradi?

plac-kod-Enjuba.jpg
 
Mašine skidaju zemlju na središnjem ostrvu u ulici bulevar zorana đinđića na delu između ulica milentija popovića i afb. Nigde table.
 
@Dule primetio sam i ja radove. Neko je ranije stavljao rendere projekta od pre cirka 10-ak godina, ali nema nikakvih vesti o tome
 
Vrh