Šta je novo?

Razni projekti

Meni izgleda kao normalna jedinica koja je deo centralnog sistema za grejanje/hlađenje. Nama na poslu u svim kancelarijama su slične jedinice.
 
Takvu unutrasnju jedinicu mozete montirati na zaseban split sistem , dual split, ali i kao deo VRV sistema. Nebitno je. Tehnicki je jedinica u principu ista kao i klasicne stom sto je dizajnerski osmisljena da stoji na zidu obicno ispod prozora ili izloga.
Za grejanje je superiornija jer nema nagomilavanja toplote u visim delovima prostora, ali nije se lose pokazala ni za hladjenje jer preseca toplotu na mestu gde je i prodor spoljne temperature najveci.
 
mekbejn":3cf5spwn je napisao(la):
Саша":3cf5spwn je napisao(la):
Узгред, потенцијалног купца у једној од њих (која се види на слици - у Паштровићевој улици), свог блиског рођака, одговорио сам од куповине стана од 73 квм због тога што је предузимач на зидићу испред зграде поставио крупним словима име улице на неслужбеном српском језику.

img.php


Покушајте то да схватите на овај начин: предузимач у згради где желите да купите стан на прочеље зграде стави, шта ја знам, велику петокраку, нацистичку свастику, неки масонски знак, јинг и јанг, Марсовца, или било шта друго што није уобичајена опрема зграде и њено стандардно обележавање.
Ви купујете стан и не видите разлога да с њим платите и нечије истицање личног афинитета према нечему на Вашој имовини. Јер, када распрода станове у згради, то није више својина предузимача.
Док има избора, ја ћу бирати.
 
Banjska
dsc03055.jpg

ko hoce gajbu dupleks u zgradi neka se javi sa 2 parking mjesta
Insti investitor banjska vojvode brane
dsc03056.jpg

dsc03197.jpg

dsc03199.jpg

vojvode savatija
dsc03287.jpg

ugao vojvode savatija i pecka
dsc03286.jpg

renderi brojite spratove
dsc03285.jpg

dsc03284.jpg
 
Саша":3f9c0xy1 je napisao(la):
Покушајте то да схватите на овај начин: предузимач у згради где желите да купите стан на прочеље зграде стави, шта ја знам, велику петокраку, нацистичку свастику, неки масонски знак, јинг и јанг, Марсовца, или било шта друго што није уобичајена опрема зграде и њено стандардно обележавање.
Ви купујете стан и не видите разлога да с њим платите и нечије истицање личног афинитета према нечему на Вашој имовини. Јер, када распрода станове у згради, то није више својина предузимача.
Док има избора, ја ћу бирати.
Slažem se da treba birati, samo je na bih izjednačavao nepisanje ćirilicom sa svastikama i sl.

Sa druge strane, možda investitor bije ženu, bahato parkira, vara na kartama... što se ni ne može znati.

Hoću da kažem, ionako je teško naći dobar stan, bez odstranjivanja potencijalnih opcija zbog (po meni) gluposti.
 
mekbejn":1ls9uvi7 je napisao(la):
Саша":1ls9uvi7 je napisao(la):
Покушајте то да схватите на овај начин: предузимач у згради где желите да купите стан на прочеље зграде стави, шта ја знам, велику петокраку, нацистичку свастику, неки масонски знак, јинг и јанг, Марсовца, или било шта друго што није уобичајена опрема зграде и њено стандардно обележавање. Док има избора, ја ћу бирати.

Slažem se da treba birati, samo je na bih izjednačavao nepisanje ćirilicom sa svastikama i sl.

Па, видите, једина раздобља када ознаке улица у Београду нису биле на српском језику/ћирилици била су за време страних окупација, током Првог и Другог светског рата.
То некога подсећа на страшне ствари које су се тада дешавале, и на аустроугарске, немачке и усташке симболе.
А, некога, наравно, не подсећа ни на шта.
И не може да га подсећа, ако о томе не зна ништа.
 
Саша":1g2zb8ll je napisao(la):
mekbejn":1g2zb8ll je napisao(la):
Саша":1g2zb8ll je napisao(la):
Покушајте то да схватите на овај начин: предузимач у згради где желите да купите стан на прочеље зграде стави, шта ја знам, велику петокраку, нацистичку свастику, неки масонски знак, јинг и јанг, Марсовца, или било шта друго што није уобичајена опрема зграде и њено стандардно обележавање. Док има избора, ја ћу бирати.

Slažem se da treba birati, samo je na bih izjednačavao nepisanje ćirilicom sa svastikama i sl.

Па, видите, једина раздобља када ознаке улица у Београду нису биле на српском језику/ћирилици била су за време страних окупација, током Првог и Другог светског рата.
То некога подсећа на страшне ствари које су се тада дешавале, и на аустроугарске, немачке и усташке симболе.
А, некога, наравно, не подсећа ни на шта.
И не може да га подсећа, ако о томе не зна ништа.
Ne treba preterivati kod doslednog korišćenja službenog pisma, neki ne bi koristili motorna vozila zbog latiničnih registarskih oznaka :dil:
 
Како може да се претера код коришћења службеног писма?
Претеривање је увек када се не користи свој језик за ознаке, натписе, било шта!
Лек није у томе да се нешто не користи, већ да се прилагоди нормалном функционисању.
 
Саша":361vhsk8 je napisao(la):
Па, видите, једина раздобља када ознаке улица у Београду нису биле на српском језику/ћирилици била су за време страних окупација, током Првог и Другог светског рата.
То некога подсећа на страшне ствари које су се тада дешавале, и на аустроугарске, немачке и усташке симболе.
А, некога, наравно, не подсећа ни на шта.
И не може да га подсећа, ако о томе не зна ништа.
Ako imaš 100 i kusur godina i preživeo si oba rata, onda razumem.

To mi je isto kao što u Vukovaru ne žele ćirilične table.
 
zar nije logicnije usloviti investitora da doda cirilicni natpis pre kupovine nego odgovoriti kupca? mslm, ako ti je to toliko vazno onda je tebi valjda bitnije da cirilicnih natpisa ima sto vise nego da "zeznes" investitora i zadrzis postojecu situaciju. mozda bi on i na sledecem projektu razmisljao o tome na drugaciji nacin, razumeo bi da je i taj detalj nekome vazan prilikom odluke o kupovini stana
 
nesto se radi u mis irbijevoj rasciscavaju onu sumi dal neko zna sta se radi tu konkretno
 
razgradjevinar":pe75jsp3 je napisao(la):
zar nije logicnije usloviti investitora da doda cirilicni natpis pre kupovine nego odgovoriti kupca? mslm, ako ti je to toliko vazno onda je tebi valjda bitnije da cirilicnih natpisa ima sto vise nego da "zeznes" investitora i zadrzis postojecu situaciju. mozda bi on i na sledecem projektu razmisljao o tome na drugaciji nacin, razumeo bi da je i taj detalj nekome vazan prilikom odluke o kupovini stana


То сам урадио, на два начина, пре него што је та зграда завршена, тиме што сам им указао на лош пример на згради недалеко од ње, у Високој улици (чини ми се да је бр. 26), од истог предузимача. Путем интернета и лично, продавцу који показује станове. Залуду. То нису људи који познају и осећају Београд као посебан град. Они само праве зграде и продају их скупо. Због тога "скупо" их праве у Београду. Док могу.

Добар пример за натписе на зградама и саобраћајним знацима је насеље Белвил: паралелно на српском и енглеском језику. Што би се рекло - и светски, и наше.
Са српским у латиници - ни једно, ни друго.

Како икоме може да буде боље "Ulica", од "Улица" и "Street"?
Мислим, знам коме је то боље, али ....

Што се тиче те зграде у Паштровићевој, двострани стан од 73 квм је добар, допао ми се, али није бољи од просечних у тој класи и, посебно, за дату цену. Али, зграда је стереотипна с предње стране, а са дворишне - ружна. У поткровљу су набуџили велике станове, на - условно - два нивоа, ја сам разгледао један од преко 200 квадрата - такав може да купи само неук, а богат скоројевић. Станови од 50 квм и мање имају, за мој укус, премала купатила ... Улазна врата у стан су бела с унутрашње стране, а чини ми се да су и собна исте боје.
 
Изгледа нешто боље од просечне зграде данас, признајем, али, мени почињу да сметају толике имитације савременог - правоугаоници, правоугаоници, правоугаоници .... За чисту савремену форму је потребно много дара да би изгледала складно ... Остало су покушаји, "налепе" правоугаоник овде, преко њега још један, и тако ...
Ужелео сам се нечега друкчијег - облог, органског, или чисто декоративног ... за шта има примера: мозаик на фасади, ковано гвожђе, заобљена жардињера и наглашена надстрешница пред улазом, окулус ...
На згради на слици је тешко погодити где јој је главни улаз.
 
To su dva ulaza, čak dve ulice, posto je na uglu Paštrovićeve i Visoke. Oba ulaza su naglašena:
PDcYfu.jpg

9b8Ucc.jpg

Trebalo bi da se zameni nekoliko slova za pretvaranje u ćirilicu. :dil:
 
To su dva ulaza, čak dve ulice, posto je na uglu Paštrovićeve i Visoke. Oba ulaza su naglašena:
PDcYfu.jpg

9b8Ucc.jpg

Trebalo bi da se zameni nekoliko slova za pretvaranje u ćirilicu. :dil:
 
Када сам ја био тамо у разгледању, десно крило, које је, видим, у Високој улици, било је још у изградњи, није имало ни ограду ни надстрешницу испред.
Мислио сам баш на улаз у саму зграду (в. слику доле), не на улаз у предње двориште. Такав увучени улаз се обично прави у уским улицама, често тамо где нема места ни за тротоар ... Мени делује као правоугаона рупа на некој кутији.

Кад се боље присетим, такав ружан и непогодан улаз ми је одмах упао у очи, а кад су ставили онај нестандардан, тако небеоградски натпис на ограду, мој савет рођаку је био коначно - не допада ми се. За цену од преко 1.700 по квадрату, то је као улаз у катакомбе, с тим што се у њих обично улази на доле, а овде на горе.
Унутрашње двориште, иза зграде, је без биљчице или травке, без иједне жардињере, гола и тврда поплочана површина од које се поглед одбија.

9b8Ucc.jpg


(слика позајмљена из претходног коментара, од басбас-а)
 
Bez preterivanja, nije kao rupa:
NFWj86.jpg

Ispred ulaza u zgradu treba da bude natkriveno.
 
На сајту Некретнина имате све о становима у овој згради: http://www.nekretnine.rs/novogradnja/91 ... visoka-22/

Не свиђа ми се што код мањих станова 1,5 и 2.0-собних су дневне собе пролазне !!!:


Цена квадрата са ПДВ-ом, од 1.750 до 1850,- еврића

Јесте да су "леђа" зграде, али зар је морало толико клима да се накачи на зграду, баш су претерали:
 
Видим да станови у приземљу са дворишне стране сада имају баштице (без надстрешница!?!) - тих зидова није било пре. Изгледају као оне у много јефтинијој градњи.
Јесу ли оно поставили жардињере, виде се у предњем плану? Ко ће да одржава биљке у њима?

.....................

У вези са сугестијама предузимачима. Њима је веома необично да им неко пренесе своја добронамерна запажања како би нешто могло да буде боље, или изгледа друкчије. Писао сам летос предузимачу у АБлоку да на решеткасте надстрешнице баштица у приземљу они поставе полупрозирни покривач, јер ће то сигурно учинити будући власници тих станова. Тако би постигли, уз мали додатни трошак, да сви буду једнообразни, и да се уклопе у изглед зграде. Када их власници буду постављали, свако ће на свој начин, знамо како то обично изгледа. Написао сам им да је то корисно за њих, за изглед насеља, за Београд. Нису ми ништа одговорили, не знам да ли је ико то писмо примио, или прочитао.

Сећам се једне приче из социјалистичког раздобља Југославије. Реч је била о слабом квалитету неких електричних уређаја. Неко је паметно закључио да њихов квалитет не може да буде добар кад се фабрика налази - из политичких разлога - у забаченом, неразвијеном крају где људи немају и не користе такве производе. Немају још струју у селима из којих долазе у фабрику. Како ће радници добро да склопе електрични уређај када га никад нису користили (данас се друкчије ради, па је то могуће), и не знају како функционише? Њихово непосредно искуство су земља, ст***, огњиште, грубе алатке. Зато је излазило много фелеричних производа.

Слично је, чини ми се, с већином наших предузимача, мислим пре свега на онај средњи "квалитет" градње, који они радо називају луксузним. Махом су приучени за тај посао, пошло им за руком да се њиме баве у једном тренутку. Нису стручно школовани, не познају технике, материјале, стандарде и прописе (сем колико је неопходно да могу да их изврдају), и, поред свега тога, немају искуство живота у стамбеним зградама - бар не довољно дуго - па не знају какве су потребе станара у граду - ни просторне, ни организационе, ни породичне, ни естетске. Све су научили успут, уграђују махом оно што покупе успут на тржишту, што чују или виде једни од других. Зато често чујете бомбастичне хвале о италијанској или шпанској керамици и електричним ролетнама, а, истовремено, улаз у зграду и ходници су преуски, прилаз неодговарајући, фасада "модерна", боје "оригиналне", поткровље и приземље набуџени, распоред просторија необичан, много тога почне да се квари у првој години употребе ... И, српски на латиници им је омиљен, јер је - тако "светски"! Паметнији су од својих архитеката, савете не примају ни од кога, јер, они су газде и све знају боље.
То је та, прва генерација наших предузимача, у грубој скици.
 
Baš će se lepo uklopiti... :kafa:

2f03c09ebe5c98aa4d0f902fb1c5fa56.jpg


Sent from my HUAWEI P7-L10 using Tapatalk
 
Skopje ima mikroklima, izgor leto kocan zima
gradski cigli goli brda, sino nebo, zemja tvrda
smiley-face-whistle-2.gif
 
jlaki":ikd28b6w je napisao(la):
Baš će se lepo uklopiti... :kafa:

Ван тога, занимљиво је да ће зграда имати исти број спратова испод нивоа улице, с дворишне стране, и изнад тог нивоа, у Париској. Зато се надам да ће средити унутрашње двориште и направити пристојан прилаз из Карађорђеве.

Иначе, у том квартићу између Париске и Карађорђеве има неколико толико запуштених плацева и унутрашњих дворишта да је то туга видети.
 
Vrh