Šta je novo?

Razni projekti

Smederevska u Profesorskoj koloniji, stavljena tabla ispred kuće da će se renovirati
Pogledajte prilog 138131
Gore imate moju sliku par meseci pred rušenje.

Smederevska, danas, ovde je stara kuća srušena, izgrađeno je 2-3 podzemna nivoa i nova replika kuće. Primer da ne mora po svaku cenu da se uništava istorijsko nasleđe i neke celine.
1000158141.jpg

1000158140.jpg
 
Gore imate moju sliku par meseci pred rušenje.

Smederevska, danas, ovde je stara kuća srušena, izgrađeno je 2-3 podzemna nivoa i nova replika kuće. Primer da ne mora po svaku cenu da se uništava istorijsko nasleđe i neke celine.
1000158140-jpg.195895

1000158141-jpg.195896
Da, samo što je problem što su takvi slučajevi ređi od bele vrane. A tek da ne govorim o cimanju u vezi fasadne plastike.
 
Da, samo što je problem što su takvi slučajevi ređi od bele vrane. A tek da ne govorim o cimanju u vezi fasadne plastike.

Znam, samo je ona zaštita celine Prof. kolonije sigurno imala efekta da spreči neke nove tumore, inače bi ovu kuću već sad zamenila višespratnica.

S druge strane nedavno sam se prošetao Činovničkom kolonijom i celim Voždovcem. Tu su investitori pušteni sa lanca i gradi se bez mere a infrastruktura građena za 5x manje stanovnika.

Ova kuća u Stevana Lilića 3 je bila srušena sa bagerom na vrhu.

1000158321.jpg
 
S druge strane nedavno sam se prošetao Činovničkom kolonijom i celim Voždovcem. Tu su investitori pušteni sa lanca i gradi se bez mere a infrastruktura građena za 5x manje stanovnika.​
To je jedan deo onoga što ovde objašnjavam u raznoraznim prilikama, ali jedan broj forumaša ima problem da shvati ili ne želi da shvati, što se vidi po odgovorima koje dobijam na komentare. I samo da podvučem da primer koji si naveo je srednjegradnja u pitanju.​
 
Vrh