Недеља, 16. октобар 2011.
После комплетне реконструкције VI Београдској гимназији враћен стари сјај
Услови за рад и учење у Шестој београдској гимназији на Звездари значајно су побољшани после комплетне реконструкције ове доскора оронуле грађевине, која датира из 1933. године. Према речима Драгице Моро, заменице градског секретара за образовање, средства за санацију ове гимназије, обезбеђена су на основу Закона о подстицању грађевинске индустрије Републике Србије у условима економске кризе, а ново рухо добиле су још и Прва економска школа и основне школе „Јелена Ћетковић“ и „Доситеј Обрадовић“.
– Веома је значајно за ученике и њихове наставнике VI београдске гимназије што је сада ниво наставе подигнут на виши ниво. Комплетно су саниране све учионице од пода до плафона, сви мокри чворови, фискултурна сала и свлачионице.
Такоће је урађена рестаурација фасаде, уређено је и школско двориште и дворишни зид-ограда. Школа има нову противпожарну хидрантску инсталацију, инсталиран је видео надзор и рачунарска мрежа – истакла је Моро.
Директор ове образовне установе, Александар Хрњак, рекао је за Беоинфо да је увођењем савременог видео надзора са 29 камера, подигнута безбедност ученика на највиши могући ниво.
–Школа је добила ново рухо у смислу нових наставних средстава, фискултурне сале, окречених учиоица, кабинета, новог школског дворишта и фасаде која заузима површину од око 6.300 квадратних метара. Све је урађено у интересу ученика и наставника, који годинама уназад остварују значајне резултате на републичким и градским такмичењима из свих области – казао је Хрњак.
Школу у улици Милана Ракића тренутно похађа 1.137 ђака. Током 2010. године, ова гимназија добила је од града Београда 400 нових клупа и 800 столица, 26 катедри и 20 нових компјутера, док су прошле године од приватних донација купили дигиталне микроскопе за биологију, опрему за кабинет за физику, фотоапарат и савремене пројекторе.
Наставница информатике, Снежана Марковић, посебно је задовољна што су у враћању старог сјаја школи, осим радника, активно учествовали наставници и ученици. Сви они су преко друштвених мрежа пратили како напредују радови у њиховој школи.
–Преко наше Фејсбук странице позивали смо ученике да дођу да нам помогну и обавештавали их о текућим радовима. То је била и прилика да се повежемо са нашим ђацима и да им омогућимо да осете да је ова школа њихова и да треба да је чувају– објаснила је Марковићева и напоменула да је Шеста београдска гимназија прва у Србији која је увела портал за електронско учење.
Матуранти Милош Павловић и Никола Поповић похвалили су се како су помагали да се изнесе целокупан библиотекарски фонд због кречења и постављања новог паркета. Како су објаснили, лако им је било да се навику на школу у новом руху и брзо су заборавили да је не тако давно са зграде отпадала фасада, а двориште било обрасло у коров.