Šta je novo?

Razne rekonstrukcije

Umesto španska kuća, zovite je "španska mušica" ;)

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
То је зграда Српског бродарског друштва. Није ми јасно откуд постаде шпанса, чак и на википедији има чланак о њој под тим насловом. Иначе било би сјајно када би фасаде зграда у Браће Крсмановић реконструисали. :)
 
Kako pa neki novinar izvalio i onda se siri ko zarAza
 
Tacno bi mogli sa zadnje strane Beogradske Zadruge da dograde zgradu u skladu sa Beogradskom zadrugom koja bi bila njen sastavni deo sa prelepom zgradom ka reci ova zgrada Rektorata Sofijskog Univerziteta bi bila idealna za to

f050877d7b508888122bfd1a965f01e7-d6fvtkn.jpg


2784511032_7a0ff98876.jpg


ovoj zgradi kao da fali Beogradska zadruga sa zadnje strane da kompletno bude oivicena
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=505781#p505781:2zunzas4 je napisao(la):
direktor » Fri Jan 05, 2018 1:39 pm[/url]":2zunzas4]I kako izgleda jel stauradjeno

Ništa - barem se golim okom ne vidi da je bilo šta rađeno.
 
Kneza Miloša Residence

Na mestu stare američke ambasade niče sedam zgrada - Pogledajte kako će izgledati kompleks Kneza Miloša Residence
Budući izgled Kneza Miloša Residence

Na mestu stare američke ambasade u Beogradu uskoro bi trebalo da bude izgrađen kompleks Kneza Miloša Residence. Ovim projektom potpuno novi izgled dobiće parcela od 5.686 m2 oivičena ulicama Kneza Miloša, Vojvode Milenka i Sarajevskom, a eKapija vam predstavlja neke od detalja budućeg kompleksa.

U četvrtak (25. januara 2018. godine) završen je javni uvid u Urbanistički projekat za izgradnju ovog stambeno-poslovnog kompleksa.

Kako je navedeno u tom dokumentu, koji je izradila Agnosta, na 3.398 m2 prostiraće se sedam objekata (A1, A2, B, C, D, E, F).

Zgrade će biti različite spratnosti i sve će imati podzemne etaže.

Ulaz iz Kneza Miloša imaće zgrade A1,A2 i B. U duhu prošlih vremena, na parceli će ostati zgrada A2 koja će imati staru fasadu koja je bila pod zaštitom.

Autor arhutekture je kompanija Energogroup.

Kao investitor, u urbanističkom projektu navedena je kompanija KMR Development Beograd.

Kako su ranije mediji pisali, planirano je da kompleks Knez Miloša Residence ima 260 stanova, 500 parking mesta i više od 5.000 m2 poslovnog prostora, a na gradilištu će biti uposleno 250 radnika.

Stambeno-poslovni kompleks u Kneza Miloša trebalo bi da bude završen do 2019. Investitor je ranije najavljivao da će stanove prodavati i tokom gradnje, ali će se prvi kupci stanova u njih useliti tek po dobijanju upotrebne dozvole i uknjižbe.

Izvor: https://www.ekapija.com/real-estate/201 ... -izgledati
 
To se i ja pitam. Mislim zgrada je odavno spremana za prodaju i rekonstrukciju, ali ne znam ko će tačno da se useli tamo.
 
Bice sasvim dovoljno i da se ova stakla zamene novim, nefali ovoj zgradi nista.
 
Meni je ova zgrada odlična ovaj ambijent, a posebno mi se dopadaju zlatno-bakarna stakla naravno kada bi bila čista. Biće baš gubitak ako joj promene fasadu.
 
Nebojsa":2towhdgr je napisao(la):
Bice sasvim dovoljno i da se ova stakla zamene novim, nefali ovoj zgradi nista.
Sasvim korektna zgrada, koja je po meni uspesno spojila dva visinski razlicita dela ulicnog fronta.
Mali l, ali vidljivi detalji na staklenoj fasadi su dovoljno 'rusticni'.
Nadam se da je nece unakaziti nekom zelenom, plavom ili 'ogledalo' bojom.

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Zgrada je bila na prodaju po 30 jubilarni put niko je nije kupio unutra se vec duze vrijeme adaptira
Vjerovatno ce samo oprati fasadu tj stakla
Stecajni upravnik beka sjedi u zgradi trudbenika na 5 spratu nije normalno da to jos traje a tolike pare na racunu firma ima uspjesno unisteno
 
Homer +×5 malo cesce navrati na bb
Moja greska cudi me da nije bilo pompe u medijima.
Kad je uopste bila prosla licotacija. cini mi se da su trazili 4 mil€ za zgradu pod brojem 44
 
Tražio sam par puta, nigde nikada nije objavljeno da je zgrada prodata. Samo je odjednom izlepljena reklamama za LC Waikiki i pojavila se info da će tu biti njihova robna kuća na nešto više od 3.000 m2, dok se na novoj licitaciji našla samo druga zgrada.
 
Video sam danas render i nemam reči... :bash:
Ako neko prolazi Knezom nek uslika.
 
Vrh