Šta je novo?

Razne rekonstrukcije

Nema niceg ruznijeg od klima, mozda su samo preterali u kolicini metala za kamuflazu. Ne znam samo kako ce vreo vazduh iz klima uticati na boju na resetkama ili da li ce uopste to ovako funkcionisati na duze.
 
Građevinsko preduzeće "Napred", prekoputa SIV-a. Nadziđuju zgradu zarad izdavanja poslovnog prostora.

6_orig.jpg
 
Mislim da zaslužuju da im se otvori posebna tema za ovu rekonstrukciju sopstvene administrativne zgrade.

Evo fotografija iz maja 2016, bio sam u prolazu pa sam fotografisao. Nešto su betonirali oko temelja.

GP_Napred_maj_2016_zps14txmgs6.jpg
 
На углу Пожешке и Кировљеве улице где је двадесет година стајала напуштена и оронула зграда израња обновљено здање чији изглед не одудара од оног старог „Бетекса”. – Зграду је купила домаћа компанија „Карвел”, а отварање се планира за почетак октобра...

Izvor: http://www.politika.rs/scc/clanak/363331/Robna-kuca-Beteks-na-Banovom-brdu-postaje-soping-centar
 
Poslednjih sedam dana se ništa ne dešava na gradilištu Beteksa na Banovom brdu
Pogledajte prilog 2
ima jedan dodatak ispred zgrade koji ne znam čemu će služiti pa moramo sačekati otvaranje
Pogledajte prilog 1
Na zgradi i ispred zgrade ima još dosta radova


ali ako je najavljeno otvaranje za 1. oktobar, teoretski mogu da stignu.
 
To je fontana kao ona kod kalenica mogli su da stave i neku cesmu
 
Fina skola kakvi se to radovi izvode skolska godina je vec pocela
 
direktor":1f992xtw je napisao(la):
Fina skola kakvi se to radovi izvode skolska godina je vec pocela
Pa sa aktuelnom ekipom u gradu, skole se ruse u sred skolske godine.
Naime, u toku leta nekoliko puta je u medijima objavljeno da se pravi nova skola u rusnju (umesto oronulog raspalog montaznog objekta sa azbestnim plocama.
Skola je letos ispraznjena i cekala rusenje, a onda je dosao septembar i profesoru su deo inventara vratili u nju da bi se odvijala nastava.
Pocetkom septembra u skolu je dosao dopis da ce se objekat rusiti u oktobru, da ce se praviti iskljucivo 'identican' inace nedovoljan po kapacitetima!!!
Dakle, u oktobru!
U sred skolske godine!
Nisu sposobni ni da organizuju prevoz za mladje razrede do obliznje skole u resniku (opet prica o prevelikom usponu)!!!
Ne , deca ce ici u skolu u 3 smene, a casovi ce trajati 30minuta!!!!
Olos iz ministarstva je tako odlucio i dao dozvolu za toliko skracene casove!!!
Kada civek oseti toliku nemoc pred neznanjem, bahatoscu i oholoscu, pocne da razume 'neke' koji su spremni na.... :-(
(Pu, pu, pu, daleko bilo)

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Cek oce umjesto stare barake da stave novu baraku
Cemu radovi ako nemogu ili nece da povecaju kapacitet cemu sve to
Dvije skole u grockoj su izgorile naravno jos nista doduse jedna zavrsena ali se ne koristi
 
Pa ne znam, verovatno mazanje ociju...
Postojeci objekat je u raspadanju, a vek mu je istekao jos pocetkom prethodne decenije...
Grad insistira na identicnom projektu!
A projekat je neadekvatan, pri tom je temelj objekta pukao na 2/3 duzine objekta...
O cifri za novi montazni objekat tek bi se imalo svasta reci...
Posao je dobila firma registrovana 2012 godine i tvrde da ce ga zavrsiti za "25 dana" (!)
Da mi nije zao da se deca rastaju od drugova, tacno bi ih prebacio u drugu skolu, jer ovde ne postoje kabineti ni za jedan predmet, ne postoji fiskulturna sala, ne postoji kuhinja i trpezarija, ne postoji biblioteka i citaonica...
Ne postoji nista....
Predskolska nastava se odvija u prostoru 3×5 .
Namerno pisem prostoru, jer je u pitanju nekadasnji hol glavnog ulaza u montazni objekat...
Vecina mestana se vec odavno pomirila sa tim da mesto nikada nece imati skolu kako treba...
I ja se polako mirim sa tim.
Tuzna, jako tuzna stvar je kada unuce u prigradskom naselju nema uslove kakve je njegova baka imala pre 60 godina u selu 200km od Beograda. :(

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Pa sto se ne pobunite dok je vrijeme blokirate ulicu pustite na bg hroniku dognete buku
Vamo u neke skole spucaju milion evra ugrade lift itd a tu ni zgradu da ozidaju
A imace obraza da dodju da se slikaju tad im napravio sacekusu st*** bahata
Kao dobro im je cim se nebine laki poeni
A sala a kuhinja kakv je to nacin
i zasto nisu uzeli neki tpski projekat i napravil to kako treba
Sta opstinari kazu ministarstvo uh
 
direktor":1xa7m8m6 je napisao(la):
Cek oce umjesto stare barake da stave novu baraku
Cemu radovi ako nemogu ili nece da povecaju kapacitet cemu sve to
Dvije skole u grockoj su izgorile naravno jos nista doduse jedna zavrsena ali se ne koristi
Школа у Дражњу је готова, а не користи се?
Ђаци из Бегаљице имају организована два Ластина зглоба, до душе препуна, до школе у Гроцкој.

Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока
 
IZRAELCI KUPILI ZGRADU AMERIČKE AMBASADE U Kneza Miloša niču novi stanovi, parking mesta i restorani

Parking mesta, luksuzni stanovi, vinarije, restorani a možda čak i hotel, to su planovi novih vlasnika nekadašnje američke ambasade, koja će do kraja godine biti srušena.
http://www.blic.rs/vesti/beograd/izrael ... ng/61x7pz1
 
Verujem da će njihov parking za 500 vozila biti izgrađen pre planiranog ispod Kneza Miloša.
A i bilo bi glupo da sve to izgrade bez velikog parkinga koji će, nadam se, biti delom otvoren i za nas obične građane.

Poslato sa telefona
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=389883#p389883:2o2m8ip6 je napisao(la):
VeniVidiVici » Sat Jun 04, 2016 5:31 pm[/url]":2o2m8ip6]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=386224#p386224:2o2m8ip6 je napisao(la):
KartmenBG » Sun May 15, 2016 4:04 pm[/url]":2o2m8ip6]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=386217#p386217:2o2m8ip6 je napisao(la):
direktor » Ned Maj 15, 2016 3:14 pm[/url]":2o2m8ip6]Gdje vidis da obijaju fasadnu plastiku radi se nadogradnja

U gornjem Levom uglu iznad prozora pri plafonu su obijen ceo jedan red plastike, pogledaj na google view i uporedi 2014 postoji tu fasadna plastika a sad ne na slici, cak se i i vide obrisi te plastike gde je stajala


Ne morate više da brinete o obijenoj plastici. Cela zgrada je srušena.


j932oo.jpg


Evo kako izgleda gradilište u Dositejevoj 26.

 
Jedno pitanje za vas.
Kada su radjeni trotoari slicni ovom na slici?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Vrh