Šta je novo?

Razne gradske vesti, Topic II

TRANSFORMERSI IZ PODGORICE Ove grdosije od metala uskoro stižu u Beograd (FOTO)

Vijesti.me | 02. 05. 2015. - 18:32h | Foto: Zoran Đurić / Vijesti.me | Komentara: 2
Transformersi, autora Danila Baletića za petnaestak dana biće preseljeni iz Podgorice u Beograd. Da grdosije od metala uskoro stižu na ulice našeg glavnog grada, potvrdio je i autor Danilo Baletić.

607138_trans-01_ff.jpg


http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/555608 ... ograd-FOTO
 
Ukleta azbestna zgrada još preti
M. R. | 08. maj 2015. 14:00 | Komentara: 0
Poslednje "otrovno stambeno zdanje" između ulica Belo vrelo i Palisadske čeka rušenje

azbesno_620x0.jpg


STANARI zgrada koje su nikle na mestu nekadašnjeg azbestnog naselja na Belim vodama i dalje nemaju mira! Višespratnicu izgrađenu od otrovnog materijala, koja je preživela rušenje, zahvatio je požar na Veliki petak, a komšiluk strahuje od posledica. Dok iščekuju da nestane i poslednji trag mračne prošlosti, Ulicom belo vrelo u vazduhu kruže pitanja - šta li sada udišu naša deca.



Iza novih i modernih zgrada, tik do dečijeg igrališta, pomalja se oronuli i napušteni objekat, sa prepoznatljivom fasadom. Azbestna zgrada, jedina preostala u bloku između ulica Belo vrelo i Palisadske, skoro je potpuno izgorela.

- Vatra je buknula oko dva sata posle ponoći. Odmah smo zvali vatrogasce. Neko vreme je u toj zgradi živela grupa Roma, ali mislim da nisu bili tu za vreme požara - priseća se Branko Đurđević, jedan od stanara novog naselja. - Plašimo se posledica po naše zdravlje. Obećano nam je da će za dve nedelja biti srušena, ali prošlo je mesec dana i ništa se ne dešava.

Pored napuštene zgrade, reporteri "Novosti" su zatekli gradilište, ali majstori nisu bili raspoloženi za razgovor. Potvrdili su nam samo da radovi nemaju veze sa azbestnim kvartom, kao ni sa preostalim objektom koji će biti uklonjen. Zarastao u korov, oronuo, sa slomljenim prozorima i tragovima gareža - prizor ostatka azbestne prošlosti izaziva jezu.

Godinama smo živeli kao da smo nevidljivi. Porazbolevao mi se ceo komšiluk, ali koga za to briga. Mislili smo da ćemo biti sigurni i da smo se rešili zla, ali ovo "čudo" tu stoji i dalje i bogzna šta odatle dolazi - ogorčena je penzionerka Stana P., čiji stan gleda na "otrovnu" zgradu.

MASKE I SPECIJALNA ODELA

DEMONTIRANjE objekata i uklanjanje azbestnog materijala sprovodilo se 2006. po posebnoj proceduri. Radnici su nosili specijalna odela, maske i rukavice, a ploče su skidali ručno i sve vreme kvasili kako se ne bi stvarala azbestna prašina. Za nju je dokazano da je kancerogena i da može da prouzrokuje i rak pluća.

http://www.novosti.rs/vesti/beograd.74. ... -jos-preti
 
Шта сам доживео, па ово је невероватно. Ладно ме је ујело пас луталица у Заклопачи :D Коме од градских служби да се жалим? :D
 
Prvo u dom zdravlja na vakcinu .nalaz doktora pa kod advokata .da tuzis grad za nanesenu stetu ptetrpljeni bol uzmi bolovanje .i da li se desilo za vrijeme radnog vremena .Imas li osiguranje u takvim slucajevima
 
Био код доктора, послали на инфективну. Извештај иде послодавцу пошто је било у радно време, а коме да се обратим од градских институција? Комуналној инспекцији?
 
Ima ovdje tema oko nedgovornih vlasnika ima tamo mislim objasnjeno .Zavisi da li je lutalica ili vlasnicki pas .Nadlenost je podjeljena izmedju kom policije i kom inspekcije .Mislim da ima na sajtu dal grada ili bg veterine za prijave slucaja ujeda pasa bitno da nepobjesnis tj da dobijes vakcinu
 
Sa telefona sam tema ti je 22 ispod ove pa prelistaj ima 3 strane
 
Нова возила и уређаји за борбу против комараца

Уместо приватних фирми које су до сада запрашивале ове летеће крвопије, посао је добио Завод за биоциде и медицинску екологију. – Ефикаснија заштита грађана и уштеда од милион евра у градском буџету на годишњем нивоу
http://www.politika.rs/rubrike/Beograd/ ... ca.sr.html
 
Fotka sa krova Borbe nije montaza :) Stvarno smo bili na krovu samo nismo kao Somi sedeli na ivici zgrade i sl :)
 
Hehe, vidim crkvu, Genex ali i prokop, to me buni. Ovo betonsko čudo u levom dole uglu je Prokop, jel da?
 
A pa ti si skroz stranu obrnuo pod predpostavkom da je montaza. U pitanju je realan kadar prema Tasu. Vidi se crkva Svetog Marka, pa levo je Inex a tu levo je i rts
 
Данас (05. јуни) на раскрсници Антифашистичке борбе и Булевара Милутина Миланковића, "жонглер" са штапом показује своје вештине. Док возила чекају на семафору, жонглер на пешачком прелазу скраћује време чекања возачима. После представе скида шеширић са главе и иде од кола до кола, па колико ко да. Интересантно.

 
Isto to videh da romi rade kod Metropola. To mora da je novi trend?
 
Vrh