Šta je novo?

Raiffeisen Bank HQ - Blok 66a - [ Poslovni objekat | 21 000kvm ]

Moram da se ispravim, danas sam prolazio korz Đorđa Stanojevića, na RF zgradi podignut je prvi sprat, a ne drugi.

Na tom razdelnom ostrvu se nalazi uređen drvored, verovatno posađen u vremene kada je neko smatrao da će se ta ulica spojiti sa Tošnim bunarom.
 
Koliko razumem i bicei spojena sa tosinim bunarom,samo je pitanje da li ce biti sasava krivina kod one zgrade Airport citya ili ce se spojiti sa nekom buducom ulicom u bloku 64 koja ce ici do Tosinog Bunara.
 
Ako imaš neku konkretiju informaciju, ili neki objavljeni plan, molim te postavi i ovde.

Stanje i razvoj događaja na terenu sugeriše upravo suprotno.

Od semafora pa do rampe Telenora ulica je 3+3 sa razdelnim ostrvom i drvoredom u sredini.

Tu se ulica sužava, i saobraćaj koji dolazi iz pravca semafora se premešta u levo, pa se naizmenično odvija na širini koja odgovara 3 trake. Prolazi se pored Rodića, tako da nema mesta za proširenje niti probijanje nove ulice.

Potom se dolazi do druge rampe APC-a, jedna S - krivina oko ograde i nastavak ulicom uskom taman toliko da dva automobila mogu da se mimoiđu. Pored je benzinska pumpa, koja je nedavno premeštena baš na tu lokaciju. Taj uski deo ulice je uređen upravo u sklopu izmeštanja pumpe.

Ne vidim način da se ulica produži, a da se grad ne izloži trošku zbog vraćanja zemljišta od APC-a i Rodića - zbog grešaka napravljenih u ne tako davnoj prošlosti.
 
Nemam nista konkretno,samo sam razmisljao logicno,ali to i nije pametno.

Izgradnjom umpa,vojvodjanske i tosinog bunara ostaje samo blok 64 neuredjen.

Ako ne bude ulica direktni nastavak na djordja stanojevica,bice negde ka bloku 64 pa na tosin bunar,verujem da ce tako i jedan izlaz napraviti ka jurija gagarina preko puta kineskog centra.

To nece skoro raditi,ali ce kada prenamene blok 64 u stambenu izgradnju,onda ce to biti.
 
Meni ovo deluje kao da ce biti u visini Belville zgrada?
 
Postavljaju se stubovi za još jedan sprat.
 
raste k'o pečurka.

Ali, istovremeno i zatvaraju ekspoziture....
 
Al' se radi kada placa Svabo. :)

Bravo Arandjele za slike. +
 
Alukoenig bi trebao da radi staklenu fasadu
 
da dodam da je od aranđelovačkih slika (11.mart) zgrada duplirala vidinu.
raste ko pečurka.
 
p1000316i.jpg


kad ne znam da postavim sliku...
 
Šta ti je navika na srpsko graditeljstvo, gledam sliku i mislim se "ej, šta je ovo, pa ovo se čak i uklapa ovde"..
 
Igor":3gwllt85 je napisao(la):
Alukoenig bi trebao da radi staklenu fasadu
Lemic radi aluminijum i onda ce da da Austrijskoj firmi da mu radi staklo? Gde je tu racunica? Tj. sto bi oni radili kad postoje nase firme koje to mogu da urade jeftinije :D
Mada ovo je Srbistan tako da je sve moguce :D
Edit: sad sam malo googlao i cini mi se da je Alukoenig aluminaska firma a ne staklarska. Mozda gresim.
 
.. a nije ti palo na pamet šta će ovo Alu u Alu koenig? :D
 
Vrh