Šta je novo?

Raiffeisen Bank HQ - Blok 66a - [ Poslovni objekat | 21 000kvm ]

Тачно. Колико је мало довољно да се направи корак напред.
 
Nije mi jasno zašto arhitekte ne ekspirentišu sa različitim tonovima stakla ili manjim odstupanjima (stepen-dva) međusobnih uglova između staklenih panela, da se dobije različita refkelsija...
 
Svidja mi se fasada, jer znam da nisu morali da je ovako naprave a mogli su mnogo prostije i jeftinije.
 
Да ли је у фасади записан неки код или су црте само просте? Шифрована порка -теорија завера - масонска посла
 
"Оставите сваку пару ви који уђете овде." :D
 
фасада је морала да буде много боља. ова "жута" толико јефтино изгледа...и фасадни профили су чист вишак, поготово је то видљиво на спојевима пуног панела и стакла. такође, мислим да фали неки порознији део фасаде нпр на том споју, разделу (који јесте добар детаљ)... и могло је да буде контрастније. нпр да је зифт црно стакло и заиста жута боја, као прави рајфајзен. овако је све некако као да се аутор устручавао (или га је инвеститор спутавао). као да је зграда у некој пешчаној олуји/магли.
 
Prolazio sam juce tuda posle DCa i video na tabli da je zavrsetak radova planiran za kraj marta, a deluje mi da ce im trebati sigurno josh nekoliko meseci da zavrse skroz zgradu.

Jel zna neko kada je planirano preseljenje zaposlenih iz GTCa Arena zgrade u ovu novu?
 
Pre neki dan sam nakon duže vremena prošao. Uopšte ne izgleda loše. E sad, jedino što je samo pitanje vremena kada će na Mercedesovom placu između nje i Omladinskih brigada da nikne zgrada i celu je zakloni.
 
pa ne bih se baš složio par meseci. sinoć je gorelo svetlo u zgradi, a kraj marta još nije došao. radovi su pri samom kraju.
 
Gori nocu svetlo na 2-3 sprata vec neko vreme, unutrasnji radovi su sada prioritet jer spolja je 90% sve zavrseno sa izuzetkom parkinga, spoljnog osvetljenja itd.
 
Postavljeni su logoi i natpisi :


rf2909.jpg



rf2895.jpg



rf2898.jpg



rf2899.jpg



rf2901.jpg



rf2902.jpg



rf2903.jpg
 
:cool: Prve tri slike kada sam video, pomislio sam da je render, a ne pravi objekat. Prvi put da mi se ovako nesto desi. :lol:
 
:notok:
материјали изгледају много јефтино. стакло и боја/текстура панела...не знам шта изгледа јефтиније! крајње неубедљиво. штета могло је да изгледа страва. (само да је било црно стакло и жути панели нпр)
 
zelja jel moraš baš na svakoj temi nešto da hejtuješ...


inače zgrada je odlična.

pravo oveženje u poslovnim zgradama.
 
Zgrada je 10000000% lepsa od Usca, 3LTD, nove poste koja je u izgradnji pa i od samog airport city-ja.
 
МилисаВе таково је окружење да је већина нажалост таква. Иначе заиста се трудим да нађем позитивно. Нисам рекао да је ово срање, мислим да је обликовање добро, али се штедело на материјалима. Да је било црно-жуто (или нешто аналогно томе) било би страва!
 
zelja87":14nb9o06 je napisao(la):
Да је било црно-жуто (или нешто аналогно томе) било би страва!

Pa nisam bas siguran, u Beogradu vec 30 godina boje one stubice u crno zuto i stvarno NIJE strava :lol: :p
 
Crno zuto bi bio dobar fazon jer su to i boje te banke.

Nego,da li ce najzat napraviti trotoar u tom bloku ka ulici ili ne?
 
vucko":l9un3uam je napisao(la):
Nego,da li ce najzat napraviti trotoar u tom bloku ka ulici ili ne?



Da znas, dobro pitanje, i ja se nadam da ce u skorije vreme nici normalan trotoar s'obzirom da je blok vec dovoljno urbanizovan i da ce jos dodatno zaziveti kad se zgrada zavrsi.

Sto se tice te kombinacije crno-zuto, u tom slucaju logo banke ne bi dosao do izrazaja ili bi se cak i tesko primecivao. Ovako cak s'mosta se prepoznaje i znas da je u pitanju zgrada raiffeisen banke kao i na svakoj poslovnici sto i jeste cilj.
 
Videh juce da je pocelo asfaltiranje pred ulazom u zgradu , jel zna neko kada ce zgrada biti useljena?

Rok zavrsteka radova pishe na tabli da je bio planiran za 20.mart 2012god.
 
Banka bi trebalo od septembra da počne da radi u novoj zgradi. Tako sam pročitao bar u izveštaju konsultantske kuće "Jones Lang LaSalle".
 
Taj rok za septembar i meni deluje logicno , tj da se presele preko leta kada su manje guzve, ali cuvar me je zbunio kada mi je odgovorio da od 15og ce biti zavrseno , mozda je mislio na grubi zavrsetak radova a da za ostalo treba da se urade zavrsne finese kao i tehnicki prijem i upotrebna dozvola?
 
BOKI SMOKI":1v5wcxwm je napisao(la):
Zgrada je 10000000% lepsa od Usca, 3LTD, nove poste koja je u izgradnji pa i od samog airport city-ja.
And 3LTD is...? :D
 
Vrh