Šta je novo?

PVC i ALU stolarija iskustva i preporuke

@deka u akciji
Deko, slobodno javite gde primate uplate nakon svih ovih korisnih komentara! :)

Usput, da li neko ima preporuku za firmu koja pravi i montira aluminijumske kapije u Beogradu?

Hvala unapred svima, a hvala i deki za sav pro bono rad (ili suptilni prikriveni marketing, vrag bi ga znao ;) )
 
Meni su namestene spaletne, ali sada treba da nadjem potprozorske daske unutrasnje koje su manje od 2cm jer tacno toliko je izmedju ivice zida i krila prozora, i nigde nema takvih. Jedna li je muka?

Zna li neko ko to ima, nebitno da li je Nis ili drugi grad?
 
Sta c
Meni su namestene spaletne, ali sada treba da nadjem potprozorske daske unutrasnje koje su manje od 2cm jer tacno toliko je izmedju ivice zida i krila prozora, i nigde nema takvih. Jedna li je muka?

Zna li neko ko to ima, nebitno da li je Nis ili drugi grad?
Sta ce vam toliko mala podprozorska daska? Mozda moze neko da vam napravi?
 
Sta c

Sta ce vam toliko mala podprozorska daska? Mozda moze neko da vam napravi?
Pa one se prodaju uglavnom debljine 2cm, ali kako je bas toliki prostor izmedju krila prozora i donje ivice zida ostao, onda mi treba nesto tanja, pa bih trazila ako neko moze od 1.5cm da mi napravi.
 
Meni su namestene spaletne, ali sada treba da nadjem potprozorske daske unutrasnje koje su manje od 2cm jer tacno toliko je izmedju ivice zida i krila prozora, i nigde nema takvih. Jedna li je muka?

Zna li neko ko to ima, nebitno da li je Nis ili drugi grad?
Unutrašnje podprozorske daske od 2 cm nema niko. Ne postoji, ne pravi se.
Uzima se najmanja daska (mislim da je 10 cm) i suzi se na koliko treba.
Razmislite dobro da li vam to uopšte treba. Ako se lepo obradi ivica/špaletni, ne treba ništa.
U principu, mogu da se stave i univer, medijapan, neki kompozit, kamen, keramika, drvo.
 
Izvinjavam se, mislio sam dubina, a ne visina/debljina.
Upravo ovo sve što sam napisao kao alternativu, sve je manje i tanje od 2 cm.
 
Unutrašnje podprozorske daske od 2 cm nema niko. Ne postoji, ne pravi se.
Uzima se najmanja daska (mislim da je 10 cm) i suzi se na koliko treba.
Razmislite dobro da li vam to uopšte treba. Ako se lepo obradi ivica/špaletni, ne treba ništa.
U principu, mogu da se stave i univer, medijapan, neki kompozit, kamen, keramika, drvo.
Hvala Deko, ali meni ce smetati prasina koja pada na sam zid ispod prozora, a bez daske. Kako da je brisem, sa suvog zida okrecenog? Potprozorske daske od PVC-a ima na Kupujem prodajem ali su sve debljine od 2cm, meni treba od 1,5.cm da bi mogao da se otvara prozor.

Predlazu mi aluminijumske, ali su skupe, niti se uklapaju bas estetski sa PVC prozorima.


Izvinjavam se, mislio sam dubina, a ne visina/debljina.
Upravo ovo sve što sam napisao kao alternativu, sve je manje i tanje od 2 cm.

Shvatila sam vec...

Nista, sledi mi debelo trazanje svega toga, ako se uklopim sa cenom. Mozda i neko drvo ne bi bilo lose, videcu.
 
@deka u akciji
Deko, slobodno javite gde primate uplate nakon svih ovih korisnih komentara! :)

Usput, da li neko ima preporuku za firmu koja pravi i montira aluminijumske kapije u Beogradu?

Hvala unapred svima, a hvala i deki za sav pro bono rad (ili suptilni prikriveni marketing, vrag bi ga znao ;) )
Skoro sve firme koje proizvode prozore, prave i kapije i slične stvari. Samo je pitanje koliko imaju posla, tj da li hoće da se bave kapijama.
 
Hvala Deko, ali meni ce smetati prasina koja pada na sam zid ispod prozora, a bez daske. Kako da je brisem, sa suvog zida okrecenog? Potprozorske daske od PVC-a ima na Kupujem prodajem ali su sve debljine od 2cm, meni treba od 1,5.cm da bi mogao da se otvara prozor.

Predlazu mi aluminijumske, ali su skupe, niti se uklapaju bas estetski sa PVC prozorima.




Shvatila sam vec...

Nista, sledi mi debelo trazanje svega toga, ako se uklopim sa cenom. Mozda i neko drvo ne bi bilo lose, videcu.
Imate beli univer debljine manje od 15 mm, a možda i medijapan furniran.
 
Ja sam imao slican problem u stanu gde je i na originalnim prozorima i nakon zamene prozora pre nekoliko godina ostala tako plitka spaletna od 5-6cm dubine.
Trenutno sad renoviram taj stan u potpunosti i resenje koje smo odabrali je tanka potprozorska daska od Corian-a (kompozitni akrilni polimer). Debljina 10mm. Materijal je jako skup, ali obzirom na malu kolicinu nije strasno. Radi se u svim mogucim bojama i dezenima a i debljina maltene po zelji tako da za nestandardne situacije to je po meni najbolje resenje.
 
Mišljenja, iskustva, sugestije...
Ili je suludo što uopšte krajem novembra razmišljam o zameni drvenarije...:rolleyes:
Unapred hvala @deka u akciji i svim ostalim dobrim dušama na savetima !
Snimak ekrana 2023-11-22 205659.png
 
Pozdrav ljudi, zamolio bih vas za savet. Kakvo je vase misljenje o KMG sestokomornim profilima? Dobio sam ponudu koja je za 1000+ evra povoljnija od drugih sa Rehau i Kommerling (troslojno staklo 4 godisnja doba, tri duhtunga i okov istog ranga u svim ponudama) pa me zanima da li vredi dati toliki novac vise za njih ili ustedeti?
 
Mišljenja, iskustva, sugestije...
Ili je suludo što uopšte krajem novembra razmišljam o zameni drvenarije...:rolleyes:
Unapred hvala @deka u akciji i svim ostalim dobrim dušama na savetima !
Pogledajte prilog 181418
Janici bas povoljni 😮 A jel mozete da kazete za koje dimenzije prozora su te cene? Svako doba je dobro doba za menjanje stolarije pa spaletne cete odmah da radite necete cekati valjda. Srecno 🍀 ps. Zimi kazu za su svakako manje cene tako da je zima odlicno vreme za menjanje 😉☺️
 
Mišljenja, iskustva, sugestije...
Ili je suludo što uopšte krajem novembra razmišljam o zameni drvenarije...:rolleyes:
Unapred hvala @deka u akciji i svim ostalim dobrim dušama na savetima !
Pogledajte prilog 181418
Inace, pogledala sam vase ponude. Nisam expert ali me muka naterala da se malo vise pozabavim stolarijom. Ja bi sistemom eliminacije odustala od firmi koje ne daju nikakvu garanciju. A ovako sto se tice samih profila sto skuplje to bolje. Veka bi bio moj izbor. Svakako to je moje licno misljenje a ovde ce vam mnogo strucnije objasniti drugi i Deka. Takodje i Rehau verujem i Shuco. Ostalo zaista ne znam. Ja skepticna samo imam lose iskustvo sa jeftinijim.
 
Pa one se prodaju uglavnom debljine 2cm, ali kako je bas toliki prostor izmedju krila prozora i donje ivice zida ostao, onda mi treba nesto tanja, pa bih trazila ako neko moze od 1.5cm da mi napravi.
E da draga Viki, i ja sam mislila na dubinu a ne debljinu. A moji su uvuceni jos ja tek ne znam sta da radim tu 😂
 
Pozdrav ljudi, zamolio bih vas za savet. Kakvo je vase misljenje o KMG sestokomornim profilima? Dobio sam ponudu koja je za 1000+ evra povoljnija od drugih sa Rehau i Kommerling (troslojno staklo 4 godisnja doba, tri duhtunga i okov istog ranga u svim ponudama) pa me zanima da li vredi dati toliki novac vise za njih ili ustedeti?
KMG je bugarski profil. Daleko je od najboljih, ali nije ni među najkošijim.
Ako je troslojno staklo identično po svim specifikacijama, ne vredi dati 1000 eur više.
Pitanje je da li je ponuda na nivou od recimo 4000 eur ili na nivou od15000 eur. Bitna razlika.
 
Mišljenja, iskustva, sugestije...
Ili je suludo što uopšte krajem novembra razmišljam o zameni drvenarije...:rolleyes:
Unapred hvala @deka u akciji i svim ostalim dobrim dušama na savetima !
Pogledajte prilog 181418
Uf, ovo je previše i za mene.
Prvo odbacite najskuplju i najjeftiniju ponudu.
Vidim da ste tražili 3 dihtunga, troslojno staklo kvalitetno, zvučna imena.
Šta god da izaberete od tih i takvih, nema greške.
 
KMG je bugarski profil. Daleko je od najboljih, ali nije ni među najkošijim.
Ako je troslojno staklo identično po svim specifikacijama, ne vredi dati 1000 eur više.
Pitanje je da li je ponuda na nivou od recimo 4000 eur ili na nivou od15000 eur. Bitna razlika.
@deka u akciji Hvala puno na odgovoru :) e pa ponuda sa KMG profilom, Clima Guard troslojnim staklom i Sigenia okovom je 3300e dok je naredna najpovoljnija 4200e Kommerling profil Sigenia okov i troslojno low-e staklo, ostale ponude sa Rehau i Galean profilima u kombinaciji sa GU, ROTO i MACO okovima i 4 godisnja doba staklom su skuplje(od 4600 do 4900) pa sad ne znam da li to zaista vredi te razlike ili da ne dajem dzabe vise novca
 
KMG je bugarski profil. Daleko je od najboljih, ali nije ni među najkošijim.
Ako je troslojno staklo identično po svim specifikacijama, ne vredi dati 1000 eur više.
Pitanje je da li je ponuda na nivou od recimo 4000 eur ili na nivou od15000 eur. Bitna razlika.
Takodje zaboravio sam da napomenem strukturu prozora

5x dvokrilni 2050x1210
1x jednokrilni 1200x1210
1x balkonska vrata 780x2260
 
Janici bas povoljni 😮 A jel mozete da kazete za koje dimenzije prozora su te cene? Svako doba je dobro doba za menjanje stolarije pa spaletne cete odmah da radite necete cekati valjda. Srecno 🍀 ps. Zimi kazu za su svakako manje cene tako da je zima odlicno vreme za menjanje 😉☺️
Hvala na podršci i ohrabrenju. U pitanju su 2 okna: 215*225( 3 mesta) i 133*133. Janjići deluju povoljno zato što sam prilično sigurna da nisu uračunali roletne za koje sam takođe zainteresovana. Inače Vaše iskustvo kao i nekih ljudi sa foruma me je istraumiralo tako da: Vi ste se opekli a ja bežim od 🔥. Čini mi se da smo uređena država onda bi se zakoni sprovodili kako treba tako da ne bismo morali da se brinemo da li će neko da obavi šta i kako treba i da za naš novac treba da dobijemo ugovoreno bez straha da ćemo posle morati nekog da jurimo; neozbiljne firme i loši majstori bi bili sankcionisani i sklonjeni sa tržišta.
 
Uf, ovo je previše i za mene.
Prvo odbacite najskuplju i najjeftiniju ponudu.
Vidim da ste tražili 3 dihtunga, troslojno staklo kvalitetno, zvučna imena.
Šta god da izaberete od tih i takvih, nema greške.
"Previše za Vas" ne znam da li da se smejem ili 🥹.
Hvala Vam na odgovoru i svim smernicama koje ste davali.
Poz.
 
Hvala na podršci i ohrabrenju. U pitanju su 2 okna: 215*225( 3 mesta) i 133*133. Janjići deluju povoljno zato što sam prilično sigurna da nisu uračunali roletne za koje sam takođe zainteresovana. Inače Vaše iskustvo kao i nekih ljudi sa foruma me je istraumiralo tako da: Vi ste se opekli a ja bežim od 🔥. Čini mi se da smo uređena država onda bi se zakoni sprovodili kako treba tako da ne bismo morali da se brinemo da li će neko da obavi šta i kako treba i da za naš novac treba da dobijemo ugovoreno bez straha da ćemo posle morati nekog da jurimo; neozbiljne firme i loši majstori bi bili sankcionisani i sklonjeni sa tržišta.
Da slazem se. Zao mi je sto vas je moje iskustvo istraumiralo 😞 Kod mene je specificna situacija jer je radjeno preko treceg lica a stan nije moj. Pa se nisam puno pitala. Nikako nemojte da se traumirate dobro razmislite trazite garanciju dobro se raspitajte sta zelite sta vam je najvaznije i po tome birajte prozore i firmu. Srecno 🍀
 
@deka u akciji Molim Vas za pomoc oko montaze alu podizno klinih vrata alumil s560, kako bi trebalo da se montira ova stolarija koja je siroka 4m sa troslojnim staklom? Majstori predlazu celicnu sinu ali mi to nema smisla zbog toplotnog mosta
 
Donja horizontala bilo kog podizno kliznog otvora mora da ima veoma čvrst i idealno ravan oslonac.
A pogotovo ovaj od 4 metra sa troslojnim staklom, zbog težine krila.
I generalno, sve horizontale i vertikale moraju da budu idealno ravne, zbog dobrog dihtovanja.
Čvrst i ravan oslonac za donju horizontalu se može obezbediti potpuno ravnim i pravim solidnim zidićem, a može i čeličnim kutijama.
Čelična kutija se stavlja ispod jedne od polutki štoka (spoljne ili unutrašnje), a mogu i dve kutije posebno za svaku polutku po jedna. Ali, u tom slučaju nikako da se čelične kutije ne spajaju međusobno, jer će to uništiti termiku. Aluminijumski štok ima jedan termomost, i ako ispod spoljne polutke ide jedna čelična kutija, a ispod unutrašnje polutke druga čelična kutija, a one se ne povezuju međusobno, može da funkcioniše.
Pitajte ih da umesto čeličnih kutija koriste gredice od nekog tvrdog drveta. Bolje, nema bojazni oko termo mosta, lakša montaža, itd.
 
Vrh