Šta je novo?

Pušten je u rad novi Forum

Igor

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
10.01.2007.
Poruke
18.730
Pohvaljen
37.635
Dragi forumaši, nakon kraće pauze u radu pušten je novi Beobuild forum.

Prebacivanje foruma sa stare platforme na novu je proteklo u najboljem redu što znači da su prebačene svakako sve poruke, fotografije, privatne poruke, avatari i plusići.
Potrudili smo se da nova verzija foruma vizuelno bude slična starom forumu te da navikavanje na novi protekne uz što manje problema. U tom smislu moguće je da klikom na ikonicu polumeseca i sijalice u desnom uglu navigacijskog panela odaberete svetliji ili tamniji prikaz teme. U okviru korisničkih podešavanja možete odabrati koja obaveštenja želite da primate i da li želite da dobijate notifikacije na desktopu i mobilnom uređaju.

Pregled novih poruka možete videti klikom na plavo dugme "Nove poruke". U okviru liste novih poruka dovoljno je kliknuti na link teme i koji će vas odvesti na poslednji nepročitani post. Ikonice ispod naziva teme U i L vidljive na desktopu vode na poslednji nepročitani post i na poslednji post u okviru teme.

Postavljanje poruka (postova) se sada obavlja iz brzog editora tj nije neophodno da se kao na starom forumu ide na posebnu stranu. Klikom na ikonicu fotografije je moguće postaviti po jednu fotografiju kao attachment ili jednostavno uneti link sa nekog sajta bez potrebe da se unosi img kod koji je i dalje u funkciji. Više fotografija možete uneti klikom na dodaj datoteke gde će biti omogućeno postavljanje više fotografija. Nakon što se završi upload fotografija biće vam ponuđeno da odaberete da li želite da fotografije budu u punom prikazu što je preporuka ili da budu prikazane kao thumbnail.

Video zapisi sa Youtube-a i sličnih servisa se sada vrlo lako mogu ubaciti bez obzira da li su linkovi preuzeti sa desktop ili mobilnog uređaja ili da li imaju timecode što ranije nije bilo moguće. Dovoljno je samo da postavite link i forum će sam prepoznati snimak i embedovati ga u poruku.

Isto važi i za sadržaje sa društvenih mreža Twitter i Facebook, te ukoliko su stranice i objave javno dostupne tj stavljene na public biće vidljive na forumu u izvornom obliku.
 
Poslednja izmena:
Super izgleda, platforma je vidim ista kao i za Benchmark forum. Valjalo bi napomenuti da Tapatalk više ne radi za Beobuild i da se sada može instalirati PWA aplikacija na telefon. Takođe, bilo bi lepo gore u zaglavlje, pored Forums dodati i prečicu za New Posts, kao što postoji na Bench forumu.
 
Kada uđem u neki podforum, prikazuje mi kao da nema nepročitanih postova, iako na glavnoj stranici foruma prikazuje da ima novih nepročitanih postova. Takođe nema ni strelica koja me vodi direktno na prvi nepročitani post.
 
Klik na naziv teme uvek vodi na prvi nepročitani post u slučaju da u toj temi ima takvih. Takođe imaš U i L linkove ispod - U kao UNREAD i L kao LATEST iliti poslednja strana.

Ovo drugo je posledica migracije - označi sve forume kao pročitane i keš će ti se resetovati.
 
Tokom dana će biti ubačeni i naši specifični smajlići.
 
Da da potrebno je ispraviti tu redirekciju greškom je ostalo /forum što ne postoji u sadašnjem linku.
 
Potrebno će biti malo se naviknuti ali posle par dana će sve to fino leći a u hodu će se neke sitnice ispraviti.
 
Da li je moguće i na vrhu teme da bude onaj izbor stranice teme (npr 1/150)? Prilično je nepraktično samo na dnu da je. Inače ekstra, sjajno izgleda :)
 
Postoji u desktop varijanti ali na mobilnoj je samo dole kako se ne bi pravila gružva pre samog sadržaja.
 
Hee de si bre Kutija, svuda te ima, postao si ambasador za XenForo na domaćoj sceni 😄 Eto sad znamo kome se Igor obratio za pomoć oko migracije, bilo mi čudno da je sve tako prošlo glatko bez nečije pomoći 😀

Screenshot_20220109-162510.png

@Igor

Ali mnogo je praktičnije kad ima i gore, to je samo jedan red dodatno. Uostalom, tako je na Bench forumu i ima smisla ne skrolovati kroz celu stranu na mobilnom da bi promenio stranicu.
 
Poslednja izmena od urednika:
Označio sam sve forume kao pročitane, obrisao sve kolačiće vezano za beobuild, ali i dalje imam isti problem. Kada kliknem na podforum koji mi je u glavnom meniju označen crvenim, otvori mi se kao da su sve teme u njemu pročitane i da nema novih postova. Koristim firefox.

beobuild 1.jpg


beobuild 2.jpg
 
Poslednja izmena:
Hee de si bre Kutija, svuda te ima, postao si ambasador za XenForo na domaćoj sceni 😄 Eto sad znamo kome se Igor obratio za pomoć oko migracije, bilo mi čudno da je sve tako prošlo glatko bez nečije pomoći 😀

Pogledajte prilog 124352

@Igor

Ali mnogo je praktičnije kad ima i gore, to je samo jedan red dodatno. Uostalom, tako je na Bench forumu i ima smisla ne skrolovati kroz celu stranu na mobilnom da bi promenio stranicu.
Aha jasno je sada o čemu je reč, nije frka rešićemo.
 
Kolike rezolucije treba da bude slika za custom avatar? Pošto sam ja po prvom logovanju video samo parče svoje stare custom slike. Posle sam poslao sliku drugih dimenzija, međutim vidi se isto kao i ranije, dakle samo deo avatara. U komentaru se kaže
"It is recommended that you use an image that is at least 400x400 pixels"
međutim sudeći po veličini koja se vidi, ispada da treba da bude ili bitno manja ili da postoji neki sistemski problem nezavisan od veličine slike.
Možda se ranije radio automatski resize?
 
Kolike rezolucije treba da bude slika za custom avatar? Pošto sam ja po prvom logovanju video samo parče svoje stare custom slike. Posle sam poslao sliku drugih dimenzija, međutim vidi se isto kao i ranije, dakle samo deo avatara. U komentaru se kaže
"It is recommended that you use an image that is at least 400x400 pixels"
međutim sudeći po veličini koja se vidi, ispada da treba da bude ili bitno manja ili da postoji neki sistemski problem nezavisan od veličine slike.
Možda se ranije radio automatski resize?
Kako piše - 400x400 px.
 
Vrh