Šta je novo?

Protivpožarna zaštita (Vatrogasci i vatrogasne jedinice)

Brzine idu u H, samo malo naopako
17071135694095350771078535109041.jpg
 
Која је њушка лево? Пре је ту био 4х4 ФАП са плитким блатобранима а овај ми личи на стандардни.
 
Mogo bi taj fap na remont i da ide u neko dvd
 
Njuška levo je fap 1314 , 4x4 zadnjih 20 i kusur godina. Trenutno ima problem sa dovodom goriva.
 
Видео сам је пре можда месец дана на Звездари тамо где стоје углваном расходована возила па сам се уплашио да је и она отписана.
 
Iz kabine, u pokretu. Top s krova baca mnogo vode, a i nema koordinacije između vozača i vatrogasca. Ovde vozač upravlja i vozilom i topom, pa je efikasnije. Imam snimke, ali ne mogu da ih prebacim, tj ne umem🤣
 
Такав топ би ваљало да има сваки фап њушкаш по селима где су оскудни са људством.
 
Super su fotke… Dobra stvar je taj top. Mislim da su sličnu foru imali ona Dodge terenska navalna kojih je bilo 1 ili 2 u BG tamo 1980ih pa i posle.
 
800 litara vode, 80 litara ekstrakta za penu,mada je bilo praktičnije umesto vode natočiti benzin, obzirom na potrošnju. Benzinac, V8, automatski menjač. ALA.
 
Mislim da je imao i bocu sa prahom 50kila ako se ne varam pa se prah prskao na svoje vitlo.
A na kakve intervencije je on išao inače?
 
Vrh