Šta je novo?

Problem pasa lutalica

Шта рећи, интересантно за досетку, а тужно што је ових псећих мина јако пуно по целом граду. А бахатим власницима паса не можеш ништа да кажеш, јер су одмах ратоборни, ко бахати возачи. Стављам знак једнакости између њих.

Pseće bombe na ulici: Ako ti je slatko, nosi ga kući
BEOGRAD,09:50, 03.02.2013.
Autor: Mondo.rs
33komentara
• Pošalji e-mail
• Odštampaj tekst
Iako u skoro svakoj zgradi na Dorćolu postoje specijalne kesice za tu svrhu, a ima ih i na ulicama, jedan od najlepših delova grada i dalje je pun izmeta

Na Dorćolu su ovakve table u subotu pobodene u pseći izmet duž ulica koje vode ka Kalemegdanu.

Svako ko je u životu prošetao gornjim Dorćolom, u pojasu od Vasine do Ulice cara Dušana mogao je da se uveri da je taj deo grada bukvalno prekriven psećim izmetom.

Nisu "upalili" brojni apeli, ni akcije gradskih službi da vlasnici pasa počiste za svojim ljubimcima.

Iako u skoro svakoj zgradi na Dorćolu postoje specijalne kesice za tu svrhu, a ima ih i na ulicama, jedan od najlepših delova grada i dalje je pun "bombi".

Neko to više nije mogao da trpi...

Tablice sa natpisom "Čoko rolat...Ako ti je slatko, nosi ga kući", juče su bile zabodene gotovo pored svakog "uneređenog drveta".

Da li je u pitanju neka ekološka organizacija, grupa građana ili pojedinac koji se baš iznervirao informacije za sada nema.

http://www.kurir-info.rs/psece-bombe-na ... nak-632547
 
Ау људи моји, фрапирао сам се кад сам ово малопре прочитао у Куриру и погледао снимак на јутјубу. И шта сад радити ?

KRVOLOK PRETI: MONSTRUOZNO IŽIVLJAVANJE MLADIĆA NAD BESPOMOĆNIM ŽIVOTINJAMA

MUČITELJ ŽIVOTINJA PRETI: Zaklaću i ljude ko što koljem pse!
CRNA HRONIKA21:12, 30.09.2013.
Danijel M. iz Srpske Crnje na internet postavio snimak na kojem se vidi da njegovi psi zlostavljaju napuštenog psa i ubijaju ga

SRPSKA CRNJA - Monstrum muči životinje.
Danijel M. (16) iz Srpske Crnje napravio je snimak na kom se vidi kako njegovi psi monstruozno zlostavljaju napuštenog psa. Najgore od svega jeste to što je Danijel na Fejsbuk i Jutjub postavio snimak na kojem on i nekoliko njegovih prijatelja posmatraju dva staforda koji kolju psa, kojeg je Danijel doveo s ulice.

http://www.kurir-info.rs/mucitelj-zivot ... ak-1010869

Psi, klanje http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... tJsNlFg1ts
 
Psi nisu racionalna bica kao ljudi... Njih pokrecu instinkti a ne razum... Tako da ako oni nekoga napadnu to moze biti ili teritorijalno ponasanje ili strah... U svakom slucaju urodjeno i prirodno ponasanje...

Za njihovo postojanje krivi su ljudi tj mi... Oni ne traze da se rode niti da zive u gradu...

Najmanje sto mozemo da uradimo jeste da ih sve sklonimo sa ulice sterilisemo i ostro kaznjavamo one koji kucice ostavljaju na ulici... Za par godina ne bi bilo vise lutalica u gradu...

Mislim, ono bilo je vreme i kad sam se ja ljutio na kuce koje laje na mene i juri me... A onda sam napunio 8 godina...
 
Овај мучитељ животиња стварно није нормалан, сад се као правда, а и много се "уплашио" ! Овај дебил (најблаже речено) ће проћи некажњено јер има само 16 година !

MUČITELJ ŽIVOTINJA: Nisam kriv, mnogo sam se uplašio!
DRUŠTVO07:27, 02.10.2013.
Autor: Dijana Tadić,A. Knežević,Foto: Nemanja Pančić


Kajem se, sve je ispalo naopako, rekao nam Danijel M. (16) iz Srpske Crnje, koji je na internet postavio snimak svojih pasa staforda kako kolju lutalice i koji je pretio ljudima da će ih zaklati


Sa „ekipom“... Danijel nije smeo sam pred novinarku Kurira

SRPSKA CRNJA - Uhvatila ga panika!
- Nisam kriv, majke mi, nisam svoje kerove dresirao da budu krvoločni, sve je ispalo naopako. Mnogo sam se uplašio i ne verujem da je došlo dovde...
Ovo je za Kurir rekao Danijel M. (16) iz Srpske Crnje, koji je mobilnim telefonom snimio kako njegova dva staforda zlostavljaju napuštenog psa i na kraju ga ubijaju.



Цео текст на: http://www.kurir-info.rs/mucitelj-zivot ... ak-1013067
 
Roditelje ne mozemo da biramo, oni su najvise krivi sto odgajaju ovakvog debila. Sve ce im se to vratiti, pre ili kasnije.
 
Kakva ekipa na slici - to je naša budućnost :(

A to da će im se vratiti je samo uteha za nas normalne. Nemam ja ništa od toga. Imao bih nešto od toga ne kad bi taj klinac otišao u zatvor, nego kad bi u tom zatvoru radio nešto korisno - neka pomaže gradskoj čistoći, neka okopava neku zemlju za nekoga, a ne da sedi u zatvoru i tamo za džabe jede i odmara (ne bi on ništa izgubio od života u zatvoru jer sigurno ništa pametno ne ume da radi)
 
Не знам да ли је то само мој утисак, а и ова тема је утихнула, али не виђам више псе луталице тако често. Да ли то надлежне службе боље раде свој посао или је то нека случајност?
 
Овај проблем не може да буде решен док год постоји обичај да родитељи набављају љубимце деци па кад им досаде само их пусте на улицу, дакле док год постоји могућност стварања нових луталица. Можда су грађани у неком крају били упорни у звању надлежних па је проблем решен али појавиће се поново. А у многим деловима града чопори и даље тероришу.
 
Ja sam primetio par lutalica po Novom Beogradu. Poslednjih par godina ih uopšte nije bilo, tako da sam siguran da je u pitanju porast.
 
Onaj koji pusti kuce na ulicu treba da bude kaznjen ako kuce ima cip i ako gazda moze da se nadje...
 
Ovde kod mene na levoj obali Dunava... nikad me niko nije ''startovao'' da proverava da l' je pas čipovan. Inače, jeste.

Kol'ko sam video, čitač je najobičniji uređaj, reda veličine onog kojeg koriste radnici Parking servisa. Prenese se samo preko mesta gde je čip (obično negde na leđima ka vratu sa gornje strane) i ispiše broj čipa. Radi se o rfid čipu, čisto da napomenem. Posle se iz toga izvlače podaci (verovatno iz neke baze).
 
Pas mi je cipovan vec 2 godine i niko mi nikada nije ocitao to. Ja samo postujem zakon, ali za sada me niko nije kontrolisao.

To bi po meni trebalo da koriste komunalci i inspekcije bar preventivno kad sretnu nekoga ko seta kuce.
Inace je to mali uredjaj koji ti da koliko znam broj cipa, pa ti ukucas broj u kompjuter gde stoje svi podaci o vlasniku koje ti uzmu u veterinarskoj ambulanti kada cipujes ljubimca.

Covek je duzan da se brine o ljubimcu od kad dodje kod njega. Zivotinje nisu krive ni sto postoje, ni sto ih uzgajamo u neprirodnim brojevima (radi zarade) ni sto postoje u za njih neprirodnom okruzenju, ni sto ih mi teramo da se ponasaju protivprirodno. Imam kucnog ljubimca (dobio na poklon), ali licno smatram da to nije u redu prema zivotinjama i da treba da ih bude sto manje u gradovima.
 
Potpuno se slazem sa tobom, ako neko ne moze ili nece da se brine od svom ljubimcu, onda i ne treba da ga cuva. A sto se tice neprirodnog okruzenja, ja mislim da se psi vrlo brzo prilagodjavaju, i da im okruzenje i nije tako neprirodno. Odusevim se svaki put kada vidim kako neko kuče prelazi ulicu kroz najgušći saobraćaj.
Dali negde mogu da se nadju brojke, koliko skitnica operisu po gradu? Dali neko broji te životinje?
 
Ovom gradu očigledno treba gomila inspektora koji će kontrolisati mnoge stvari. Možda ih i ima dovoljno, ali ne rade ništa.
 
Na Miljakovcu lutalice opet postaju problem. Sve je više čopora i agresivni su. Ima i vlasničkih pasa koji su pušteni da se sami kreću i udružuju se sa lutalicama. Da li je to komunalni prekršaj? Da li se vlasnik kažnjava ako čipovan pas bude ostavljen u javnom prostoru bez nadzora?
 
Поново их има и у Булвару Милутина Миланковића. Неколико година их није било уопште.
 
Мислим да дивљи бувљак у блоку 42 има везе са њиховом појавом.
 
Danas ne napadoše psi prilikom trčanja. Išao sam ka tramvajskom mostu i iza Hajata (kod nove okretnice) me snimiše tri psa. Trčali su paralelno sa mnom preko ulice i zatim me napali.

Nije bilo ničega za odbranu (samo trava i asfalt). Ja sam trčao i tek kada me je jedan ugrizao za list sam stao i krenuo da se nogatam. Tada me je jedan ugrizao za drugi list, a valjda sam šutnuo jednog pa su otišli tada.

Sve je to bilo oko 14h.

Uzeo sam taksi, otišao prvo kući pa u bolnicu. Sve sam odradio što je trebalo.

Sutra idem u Infektivnu da sakupim papire za tužbu

bcfffab2e68b7325f78ee2495d891ecb.jpg


064fb694bbbbc36d9b4501c05d500853.jpg


Ova veća rana mi je ušivena. Za deset dana skidam konce.

Sad me ne boli ništa.

Poslato sa telefona
 
U jbt dobro si prosao umlati grad za lovu za nemogucnost privredjivanja dusevnu bol strah itd
 
Стварно Дуле, што каже Директор, добро си прошао. Скупљај папире и одмах тужба граду. Желим ти да се што пре опоравиш.
Зар није било никог код окретнице ?

Да ником не пожелиш да се тако нешто деси, поготово не као овом момку из Обреновца. Ужас

PAS LUTALICA NAPAO U OBRENOVCU. Dečak zbog ujeda ostao bez testisa
DRUŠTVO 21:19, 08.12.2016.
http://www.kurir.rs/vesti/drustvo/pas-l ... ak-2578679
 
Vrh