Šta je novo?

Privatni prevoznici

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=772011#p772011:2isnrrnd je napisao(la):
MIG29 » Pet Sep 04, 2020 8:27 pm[/url]":2isnrrnd]Зар неће склонити ФАП 537 и МАЗ 103?
Lekon nabavkom Mercedesa sklanja A537 (barem ove što su 2011 godište, pošto imaju i nekolicinu iz 2013). Transprodukt ima nekoliko A537 2013, što znači da oni mogu raditi još 2 godine.

Ćurdić poseduje MAZ 103 2011 i 2013 godište. Jasno je da ovi iz 2011 ove godine završavaju svoju karijeru, dok ovi drugi mogu još raditi.

Što se tiče Megabusa, u Bamironu idalje voze. Baš sam se danas vozio na 78 sa jednim. Nisam video oznaku direkcije. Ono što je očigledno, jeste da su mnogo očuvaniji od Arivinih.
 
ТП има 3 ФАП-а, 2 су 2012 и један 2013.

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=772011#p772011:9qqps9z4 je napisao(la):
MIG29 » Pet Sep 04, 2020 9:27 pm[/url]":9qqps9z4]Зар неће склонити ФАП 537 и МАЗ 103?
Lekon će ih sklanjati jer kupuju 17 Mercedesa
 
Potvrđujem ovu informaciju koju je vinča 307 napisao.

Sent from my moto g(6) plus using Tapatalk
 
Бамирон има 4 исузуа а не 6.П42027 и П42028 су комбији.Иначе та два исузуа су стигла још у марту али су их из неког разлога пустили тек сад.
 
Pa verovatno zbog letnjeg reda vožnje, a i ukidanja javnog prevoza tokom onog nemilog zatvaranja. Inače, Isuzu deluje stvarno korektno i definitivno spada u ozbiljnije proizvođače među silnim Turcima. Lično nemam šta puno ni dizajnu zameriti, a čak mi je i taj displej simpatičan, jer to je ipak jedna od dizajnerskih odlika Cityport-a, mada realno se ne dobija ništa posebno po pitanju preglednosti i praktičnosti.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=772087#p772087:j5odssed je napisao(la):
Košutnjak » Sub Sep 05, 2020 7:10 am[/url]":j5odssed]Бамирон има 4 исузуа а не 6.П42027 и П42028 су комбији.Иначе та два исузуа су стигла још у марту али су их из неког разлога пустили тек сад.
Ipak su Sprinteri P42027 i P42028. Ja sam ubeđen da sam na 94 video Isuzu sa oznakom P42027, pa čak i P42028 jednom prilikom i mislio sam da rade sigurno 2/3 meseca. Zbog toga sam zaključio da su kupili još dva, jer se vidi da je P42030 nov novcijat. Sad me je zaista iznenadila činjenica da su ih tek sad pustili u saobraćaj iako su kupljeni odavno.
 
P41437 na 50
f6b70431748a561789540327675f0763.jpg


Sent from my moto g(6) plus using Tapatalk
 
Тамнава на 37, Луди Травел на 79 и Кошава на 81Л.

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
FAPče ga ukoči u mestu a ovaj iz MAZ nije mogao da ga ukoči pa je vikao da se putnici poskidaju.
Kaževjedna putnica da je vozač neposredno pre sudara povikao da ne može da ga zaustavi i da iskaču ????
Gde da iskaču , pa nije ovo vic .

OK , ostao bez kočnica ??? , ostao bez vazduha, to bi trebao da primeti tj da bus upali lampicu i zumer i opet bi imao dovoljno vazduha da ga zaustavi. A za to vreme bi trebala ručna / tristop da krene lagano da blokira.
Drugi scenario da je prilikom kočenja puklo kočiono crevo ili pukla kočiona pečurka (guma u kočionom cilindru), tu bi trebao četvorokružni ventil da uradi svoju priču i spreči gubitak vazduha u oba kočiona kola i vozilo zaustavi sa jednim isparavnim kočionim kolom / a opet rulna kočnica / tristop cinidri bi trebali da lagano blokiraju.
Treća opcija , da je povukao rulnu vozilo bi kočilo zadnjim točkovima i zaustavio bi vozilo nešto kasnije nego kad bi kočio sa ispravnim kočnicama.

Ima tu puno čudnih okolnosti a ako je MAZ automatik trebao bi retarder da prilično uspori vozilo, ili samo povlačenje ručne bi umanjio brzinu kretanja.
 
ФАПове ће бацити због глупе старосне границе али ће зато МАЗ тандркала задржати још најмање шест година.
 
Zakasnio sa kočenjem, a obloge uglađene i nije imap silu da naglo stane. Ne verujem baš da je tek tako ostao bez kočnica. Sila udara bila je mala - skoro da nema deformacija. Znači i brzina bila je mala, on skrenuo pogled na nešto, kad je ugledao, mogao je samo do patosa.
 
Ispred FAPa je bio i Ikar P41620, i on je prošao sa manjim oštećenjima.
 
Maz ima samo nozni retarder i bas dobru "mekanu" kocnicu...
Pre ce biti zakasnela reakcija ili klizanje na farbi...
Mada, ukoliko ne radi retarder bas je nezgodan za stajanje i jos ukoliko ne radi ABS... Dobitna kombinacija...
 
Сви Транспродуктови Мазови као и Гуштерови имају накнадно уграђену ручицу ретардера са 3 хода.

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=771302#p771302:1y5lngxs je napisao(la):
Vinča307 » Sre Sep 02, 2020 3:35 pm[/url]":1y5lngxs]Vozači lekona ovih dana idu u tursku da preuzmu 17 Mercedesa.
Zna li neko šta bi sa ovim? Prođe skoro 2 meseca.
 
Vrh