Šta je novo?

Privatni prevoznici

Koliko god da je Cobra ružna, ona je odlično vozilo u svakom smislu, da nemam apsolutno nikakve primedbe na njih za ovih godinu dana od kako ih je Saga kupila i pojam su za svakog Ikarbusa i Higera.
 
@ Vinča307
Одличне и утегнуте оне јесу у техничком смислу, не спорим, имао сам прилике да се уверим у то возећи се Думековим средњеподним GM290 на 78 и једном Сагином нископодном на 48, али брате слатки, онај дизајн је благи ужас, напред још и некако, али позади она заобљења... Чак је и нови МАЗ 303 оличење лепоте за оно.
 
Maz 103 motorski prostor
20200719_204536.jpg
 
Katastrofalna saobraćajna nezgoda na okretnici Miljakovac 3, Cobra sage trans potpuno uništena, žena leži nepomično na zemlji, sumnjam na iberturažu.
 

Prilozi

  • IMG_20200729_115709.jpg
    IMG_20200729_115709.jpg
    740,5 KB · Pregleda: 2.356
Ако се докаже да је туража, имам да кажем само једно - тако је то када наши приватници ПОЈМА НЕМАЈУ шта је добар аутобус. Изем ти ја ту памет када пара врти где бургија неће, битна је само рачуница по пређеном километру, а што тај аутобус није безбедан, ником ништа. Лепо Мечке, МАН-екени, ВДЛ-ови, Сканије... па да се возимо као господа, а не као ст***. Нема изговора. Стрела дефинитивно није испала луда што је узела Конекте, он се само склапа у Турској, док је у основи немачки аутобус.
Али, не прејудицирајмо - узрок ће утврдити истрага.
 
Ti prvo ispljuva, pa onda kažeš da je bolje da ne pravimo prerano zaključke.
Ovaj model ima više prevoznika, ne znam da li je do sada bio neki slučaj iberturaže sa njim. Pogotovo ako je Saga Trans u pitanju, sa svojim održavanjem je još manja šansa da bude to. Treba lepo sačekati rezultate i da ta žena i vozač budu van životne opasnosti.
 
@ marrecar
Ваљда си видео да сам пре свега тога написао ,,ако се испостави да је туража". То је само један од могућих сценарија.
 
PRVI SNIMCI SA MESTA NESREĆE: Autobus na okretnici udario ženu, vatrogasci izvlačili vozača iz smrskanog vozila deset minuta

DO nesreće koja se oko 11 i 45 dogodila na Miljakovcu, došlo je iz još uvek nerazjašnjenih okolnosti. Naime, kako na terenu saznaju "Novosti", autobusa sa linije 48, prevoznika "Saga trans", bio je parkiran na okretnici, i krenuo je da pokupi putnike, jer mu je bilo vreme polaska.

Iz nepoznatih razloga, autobus je dobio ubrzanje, udario u drvo, i svojim bočnim delom udario ženu staru četrdesetak godina, koja je čekala autobus.

Kada je na mesto nereće stigla ekipa Hitne pomoći, žena je bila u svesnom stanju. Povređenog vozača vatrogasci su desetak minuta izvlačili iz prednjeg dela autobusa koji je u potpunosti smrskan, što se najbolje vidi po snimcima i fotografijama sa mesta nesreće.

I vozač autobusa i povređena žena hitno su prevezeni na VMA. Kako smo saznali, u pitanju je novo vozilo, proizvedeno 2019. godine, turske proizvodnje.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=pV2vNySvKqY[/youtube]
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=40g4sDAoDOk[/youtube]

Novosti

Ovaj grad postaje ko neki poligon za testiranje veština preživljavanja. Te ti proleti komad fasade pored glave, te se autobus zaleti niz ulicu, te propadne šaht pod nogom... Ajde de, dešava se to svuda. Ali brate kad pročitaš ovakve vesti nekoliko puta godišnje (ne samo za autobuse nego i ovo drugo što sam naveo) nije ti svejedno više.
 
Ni dalje mi ne ide u glavu priča o iberturi, posebno kod mladih vozila. Zar su ti motori toliko loši da su već (unutar 100k km) toliko uljnih para i taloga naduvali?
 
Cobra valjda ima Mercedesov motor, a ako je cummins onda ništa čudno. Ali moguće da je elektronika problem. Lekon pametan, kupuje 10 mečki, u avgustu stižu.
 
Brz i uspešan oporavak povredjenima. Sinoć sam se vozio tim busem, i vožnja njim je pravi užitak, dosta tih motor, klima dobro radi, ništa ne škripi, stvarno udoban autobus. Vozač koji ga je jutros vozio ne spada u red onih koji divljaju za volanom, dugo već vozi 48, do prošle godine je radio u Arrivi gde je uglavnom prepodne dužio Megabus.
Inače ovu Cobru su vozila koliko sam ja zapazio samo dva vozača, i obojica su umereni u vožnji.
Verovatno da je elektronika pobrljavila, veoma slična situacija kao sa Temsama.
 
To prekomerno i prečesto oslanjanje na (sve kompleksniju) elektroniku kao posrednika između čoveka koji upravlja i raznih ''vitalnih'' mehanizama je nešto što mi se nimalo ne sviđa. I kod autobusa, i kod kola, i kod aviona, kamiona, vozova...

Znam da je to neophodno i da donosi više benefita nego opasnosti. Ali onda se desi ovako nešto i čovek počne da se preispituje ko treba čime da upravlja, mašina čovekom ili obratno?
 
I šta se desi posle, pošto udari u nešto, kako se smiri? Ugasi se ili udara i dalje?
Zašto menjač ne može da se iskopča u tom trenutku? Ubijte me, ali slabo verujem da se to događa kod mladih vozila. Jedino, ne isključujem mogućnost elektronskog i električnog problema.
 
Kod Temse beše pedala gasa problematična? Ako je zaista došlo i kod ove Cobre do nekontrolisanog ubrzanja, verovatno da je do elektronike, odnosno problem je vrlo moguće istovetan kao kod Temsi. Ne vidim stvarno kako skoro novi agregati mogu dobiti iber turu, bio to Cummins ili Mercedes sve jedno je. Kod Cobri je svakako mercedesov OM936 od 7.7L. Dosta toga je dobro odrađeno kod tih novijih niskopodnih Cobri, i prava je šteta što se štedi na nečemu tako bitnom, kao što su elektronski kontrolisane komande gasa i kočnice, na primer. Ne znam da se to i jednom autobusu čisto evropskog porekla dešava, pa dolazim do nekog zaključka da "Turci" sklapajući te autobuse koriste i neki deo više iz domaćeg asortimana. Gilerjiz je stigao čak i do jedne Nemačke, tako da odavno nije reč o nekom anonimusu, pa tim gore po njegov imidž. No, to nekontrolisano ubrzanje tek treba da se potvrdi, mada ne vidim šta to vozač može da uradi, pa da izazove jednu takvu nezgodu na praznoj okretnici.
 
Strašno i sramotno. Dokaz nepostojanja nezavisnog novinarstva. Ne zna se koja je strana gora. Gomila neistina i budalaština. Sve što su mogli potpuno su izmešali i pobrkali.
 
Ja ne mogu očima da vidim Vesića pa se ipak slažem da je ovo budalaština od teksta koja, na kraju krajeva, škodi i samoj novinarki i njenoj medijskoj kući. Jer time pokazuju koliko su ostrašćeni, a i neinformisani.
 
Мали ОТ који има везе са овим проблемом. Ово је ствар која се дешавала чак и великим аутомобилским именима, у овом случају Тојота, 2010. су њихови аутомобили имали проблема управо са заглављивањем педале гаса и, последично, неконтролисаним убрзањем:
https://www.automotosvijet.com/index.php/auto-tehnika/4283-toyota-pedala-gasa
Ако се вештачењем аутобуса испостави да је било проблема са педалом гаса и ако је иста турске производње, онда спорне педале треба заменити WABCO педалама гаса и кочнице.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=761299#p761299:g5684xky je napisao(la):
biftek » 29 Јул 2020, 21:33[/url]":g5684xky]Evo članak jedne "novinarke" o današnjem udesu autobusa, gde je glavni krivac Vesić, gde su pomešane babe i žabe. Ne volim ni ja Vesića, ali ne vidim njegovu krivicu ovde.
Izvinjavam se što ne mogu da prekopiram tekst članka, tako da evo samo linka
https://nova.rs/hronika/dokle-vise-vesi ... cu/?ref=yt

Нови и Н1 је увек за све крива власт (као што је (дез)Инфомеру Пинку и другима увек крива опозиција). чак иако нема никакве везе са проблемом. тако је и овде. аутобуси су приватни, није их дакле куповао ГСП. наслов би могао да прође да је у питању ГСП-ов БМЦ

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=761394#p761394:g5684xky je napisao(la):
Vinča307 » 30 Јул 2020, 02:07[/url]":g5684xky]Ono kad je kurir bolji i tačniji od nove, naslov bez greške, kao i ceo tekst https://www.kurir.rs/vesti/beograd/3505 ... -okretnici

е када је Курир пример објективног новинарства, онда је јесано куда је новинарство отишло у Србији....
 
Курир и остали жути медији кад немају директиву да филују причу углавном препишу званично саопштење.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=761548#p761548:vyg7gfhg je napisao(la):
Дошљак » Čet Jul 30, 2020 4:32 pm[/url]":vyg7gfhg]Курир и остали жути медији кад немају директиву да филују причу углавном препишу званично саопштење.
Da se desilo Solarisu bilo bi, skupi Djilasov solaris se zakucao u drvo i za malo ubio ženu.
 
Vrh