Šta je novo?

Privatni prevoznici

Uzeće na kraju sve to Strela, sada privremeno ne, jer neće moći istresti sve svoje pajtose od prevoznika, ali za koju godinu sigurno hoće.

Ako Strela u Nišu drži najteži paket za održavanje, ne vidim šta im je tu toliko na potezu 300/400 toliko zahtevno osim garaže, ali rešiće se to uskoro..
 
Uzeće na kraju sve to Strela, sada privremeno ne, jer neće moći istresti sve svoje pajtose od prevoznika, ali za koju godinu sigurno hoće.

Ako Strela u Nišu drži najteži paket za održavanje, ne vidim šta im je tu toliko na potezu 300/400 toliko zahtevno osim garaže, ali rešiće se to uskoro..
Rekao sam već za garažu, ako preuzmu Lastu, a sigurno da hoće, verovatno će traziti deo garaže Kosmaj koji inače zvanično pripada Lasti i tako bi mogli da rese potez 300 i 400
 
Transprodukt sa P41520 danas na oba dela 25/37.
 
S obzirom da su (napokon) solo Conecti počeli da pristižu u Strelinu garažu, rekao hih da Citari odbrojavaju svoje poslednje dane u Beogradu, njih su inače ovih dana sve ograničili na 63km/h. Takođe, prvih 4 conecata koji su danas stigli su hibridi, tako bar piše pozadi. Narednih dana treba da stigne još 16 komada u garažu. U Cobre koje sam pominjao su već počeli da ugrađuju aparate (ima ih 12 ako sam dobro izbrojao), tako da im se izgleda žuri.
 
Ja mislim da su ipak to vozila za potez 100i 700, ti hybridi jer sa njima će dobiti subvenciju grada, tj skuplje plaćanje po kilometru. Ne smeju sada da ih koriste, jer vozila moraju da budu nova.
 
20 Conecata je stiglo u paketu sa zglobovima za potez 600, to su ti. Za ove nove nisu mogli do sad da srede papirologoju (s obzirom na to koliko dugo im treba da je srede za zglobove).
 
20 Conecata je stiglo u paketu sa zglobovima za potez 600, to su ti. Za ove nove nisu mogli do sad da srede papirologoju (s obzirom na to koliko dugo im treba da je srede za zglobove).
Jel imala neka subvencija za hybride za potez 600, ili će im to biti samo test primerci, da vide kako će se pokazati. Svakako me raduje što ćemo konačno videti još hybrida u gradskom prevozu, jer su veoma tihi i po meni bolja opcija od cng.
 
Nisam video da se igde pominju ekološka vozila, tako da ne verujem. Već imaju dva hibridna Intoura (oba rade na 860U) i njihovi vozači kažu da su se vrlo dobro pokazali.
 
Šta tačno čini njihov hibridni sistem? Jel pravi hibrid sa malim motorom, ne baš minijaturnom baterijom, i elektro motorom sposobnim da ih sam pokrene? Pitam, jer možda je reč o mild hibrid sistemu, odnosno blagom hibridu. Ako je blagi hibrid, teško da tu ima reči o nekim subvencijama, jer onda obično imaju samo pomoćni start generator, kod automobila 48 voltni sistem. Ne služi za pogon vozila, već štedi gorivo tako što ima pomoć za rad pratećih agregata. Obično ga spakuju između motora i menjača. Pravi hibrid, ako se varam, trebalo bi samo da se nudi uz Citaro C2. Intouro mi i nije za pravi hibridni sistem. Kao vozilo za otvoren put, teško da bi mogao iskoristiti prednosti hibridnog sistema.
 
Nisam baš najbolje razumeo vozača koji ih je dovozio u garažu, ali je pominjao nešto da su drugačiji obrtaji nego kod dizela, tako da mislim da su hibridi u fullu.
 
Šta tačno čini njihov hibridni sistem? Jel pravi hibrid sa malim motorom, ne baš minijaturnom baterijom, i elektro motorom sposobnim da ih sam pokrene? Pitam, jer možda je reč o mild hibrid sistemu, odnosno blagom hibridu. Ako je blagi hibrid, teško da tu ima reči o nekim subvencijama, jer onda obično imaju samo pomoćni start generator, kod automobila 48 voltni sistem. Ne služi za pogon vozila, već štedi gorivo tako što ima pomoć za rad pratećih agregata. Obično ga spakuju između motora i menjača. Pravi hibrid, ako se varam, trebalo bi samo da se nudi uz Citaro C2. Intouro mi i nije za pravi hibridni sistem. Kao vozilo za otvoren put, teško da bi mogao iskoristiti prednosti hibridnog sistema.
Evo sa njihove zvanicne stranice, ja se u to ne razumem toliko, pa ti mozes da procitas i zakljcis sta je u pitanju https://www.mercedes-benz-bus.com/hr_HR/models/conecto/conecto-hybrid.html
 
Da to je mild hibrid,kao sto je recimo zglobni man.Zanimljivo da su uveli hibridni modul za conecto,to nije bilo skoro
 
Hibridni Conecto je predstavljen u septembru 2022. Ima ih u Turskoj, Rumuniji, Francuskoj i Italiji koliko sam ispratio.
 
Upravo pravi blagi hibrid. Ima superkondenzatore, što je zanimljivo. Mali elektro motor od 14kw, baš između motora i menjača, a služi uštedi goriva, i verovatno omogućava dobar rad start i stop sistema. Ima eto blaži bust kroz obrtni moment. Nema tu ništa od nekih posebnih subvencija.
 
Upravo pravi blagi hibrid. Ima superkondenzatore, što je zanimljivo. Mali elektro motor od 14kw, baš između motora i menjača, a služi uštedi goriva, i verovatno omogućava dobar rad start i stop sistema. Ima eto blaži bust kroz obrtni moment. Nema tu ništa od nekih posebnih subvencija.
Veruj da ima, opet se zove hybrid, a na ugovoru stoji subvencija za hybride i nije navedeno za koje. Vrlo moguće da je još jedna igra sa Strelom i način da se uzmu dodatne pare.
 
70207 na 605
LRM_20240404_144705 (1).jpg
 
Ne mogu da ga nameste, a u Srbiji nema niko da servisira takve displaye (već najbliže u Sloveniji).
 
Vrh