Šta je novo?

Primer Skoplja

a komuniste ostavite na miru jer vi ne mozete da stignete da ofarbate to sto su vam oni sazidali
 
SashaKV":98fs3gal je napisao(la):
Nema vama pomoci.Ja vam se izvinjavam sto su svi bivsi glavni gradovi odavno izgubili komplex nize vrednosti od vaseg grada.Vidimo se kad izgradite vi nesto ovako veliko i skupo i onda cemo zajedno da tumacimo skrivene simbole izgradjenog i stvorenog.Do tada,makar sredite Narodno pozoriste da makar spolja malo lici na nesto pa se onda rugajte drugima koji rade..a New York? Ni po velicini ni po lepoti...

Prvo što mi pada napamet i na šta gledam sa prozora je Most na Adi. Vrednost radova oko 500 miliona eura/dolara - nebitno. Svakako u svakom pogledu bolji i korisniji projekat od Skoplja 2014.

Spusti se na zemlju, Skoplje 2014. nije ništa posebno u arhitektonskom smislu. Besmisleno bačene pare, svet vam se smeje... Bolje da ste makar pošišali onu travu po "autoputu" od Srbije do Skoplja, kao da vozim kroz močvaru kada je leto. I nacrtajte više zaustavnu traku, verovatno to ne košta koliko figura Tošeta Proeskog, sigurno bi i on pre to podržao, jer se i sam skembao na autoputu...
 
Samo, zarad preciznosti diskusije i ocene relevantnosti sagovoronika iz Firoma, koji "sve činjenice čita iz knjiga i ne voli da priča napamet":

(1) U Skoplju će biti sagrađen jedini PET/CT centar "od Istanbula do Beča" - WRONG - već godinama postoji centar u Srbiji, a verovatno i u Hrvatskoj, Mađarskoj, Rumuniji i Bugarskoj.

(2) Aerodrom u Skoplju je postao regionalni centar po broju putnika - WRONG - čak i Priština ima 2.5x više putnika, a Beograd skoro 6x, slično kao i Sofija ili Aerodrom Makedonija u Solunu.

(3) Projekat veličine Skoplja 2014. nikada nije sagrađen u Srbiji i treba da im zavidimo na tome - WRONG - samo Most na Adi, koji je pušten skoro u saobraćaj, košta 2x više od celog projekta Skoplje 2014. (projekta koji je BTW obustavljen, pošto je ili ponestalo para ili su shvatili konačno šta rade).

Saša, pls, promeni knjige iz kojih nam prenostis ove tvoje "činjenice", pošto većina ovog tvog pisanija nisu činjenice već pre deluju kao rečenice nekog ostrašćenog tinejdžera (da ne kažem - gomila lupetanja)
 
SashaKV":m7nehgvb je napisao(la):
a komuniste ostavite na miru jer vi ne mozete da stignete da ofarbate to sto su vam oni sazidali
Немој Сале више молим те ове демагошке реченице.

Ако ћеш да преносиш неке информације и фотографије из Скопља који се тичу изградње, само напред. Немој молим те да лупеташ о историји и да се препуцаваш у национал фазону ... наши националисти су нам довољни, не требају нам и Македонски.
 
Kao prvo,rekao sam da aerodrom AV belezi porst putnika i pazljivo citaj sta pisem ili uci napamet,a cifra je jos u novembru premasila milion putnika sto je isto kao i u Pristini a sto se ostalih cifara tice,samo ih smanji 3 puta i bice sve ok..a sto se tice mosta na Adi..kome da se veruje,vlasti ili ovim drugima..gde je tu sredina? Ako je to jedino vredno sto se izgradilo,zalosno je to.Ja moje izvore informacja ne menjam ali vecina diskutanata treba da promeni kurs gledanja//pa i ova podzemna ulica u SK ce ,samo ona,da kosta kao pola mosta pa se niko ne hvali time..kad se tome doda klinicki centar koji danas pocinje da se gradi,eto ti investicije koja je maltene egal sa tim mostom..bez revizorske komisije.
 
Aerodrom Makedonija u Solunu.
Vidi ti podlu bracu grke uzeli im ime za ime aerodroma [sarkazam ]
Zgradu Pozorista ,oficirckog doma ,banovine ,itd sve podignuto za vrijeme mrskog kralja Ace na koga izvrsise atentat u Marseju
Kako vam to pogani titio nije podigao klinicki centar .
Nemm nista protiv gradnje bolje bi bilo da su sve napravljene zgrade u moderne a ne kopije antickih gradjevina i prepravljanje zgrada :)
 
sashakv. U cemu je tvoj problem. Prijavio si se da ispravljas krive drine. Ljudi imaju pravo na svoje misljenje pozitivno ili negativno . nebitno. Skoplje je ipak tri puta manji grad od Beograd i najbolje je da se poredjuje sa Sarajevo zbog velicina i onaj orijentalni shmek koji imaju oba dva grada, a Beograd sa Sofija. A sam projekat SK-2014 je vise nego uocljiv i kontraverzan pa normalno je da su komentare i negativne. Mene osim spomenike koje smatram da su previse, zgrade su mi ok i mislim da su ulepsali grad
 
Морам да напоменем да тај народ код вас, скоро сви симпатишу овде. А што се критика тиче, мислим да смо још гори према себи. Комплекс имамо сви, јер смо уназађени, знамо за боље а осећамо се беспомоћно. Ја се радујем сваком напретку Скопља и сваког човека понаособ, укључујући и шиптара, како онда не бих за некога ко је очигледно ближи. Али сам скептичан по питању напредка и вашег и нашег, и нашег на Балкану општег. Нико среће није видео.
Оставимо се зато тумачења, само вуку да будемо сви оштрији него што желимо. Покушајмо поново, из почетка.
Саша, кажи нешто више о тој подземној саобраћајници, шта се очекује да донесе, колико кошта, ко је гради? К.Центар, мало детаљније, кажеш данас почиње?

П.С. Скопје браво на трезвености, упркос разликама у другим ставовима, ублажаваш тензије и фокусиран си на тему.
 
Inace fakt je da broj stranih turista u Skoplju drasticno se povecao zbog ovaj projekat, i ovo leto imao sam osecaj da u strog centar bilo je vise stranaca sa fotoaparata nego lokalni ljudi, i ovo je svakako jedan pozitivan momenat koji je doneo ovaj projekat
[YouTube]http://www.youtube.com/watch?v=oDgcfyfAzis&list=PLqpRnlYukyXZK_hIyqyBMpeauq4xZx218[/YouTube]
 
Inace,sto se planiranih projekata tice,gledam da se planira kompletna rekonstrukcija zeleznicke stanice i transportnog centra,izgradnja panoramskog tocka preko puta Telekoma,tj na planiranom mostu na Vardaru u centru,napomenucu da je u Aerodromu izgradjen novi Capitol shopping mall,planira se izgradnja 3 muzeja na tvrdjavi,nekoliko luxuznih hotela ispod tvrdjave na levoj obali Vardara,pocelo se sa izgradnjom gradske kuce i jos jednog hotela na centralnom trgu,jednog hotela u Madzir malu blizu zgrade NBM,trg Skenderbeg ce biti u ovoj godini zavrsen i premostice bulevar Goce Delcev,nove fasade Vladinih zgrada su u zavrsnoj fazi,prosirivanje i izgradnja novih bulevara su takodje u planu,u naselju Jane Sandanski se gradi hotel Double tree Hilton,dovrsava se izgradnja hotelskog komplexa u etno stilu na Vodnu,koji se sastoji od 20ak kuca koje su izgradjene u stilovima iz raznih delova MK,planirana je finalizacija nekoliko spratnih garaza koje se trenutno grade,planirana je izgradnja Univerzalne sale na mestu sadasnje a projekat je izabran i izmace zanimljivu formu i kapacitet od 2800 posetilaca,planirana je izgradnja fontane na glavnom trgu izmedju mosta i spomenika``Vojnik na konju``,danas je pocela izgradnja Klinickog centra ,povrsine 61000 kv/m i planirano je da bude zavrsen za 3 godine,takodje se kompletno rekonstruise gradska opsta bolnica i jos jedna manja,kao i poliklinika Bukurest,mnoge fasade u opstini Centar ce dobiti nove fasade,5 zrada u sklopu GTC ce dobiti isto nove fasade,stare zgrade u opstini Karpos ce takodje biti obnovljene,inace u gradu se gradi 12ak stambenih komplexa,i izgleda da se trziste malo zasitilo i da je potraznja opala posle velikog buma proslih godina..oblakoderi Cevahir u Aerodromu su u fazi izgradnje druge 2 kule a treca faza je izgradnja trznog centra a u neposrednoj blizini se gradi krst visine 51 m.
 
Replika gospodinu Skopje..naime Beograd ima 1 360 000 ljudi a Skopje je 2006.e imalo blizu 700 000 a od tad do sad,procene su najmanje 800 000,tako da,molim da se samo istina izgovara..
 
Sto se podzemne saobracajnice tice,po dostupnim informacijama,trenutno je raspisan tender posle neuspelog prvog a planirana cifra ce dostici oko 90 miliona evra..planirano je da bude duga 1300 metara a od toga 900 m ispod zemlje.Pocetak je planiran kod mosta Goce Delcev kod glavne poste a zavrsetak kod komplexa banki blizu zel.stanice.Evo buduceg izgleda klinickog centra http://www.dodaj.rs/f/33/tH/1xSWFs68/51 ... -9d5a-.jpg
 
Јесте, али ти је цифра ближа за уже језгро. А тотал 1 660 000 пописано 2011, док су процене и далеко више.
За твој град долазе подаци од 350 000 до 550 000. Ево једног средњег извора.
http://www.indexmundi.com/macedonia/dem ... ofile.html
Није на одмет бити рационалан, нађи неки званичан податак.
Хвала за претходне информације. Дајем ти плус, за бољи наставак сарадње :)
 
u redu Borcanac,u pravu si,necu da se nastavljam,samo dobro prouci rezultate popisa..hvala
 
238752389825695656071793.jpg
 
http://www.dodaj.rs/f/2m/nh/NhczdXg/thunderinskopje*******ydejz0r.jpg
 
Vrh