Šta je novo?

Prigradske linije javnog saobraćaja – predlozi i rešenja

Iz Leštana u to vreme, pogotovo vikendom, ima malo putnika i na 306 i na 311, tako da nije čudno da i na 313 bude malo putnika. S druge strane, na polascima ka Leštanima je u to vreme solidna popunjenost na 306/311, vikendom malo manje. Ali onda opet od tipa 19:30, pa do 21h se poveća popunjenost, što zbog ljudi koji se vraćaju sa posla, što zbog srednjoškolske dece. 313 bi verovatno isto bila popunjena mnogo više u to vreme, kada bi ona radila duže u jačem intervalu. Da ne pričam da su poslednja dva-tri polaska ka Leštanima uvek puni.
 
Na 313 sve cesce vidjam da jedan vozac vozi i prvu i drugu smenu. Ne znam kako su oni mislili 4 vozaca da vozi svakog dana u nedelji, no to nije nase da razmisljamo.

Onaj obilazak dole preko okretnice 309 mora sto pre da se resi, eno juce je minibus bio u sudaru sa automobillom na famoznoj krivini iznad okretnice.

Takodje jedan mini bus je solidnog kvaliteta, dok je drugi za rashodovanje, nema koji zvuk se ne cuje u njemu, od motora do trapa i kocnica + plasticna sedista i losi amortizeri.

To se najvise primeti u NARODNOG FRONTA koji je SICVE otvorio pre koliko, godinu dana. Put je sad takav da VOLVO moze da dodje da na njemu testira amortizere i opruge. Znaci nema rupa u smislu ostecenja asfalta, vec je na delovima totalno potonuo u zemlju
 
Ulica je totalni rapad, a za minibuseve šta reći, kante su i jedan i drugi, prosto sam se šokirao kad sam se vozio na e6 i ušao u novog Mercedesa, koja je to razlika da je prosto neverovatno
 
Lepi su ti mercedesu ali ovo je istina plastična sedišta a bus se raspada jedan vozač vozi ceo dan a 313 uvek pun uvek ima mnogo ljudi mora da se reši ta ulica pošto je u njoj pukla vodovodna cev pa su je zato renovirali malo ali mi nije jasno što do kraja jula 313 ide okolo? Bez obzira što ja živim u Kaluđerici mi smo zadovoljni prevozom a i ja sam zadovoljan recimo sa 302,305 i 307 koji su najredovniji pored 309 koja ne može da se poredi za najlošiju liniju naveo bih 303 zato što ide na 50 minuta a čak i guglov ulični pregled nije mogao da snimi uopšte celu zaklopaču a ono ulica je široka evo iskreno mi kažite dal je 309 redovan i bolji od celog poteza 300?
 
Iskreno dal je ovo vama normalno

Screenshot_20220601-013703.jpg
 
^ pisali smo o tome, presvlaci se asfalt sve do novog groblja u Lestanima
Pa evo idem u lestane svaki dan i još nisu počeli da rade ulicu lepo je urađena i nije zatvorena a na mapi piše da je zatvorena automobili idu najnormalnije a 313 ide 1 na 40 min što je po meni onako ali sta da se radi.
 
Уведена је 22. по реду 860Ц БАС - Баричких бораца - Меи Та на којој раде 2 Спринтера.

Послато са M2102J20SG помоћу Тапатока
 
Fyi 313 ide rutom 311 pa kod cardaka skrece i ide rutom 309l i dalje do mirijeva starom rutom.


NARAVNO TO NIGDE NIJE ISTAKNUTO, dodjes na stanicu ujutru, sms kaze 0 stanica, a aplikacija ne radi uopste za ovu liniju.

je*******en sistem braco, je*******en
 
Fyi 313 ide rutom 311 pa kod cardaka skrece i ide rutom 309l i dalje do mirijeva starom rutom.


NARAVNO TO NIGDE NIJE ISTAKNUTO, dodjes na stanicu ujutru, sms kaze 0 stanica, a aplikacija ne radi uopste za ovu liniju.

je*******en sistem braco, je*******en
Izbrisali su je sa Google mapsa
 
Fyi 313 ide rutom 311 pa kod cardaka skrece i ide rutom 309l i dalje do mirijeva starom rutom.


NARAVNO TO NIGDE NIJE ISTAKNUTO, dodjes na stanicu ujutru, sms kaze 0 stanica, a aplikacija ne radi uopste za ovu liniju.

je*******en sistem braco, je*******en
Pojasni mi, pošto meni ništa nije jasno sad gde ide
 
Од Миријева до окретнице 309 па онда трасом 309Л до Смедеревца и даље трасом 311.
 
307 ide za Leštane do okretnice 306, a uvedena je minibus linija 307R do osnovne škole
 
@stf Да ли се знају будуће трасе линија 350 и 365. Пошто ће ускоро завршити реконструкцију Народног Фронта у Дражњу, да л ће се линија 365 преусмерити преко Дражња и да ли ће линија 350 саобраћати трасом линије 350Л од Дражња до Живковца? Обратио сам се ДЈП-у али ми нису одговорили.
 
Не зна се јер су у Секретаријату смене. Нема никаквих одлука тог типа док се не формира нови кабинет новог секретара.
 
08/08/2022 - 13/08/2022

Током извођења радова на реконструкцији аутобуске окретнице „Устаничка“ у периоду од 09.08. од 08.30 часова до 13.08.2022. године, доћи ће до промена у раду линија јавног превоза на следећи начин:
  • возила са линија бр. 50, 306, 307 и 311 – саобраћају до терминуса „Коњарник“;
  • возила са линија бр. 302, 303, 304 и 305 – саобраћају до терминуса „Звездара (пијаца)“.
Возила ће на измењеном делу трасе користити стајалишта:
  • за линије бр. 306, 307 и 311 – „Булевар краља Александра“ (оба смера);
  • за линије бр. 302, 303, 304 и 305 – „Првомајска“ (оба смера), „Косте Трифковића“ (оба смера) и терминус „Звездара (пијаца)“.
 
Predpostavljam da svi putnici žele da potraju radovi što duže? :)
Ne žele jer govnari nisu mogli da uspostave stajalište na Konjarniku nego te teraju da pešačiš do Bulevara gde staje 308, a pošto nema 50 ka gore 308 je jedina opcija da se popneš gore, a da nije pešaka i onda je taj bus prepun da su ljudi slepljeni uz vrata. Vraćam se sad umoran sa posla i pitam čoveka koji je već ušao u 307 kod Konjarnika da li može da se uđe i on kaže ne znam i ja sam ušao, onda dolazi vozač i krene da se dere "aj marš napolje, početna je gore u bulevaru gde staje 308", ja mu odgovorim da ne vidim problem da se ovde uđe i nema logike da pešačimo gore, a on mi odgovara "da ga boli ***** i da izađemo napolje", prosto je neverovatno kakvi su to govnari bahati, voleo bih da upoznam onog ko pravi sve izmene na potezu 300, jer mi je ta bahatost i ta bol u k neverovatna za svaku moguću izmenu.
 
Могли су да уведу да стају на стајалишту "Мирка Сандића" које је у близини Коњарника
 
На Коњарнику једва има места за постојеће линије и заиста нема места за почетна стајалишта још три линије у оквиру терминуса, а ни на улици нема где да се успоставе јер је свуда паркинг поред. Требало је да додају још неколико возила на 308 ових пар дана и све би било у реду.
 
На Коњарнику једва има места за постојеће линије и заиста нема места за почетна стајалишта још три линије у оквиру терминуса, а ни на улици нема где да се успоставе јер је свуда паркинг поред. Требало је да додају још неколико возила на 308 ових пар дана и све би било у реду.
Ja se ne bih žalio da se pojača 308, ili da početno stajalište bude gde staje 64 minibus negde na pola brda, ali ovo je sramno i čist bezovrazluk, a i kad sam naišao već sledeći vozač je kupio dole ljude bez problema
 
Занимљиво да су у Дражњу пре недељу дана враћене линије које су ишле од Шумица/Гроцке до Дражња. И сада не постоји јавни превоз у Београдској улици (укинут 350Л),а инфо-табле на стајалиштима још увек нису уклоњене. Тачније стајалишта још увек постоје на мапи
 
Зато што је договор био да се та линија 350Л задржи на тој траси. А Секретариајт ју је по аутоматизму вратио на стару, бесмислену трасу да бус вози празан. Сада нема са киме ни да се прича у Секретаријату јер немају Секретара.
 
Vrh