Šta je novo?

Prigradske linije javnog saobraćaja – predlozi i rešenja

То би онда била нека краћа линија, али што да не, ако је изводивије од класичног БГ воза.
 
Траса линија 602 од 02. јуна преусмерена прекo насеља Кључ у Сурчину

Почев од среде 02.06.20201. године линија ЈЛПП-а бр. 602 је при кретању ка граду преусмерена на саобраћајницу Милеве Марић поред насеља Кључ у Сурчину.

Захтев грађана насеља Кључ у протеклом периоду био је да се наведено насеље на ободу градске општине Сурчин, у зони СРЦ „Сурчин“, повеже јавним превозом. Обиласком теренa, од стране стручних служби Секретаријата за јавни превоз и представника градске општине Сурчин, констатовано је да саобраћајна мрежа у наведеном насељу није условна за кретање аутобуса попречним уличним веза и да је једина алтернатива за успостављање јавног превоза у насељу кретање возила ободном улицом Милеве Марић.

У протеклом периоду, ангажовањем градске општине Сурчин извршено је регулисање новог пружног прелаза и повезивање ул. Милеве Марић са системом улица у делу СРЦ „Сурчин“. Обележавањем нове саобраћајне сигнализације, дефинисањем и изградњом нових стајалишта, омогућено је да редовна линија ЈЛПП бр. 602 у повратку ка граду саобраћа ул. Милеве Марић поред насеља Кључ.

Дуж трасе линије ЈЛПП-а бр. 602 у ул. Милеве Марић успостављено је укупно 3 нова стајалишта: „Парк Кључ“, „Дон Кихотова“ и „Жичка“, као и једно у самом СРЦ-у у ул. Јаковичка.

Ред вожње линије бр. 602 неће се мењати.

izvor: bgprevoz.rs
 
Prilog o izmeni trase linije 602:
https://m.youtube.com/watch?v=1HkQTOEL60Y

Ne krivim mag tv, nisu lokalna televizija, ali rade hroniku u saradnji sa opštinom Surčin. Prvo, nije nova linija već izmenjena trasa stare. Drugo, ide do bloka 44, a ne 45. Treća stvar, na staničnom stubu se nalazi oznaka 602 na sredini, da li je najava da još neka linija prodje tuda, ali 601 već ima okretnicu.
 
Број на средини обично не значи и не представља апсолутно ништа
 
Једно питање, да ли је донета нека одлука о обиласку радова на Смедеревцу што се тиче Ластиних линија до Грочанских насеља? Пошто сам јуче се враћао са 351 са Шумица и код скретања за 308 и ММЛ, возач је тим правцем ишао до Калуђерице преко улице Стевана Синђелића, а данас је на једном поласку возач од Шумица ишао аутопутем до Бубањ потока и онда од Лештана до Дражња нормалном трасом

Послато са SM-A202F помоћу Тапатока
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=856808#p856808:2p0dswxf je napisao(la):
DK1604 » Čet Jun 10, 2021 11:46 am[/url]":2p0dswxf]Једно питање, да ли је донета нека одлука о обиласку радова на Смедеревцу што се тиче Ластиних линија до Грочанских насеља? Пошто сам јуче се враћао са 351 са Шумица и код скретања за 308 и ММЛ, возач је тим правцем ишао до Калуђерице преко улице Стевана Синђелића, а данас је на једном поласку возач од Шумица ишао аутопутем до Бубањ потока и онда од Лештана до Дражња нормалном трасом

Послато са SM-A202F помоћу Тапатока
Da je doneta neka takva odluka, verovatno bi bila i zvanično objavljena naročito jer bi i neka stajališta bila ukinuta. Pre će biti da Lastini vozači voze kako im dune, odnosno trasom kojom izbegavaju te gužve.
 
Ево натписа на једном од аутобуса
0afcf230e881c9bf9b22dbe0975d3022.jpg


Послато са SM-A202F помоћу Тапатока
 
Danas sam video 351 i jos neki posle 5 minuta prolaze centrom Lestana, ali idu trasom 311 ka smederevcu. Sta tacno zaobilaze tu?!
 
Заобилазе радове у Калуђерици, иду преко центра Лештана када иду од града да би покупили путнике на Смедеревцу, док када иду ка граду одмах скрену на кружни пут и оставе путнике на раскрсници код семафора који иду у Лештане/Винчу

Послато са SM-A202F помоћу Тапатока
 
Aha, znaci idu autoputem u oba pravca

steta sto ne stanu barem na semaforu kod lestana u pravcu ka gradu
 
DK1604":7s9gbfw6 je napisao(la):
Једно питање, да ли је донета нека одлука о обиласку радова на Смедеревцу што се тиче Ластиних линија до Грочанских насеља? Пошто сам јуче се враћао са 351 са Шумица и код скретања за 308 и ММЛ, возач је тим правцем ишао до Калуђерице преко улице Стевана Синђелића, а данас је на једном поласку возач од Шумица ишао аутопутем до Бубањ потока и онда од Лештана до Дражња нормалном трасом

Послато са SM-A202F помоћу Тапатока
И куда је изашао из С. Синђелића на Смедеревац?

Послато са SM-G998B помоћу Тапатока
 
Изашао је на улицу Краља Петра Првог

Послато са SM-A202F помоћу Тапатока
 
Вероватно се људи из Ласте сами сналазе јер опасно испадају из реда вожње, Секретаријат за јавни превоз није прстом мрднуо.
 
Јутрос је крцатим 351 полазак у 6:00 из Дражња возач ишао преко Калуђерице, ако додам да је била и гужва у граду Аутобус је у 7:50 стигао на Шумице, многи људи су закаснили на посао.
Било је коментара путника типа "Брже бих стигао да сам кренуо из Крагујевца"
и "Имамо најгори превоз"

Послато са SM-A202F помоћу Тапатока
 
stf":2c56ia00 je napisao(la):
Вероватно се људи из Ласте сами сналазе јер опасно испадају из реда вожње, Секретаријат за јавни превоз није прстом мрднуо.
Немој тако, обележили су папиром бандере као привремена стајалишта када су возачи намерно почели да праве хаос јер су стајалишта раскопана

Послато са SM-G998B помоћу Тапатока
 
Све сам видео ал да се на бандеру залепи папир на ком пише "привремено стајалиште" је нешто генијално

Послато са SM-A202F помоћу Тапатока
 
Eво и званичне потврде да обилазе Калуђерицу
a03e79f5b1864d289c983b09f014bd02.jpg


Послато са SM-A202F помоћу Тапатока
 
Veceras, polazak u 23h je isao smederevcem. Kad sam ga pitao pre polaska jel ide smederevce, bukvalno mi je rekao "ne znam, videcemo"
 
Зато што нема плана, одлучује се у ходу. Ја сам контактирао Ласту у понедељак, ни они немају појма да су њихове линије преусмерене. Врв возач пред полазак добије поруку од Секретариајта куда да иде. Или возачи сами одлуче.
 
Što znači da onaj koji čeka kod okretnice u Ustaničkoj ili u Kaluđerici treba da gleda u pasulj da li će mu doći autobus.
 
^ Bukvalno, takodje i onaj ko silazi na kaludjerici moze opasno da bude zeznut. Veceras u 23h za Drazanj je npr isao autoputem, nikakva najava, nista.

Iskreno, salty sam mnogo jer nije hteo da mi stane u Lestanima, a prolazi kroz centar...i naravno stao na Vinci tek i onda sam morao da se vracam...ja znam da su pravila pravila, ali sto ne bi umesto stanice ustanicka/kaludjerica prva stanica bila u lestanima...
 
Данас сам видео обавештење од ласте на Шумицама да су сви преусмерени преко Бубањ потока

Послато са SM-A202F помоћу Тапатока
 
Данас је поново био састанак људи из Општине Гроцка и СП Ласте
Наиме предлог за измене које би важиле од 1. Септембра су следеће:
350 би саобраћао:
Живковац - Умчари (Ковачићи) - Пударци (Илински Крај) - Камендол - Гроцка и обрнуто.
351 не би ишао до центра Брестовика
352 и 366 би добили додатне поласке
354Б би ишао на пола сата/сат и не би свраћао у центар Врчина
467 би саобраћао од Врчина до Брестовика и обрнуто.

Послато са SM-A202F помоћу Тапатока
 
Закључак
350 неће ићи у Дражањ
351 неће ићи у Брестовик
354Б Неће ићи до центра Врчина
467 Неће ићи у Камендол, Бегаљицу и Пударце

Послато са SM-A202F помоћу Тапатока
 
Vrh