Šta je novo?

Prigradske linije javnog saobraćaja – predlozi i rešenja

Ваљда су у оном малограђанском трипу да људи са села не користе интернет и да су и даље у рангу фиксног телефона и првих колор телевизора.

У сваком случају, општина не плаћа поласке него град.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=853415#p853415:d7mvcqvv je napisao(la):
stf » 26 Maj 2021 14:22[/url]":d7mvcqvv]Ваљда су у оном малограђанском трипу да људи са села не користе интернет и да су и даље у рангу фиксног телефона и првих колор телевизора.
Umesto što se baviš ubeđivanjem kako je super da se izgrade dva solitera pored Prokopa, mogao bi da se pozabaviš sa ovim pitanjem.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=853418#p853418:2fgdxx8n je napisao(la):
solecar » 26 Мај 2021 01:31 pm[/url]":2fgdxx8n]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=853415#p853415:2fgdxx8n je napisao(la):
stf » 26 Maj 2021 14:22[/url]":2fgdxx8n]Ваљда су у оном малограђанском трипу да људи са села не користе интернет и да су и даље у рангу фиксног телефона и првих колор телевизора.
Umesto što se baviš ubeđivanjem kako je super da se izgrade dva solitera pored Prokopa, mogao bi da se pozabaviš sa ovim pitanjem.

Ниједном нисам написао да је то супер, немој да свесно лажеш (није ти први пут), него само сматрам да баронишете и мешетарите полуинформацијама. :wink:

Таман сам одлучио да баталим тему Прокоп, јер се нема шта више паметно рећи, али због овог твог ничим изазваног падобранског упада координисаног са овим твојим насилним интимусом испод овог поста где му место није, сад ћу да се вратим тамо да наставимо. :gobb:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=853429#p853429:2j2s4cfg je napisao(la):
stf » 26 Maj 2021 15:02[/url]":2j2s4cfg]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=853418#p853418:2j2s4cfg je napisao(la):
solecar » 26 Мај 2021 01:31 pm[/url]":2j2s4cfg]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=853415#p853415:2j2s4cfg je napisao(la):
stf » 26 Maj 2021 14:22[/url]":2j2s4cfg]Ваљда су у оном малограђанском трипу да људи са села не користе интернет и да су и даље у рангу фиксног телефона и првих колор телевизора.
Umesto što se baviš ubeđivanjem kako je super da se izgrade dva solitera pored Prokopa, mogao bi da se pozabaviš sa ovim pitanjem.

Ниједном нисам написао да је то супер, немој да свесно лажеш (није ти први пут), него само сматрам да баронишете и мешетарите полуинформацијама. :wink:

Таман сам одлучио да баталим тему Прокоп, јер се нема шта више паметно рећи, али због овог твог ничим изазваног падобранског упада координисаног са овим твојим насилним интимусом испод овог поста где му место није, сад ћу да се вратим тамо да наставимо. :gobb:
Nazovi to kako god hoćeš, poenta je da treba da se baviš svojim dvorištem, da ti ono bude bitnije od tamo nekoga iz okoline Prokopa.
 
Ali ti ne razumes,on zivi kod Prokopa pa zna bolje od tebe sta je tu potrebno i bitno.

Zivi i na Dorcolu, i na Dusanovcu, i na Slaviji, i kod Toplane Dorcol, i u Grockoj, i u Kneza Milosa, i u Beogradu na vodi...

On je sveprisutno bice. Bas kao njegov Vrhovni sef.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=853434#p853434:pb3mj0dv je napisao(la):
solecar » 26 Мај 2021 02:11 pm[/url]":pb3mj0dv]Nazovi to kako god hoćeš, poenta je da treba da se baviš svojim dvorištem, da ti ono bude bitnije od tamo nekoga iz okoline Prokopa.

Одлично, али ако то тражиш од других, онда се и ти понашај тако, а то значи, држи се теме Прокоп и не мудруј више по осталим темама и не износи више своје мишљење о другим деловима града, већ, као што си и сам рекао, "гледај у своје двориште". :dil:

И ти и овај твој насилни интимус трујете по свим могућим темама везаним за најразличитије делове града уместо да гледате искључиво у своје двориште. Молим вас да поштујете макар своје мишљење и свој став а не да тако грубо пишате по сопственим речима. :fijasko:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=853438#p853438:2zq69gqn je napisao(la):
stf » 26 Maj 2021 15:13[/url]":2zq69gqn]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=853434#p853434:2zq69gqn je napisao(la):
solecar » 26 Мај 2021 02:11 pm[/url]":2zq69gqn]Nazovi to kako god hoćeš, poenta je da treba da se baviš svojim dvorištem, da ti ono bude bitnije od tamo nekoga iz okoline Prokopa.

Одлично, али ако то тражиш од других, онда се и ти понашај тако, а то значи, држи се теме Прокоп и не мудруј више по осталим темама и не износи више своје мишљење о другим деловима града, већ, као што си и сам рекао, "гледај у своје двориште". :dil:

И ти и овај твој насилни интимус трујете по свим могућим темама везаним за најразличитије делове града уместо да гледате искључиво у своје двориште. Молим вас да поштујете макар своје мишљење и свој став а не да тако грубо пишате по сопственим речима. :fijasko:
Ne tražim od drugih, nego od tebe. Po tvom pisanju se da zaključiti da ti je bitniji Prokop od tvog sela. Zato i jeste opština koja ima linije samo do Šumica i Ustaničke, dok neke druge imaju celodnevno linije do centra. Zato i nema informacije o privremenim izmena linija javno dostupnih svima. Umesto da onaj svoj plan za poboljšanje linija predstaviš što većem broju ljudi i da se pokrenete po tom pitanju, ti se baviš pozivanjem na zdrav razum i time da li su poluinformacije ili ne u vezi izgradnje zgrada na Prokopu. Izgleda da je nekima bitnije i draže da svuda bude njesra, kad je već tako kod njih, nego li da svima bude bolje.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=853439#p853439:2zq69gqn je napisao(la):
Bender Rodriguez » 26 Maj 2021 15:15[/url]":2zq69gqn]Sole, čuo si druga Simonovića. Od sad da budeš dobar i poslušan. Da se situacija ne bi zapalila.
Znaš i sam da u Grockoj ko se previše bavi tuđim dvorištima, često ostane bez svog.
Tačno, samo koliko se sećam, to se desilo novinarima. Drugi su samo prešli s jedne na drugu funkciju.
 
Vratimo se temi i upristojite obraćanje ka drugim forumašima.
 
Јутрос смо имали састанак са људима из Ласте и усагласили да је тренутно најоптималније решење да се појачају линије преко аутопута, 352, 366 и 354Б.
Интервали 352 Дражањ - Умчари - Шумице и 366 Камендол-Пударци-Умчари-Шумице би били на 2 сата, како би се ускладили да у Умчарима као урбаном центру буду на 60 минута, а ускладили би се и са 351 како би Умчари имали линју до Шумица на 30 минута, однодно на 60 минута Смедеревцем и на 60 минута аутопутем.

Линија 354Б би се такође појачала на интервал од 60 минута уз избацивање свраћања у Врчин где линија губи 8 минута. Тако Гроцка добија заправо давно укинути 301 и путовање до града у трајању од 30 минута (302 путује 45 минута).

Окретница у Гроцкој на месту старе пумпе је такође усвојен предлог. Допис је послат Секретаријату, остаје да сада наш председник то све гура одозгоре како би Секретаријат позитивно одговорио.
 
ОМГ!!!! 354Б на 60 минута? Током целог дана????

Послато са SM-G998B помоћу Тапатока
 
Линије аутопутем на два сата су за сада само добар сан. Имам неки осећај да ће ови генијалци из ДЈП игнорисати захтев или да ће можда појачати две линије за један полазак и то је то

Послато са SM-A202F помоћу Тапатока
 
Причајући о градској железници, Весић је више пута причао о томе да ће све приградске општине осим Гроцке повезати са градом на тај начин, а да за Гроцку то није могуће него ће бити примењено неко друго решење али никада није објаснио које је то друго решење. Да ли неко зна на шта је мислио?
 
Можда буде неки трамвај до Гроцке? Мада мислим да је изговор да за Гроцку није могућа железница. Биће пруга код Винче због моста и пуне обилазнице. Ту може да се одвоји крак за Гроцку, и да се пусти линија БГ воза Батајница-Прокоп-Вук-Овча-Панчево-Винча-Гроцка.
 
Уз довољно пара и воље не видим разлог због којег БГ:воз не би стигао до Гроцке.

Послато са SM-G998B помоћу Тапатока
 
Једино сам југ општине има везу са градом железничким саобраћајем, хоћу рећи имао је док није започета реконструкција пруге. Сад не знам како ће изгледати превоз када буду увели воз од Пожаревца до Београда, тачније кад заврше пругу

Послато са SM-A202F помоћу Тапатока
 
Mislim da treba da otpišemo prugu ka Grockoj iz jednog razloga, pa Sopot su rekonstruisali najmanje godinu dana, a kamoli projekt (koga još nema ni na vidiku) uz tender i onda uvodjenje podizvodjača i tehnički prijem. Bez tri godine, teško.

Ako se držimo izjave drugog rešenja za Grocku, zvuči mi pojačanje Lastinih u 10oj varijanti sa nepotrebnim tumbanjima da se opet prave neki 467 itd ili konačno vrati 301 u formi Lastinog 354B na novoj okretnici u Grockoj kod stare pumpe i lovačkog roga.

Pitao bih stf, verujem da nema novi info, jedino se nadam lastinim angažovanju da se dogovoreno sprovede. Napokon vide nepotrebno svraćanje linije u Vrčin, ali sada imaju 303 pa može da se sprovede.
 
Могу онда макар до Винче да пусте неки воз кад ураде нови мост.
 
Joca28":3us0nzgc je napisao(la):
Mislim da treba da otpišemo prugu ka Grockoj iz jednog razloga, pa Sopot su rekonstruisali najmanje godinu dana, a kamoli projekt (koga još nema ni na vidiku) uz tender i onda uvodjenje podizvodjača i tehnički prijem. Bez tri godine, teško.

Ako se držimo izjave drugog rešenja za Grocku, zvuči mi pojačanje Lastinih u 10oj varijanti sa nepotrebnim tumbanjima da se opet prave neki 467 itd ili konačno vrati 301 u formi Lastinog 354B na novoj okretnici u Grockoj kod stare pumpe i lovačkog roga.

Pitao bih stf, verujem da nema novi info, jedino se nadam lastinim angažovanju da se dogovoreno sprovede. Napokon vide nepotrebno svraćanje linije u Vrčin, ali sada imaju 303 pa može da se sprovede.
3 године ми звучи као сасвим пристојан рок, спреман сам да чекам ;)

Што се тиче 352, 354Б и 366 са њиховим појачавањем се не праве нове 467. 352 и 366 ће решити проблем у Умчарима и околним насељима, а 354Б ће покрити Гроцку и Заклопачу на најбољи могући начин и скратити путовање за сва та насеља + би коначно добили алтернативу закрченом Смедеревском путу. Још се укида свраћање у Врчин, буквално нема мане та најава.

Послато са SM-G998B помоћу Тапатока
 
Raduje me, ali i čudi lastina inicijativa za rešenje problema. Ili su se putnici popeli na glavu vozačima ili je neki plan da uz više polazaka na 354b i još par linija dobiju bolju cenu akcija pred prodaju.

Samo da izbace to B iz oznake, ne treba nam derivat 860 u desetoj varijanti. :wink: ako će oni voziti tu liniju neka daju ceo broj ili ako DJP nekako prepusti gsp-u, neka bude 301 u varijanti za 21. Vek.

Držim im palčeve, što bi se reklo, ipak sledeće godine su izbori, pa možda i prodje.
 
Па то Б постоји из разлога што већ постоје 354 и 354А
354 иде за Камендол
354А иде из Живковца

Послато са SM-A202F помоћу Тапатока
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=854095#p854095:3lcictwl je napisao(la):
Astrotrain » 29 Мај 2021 11:44 am[/url]":3lcictwl]Причајући о градској железници, Весић је више пута причао о томе да ће све приградске општине осим Гроцке повезати са градом на тај начин, а да за Гроцку то није могуће него ће бити примењено неко друго решење али никада није објаснио које је то друго решење. Да ли неко зна на шта је мислио?
Речни превоз.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=854168#p854168:3lcictwl je napisao(la):
Joca28 » 29 Мај 2021 04:13 pm[/url]":3lcictwl]
Pitao bih stf, verujem da nema novi info, jedino se nadam lastinim angažovanju da se dogovoreno sprovede.
Сад се све своди на лобирање врха општине код врха града.


Разматрали смо идеју и да се коригује траса 467 у смислу да уместо на Јаричиште, од центра Врчина покрије гробље, стамбени блок у Таковској и окретница буде у циганмали. Док би са друге стране завршавала у Гроцкој или најдаље у центру Брестовика без кружења по Бегаљици и Пударцима. Такође, 350 треба уредити јер је предугачком трасом обесмислила себе и најлогичније је да се избаци њено свраћање у Дражањ и Живковац.
 
350 не мора свраћати у Дражањ, јер као прво по реду вожње или се усклади са 351 или иде када је непотребно, за Дражањ је довољно преусмерити 365 преко Дражња што се тиче ових "нових линија", док је с друге стране Живковцу и доњем крају у Умчарима потребнији највише од Живковца до центра Умчара и од центра Умчара до Живковца јер се дешава да грађани преседају са 351 на 350 до Живковца, и то је један пример где се преко локалне линије долази до "кичме" југа општине 351.

Послато са SM-A202F помоћу Тапатока
 
Да би био кориснији 350 могао би ићи трасом
Живковац - Камендол - Брестовик - Живковац
А да 351 не иде у Брестовик, јер 350 може да покупи Живковчане, Камендолчане и Брестовичане до главних стајалишта Умчари центар (Живковчане и Умчарчане из доњег краја) Камендол Р и Буковача (за Камендолчане) и Брестовик Р (за Брестовичане), наравно као прво ускладити ред вожње и ово би било сасвим ефикасно, не знам шта stf мисли о овоме.

Послато са SM-A202F помоћу Тапатока
 
350 не мора да иде до Брестовика уопште, Брестовичани гравитирају ка Гроцкој, не ка Умчарима, док 351 свакако треба избацити из Брестовика. Зато је опција да 467 завршава у Брестовику.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=854098#p854098:9fkbfu03 je napisao(la):
Дошљак » 29 May 2021 10:52 am[/url]":9fkbfu03]Можда буде неки трамвај до Гроцке? Мада мислим да је изговор да за Гроцку није могућа железница. Биће пруга код Винче због моста и пуне обилазнице. Ту може да се одвоји крак за Гроцку, и да се пусти линија БГ воза Батајница-Прокоп-Вук-Овча-Панчево-Винча-Гроцка.
Najbolje bi bilo interurban, tram-train.
 
Vrh