Šta je novo?

Prigradske linije javnog saobraćaja – predlozi i rešenja

Поменута стара пума и потенцијална окретница у Гроцкој:

Искључење из правца Београда:
162334713_457412148927932_7333623707188956388_n.jpg


И излаз са окретнице у правцу Београда:
162323336_1396932203975439_4622572705732667074_n.jpg


За почетак бисмо могли да тражимо да линије којима је Гроцка терминус а саобраћају ка граду окрећу овде. То су линије 354Б и 468. Оне данас чекају време углавном на тротоару недалеко од стајалишта "Шумадинска" јер окретнице у Гроцкој "нема".
 
Ovde bi mogla biti okretnica i za 365
Kod kog autobuskog Stajališta se ovo nalazi?

Послато са SM-A202F помоћу Тапатока
 
Hvala puno stf, ipak tebi je bliže, a na gmaps je još prisutna pumpa.

Za člana dk1604, nema stajališta, jer je to put ka Smederevu. Doduše na nekih 200m je lastina stanica za Dražanjl, Umčare i zove se Alaska Koliba, pa potom ide naselje Dubočaj i onda Brestovik.

Blizu pumpe je firma Nova Šumadija, njihovi radnici su jedno vreme tražili bar stajalište za 351 itd ili čak bus 301. Ovako imaju 2 km do centra Grocke i prvog prevoza.

Čak se slažem sa stf da se stvarno na mestu pumpe napravi okretnica Grocka koja nikad nije postojala, jer je od 60ih godina uvek bus okretao čekanjem vremena pored opštine. Posle se '96 god predsednik opštine odluči za pešačku zonu i proterivanje 301.
 
Kada bi nekako došli do firme N. Šumadija i poguramo ideju uz njihovu podršku. Pumpa se sigurno neće vraćati, to je bila jugopetrol a sada nis, koji već ima pumpu u centru i očigledno im ne treba druga u blizini.
 
Mislio sam da se ta Stara pumpa nalazi na smederevskom putu od Zaklopače ka Grockoj.
Onda ne bi išlo u prilog da tu bude okretnica i za 361L 355L 365 i 363L


Послато са SM-A202F помоћу Тапатока
 
Ovo bi bila dobra ideja treba dobra volja iz "Nove Šumadije", opštine ako tu dođe do dogovora direkcija za javni prevoz bi vrlo verovatno to prihvatila.

Послато са SM-A202F помоћу Тапатока
 
Postoji opcija pisanja mejla, ali je pitanje koliko ljudi sada radi direktno u N. Šumadiji zbog poznate situacije. Pumpa je davno zatvorena, samo je ostala mala radnjica koja je skoro uklonjena i taj prostor zvrji prazan. Bio je jedan šleper parkiran ali vidim da više nije. Mislim da je asfalt dobar, a ako DJP bude gnjavila, kako je mogao 408 da okreće godinama na napuštenoj pumpi na izlazu iz Ralje? Jeste, produžena je do skretanja za Popović, ali opet ni tamo nema okretnicu, već bus čeka vreme na uzbrdici, da na uzbrdici.!
 
:bubanj: Samo čekam DJP sa zbog geometrije terena, ali i nedostatka nastrešnice za putnike, odbija se zahtev. Ili vozila eko grocke ne bi mogla da prazne dva kontejnera koji se tu nalaze. :bash:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=832915#p832915:1k0vzcbv je napisao(la):
Joca28 » Pet Mar 19, 2021 7:23 pm[/url]":1k0vzcbv]Postoji opcija pisanja mejla, ali je pitanje koliko ljudi sada radi direktno u N. Šumadiji zbog poznate situacije. Pumpa je davno zatvorena, samo je ostala mala radnjica koja je skoro uklonjena i taj prostor zvrji prazan. Bio je jedan šleper parkiran ali vidim da više nije. Mislim da je asfalt dobar, a ako DJP bude gnjavila, kako je mogao 408 da okreće godinama na napuštenoj pumpi na izlazu iz Ralje? Jeste, produžena je do skretanja za Popović, ali opet ni tamo nema okretnicu, već bus čeka vreme na uzbrdici, da na uzbrdici.!

408-ica nije okretala godinama na mestu nekadašnje pumpe u centru Ralje. Čak šta više, mislim da se to vreme može meriti samo mesecima. Brzo je produžena do Drumina, inače ogromnog prostora za okretanje tek jedne linije sa solo vozilima. I nemaš tu nikakvog jakog nagiba. Relativno skoro je i sređivana, tj malo je i proširena i nabačen je nov asfalt. Da je sreće pa da sve linije poteza 400 imaju takvu okretnicu, a na one kao u Belom potoku i Zucama na primer. Kakva je u Beloj reci ne znam, u Pinosavi je isto nešto sređivana valjda, dok je na Glumčevom brdu prostorom, ajde da kažem, prihvatljiva.
 
Општина је већ писала захтев за успостављање стајалишта овде, не само због радника Нове Шумадије, већ и радника Еко Гроцке који ту имају сервис, али је ДЈП одбила предлог јер локација "не испуњава техничке услове", конкретно, за успостављање стајалишта на државном путу неопходно је да правац између две кривине буде најмање 300 метара. На тај њихов допис смо ми направили допуну захтева у коме смо извукли димензије из катастра да им докажемо како између две кривине на овој локацији има више од 300 метара. На тај допис ДЈП никад није одговорила.
 
Nisam znao da je opština stala iza dopisa. DJP će terati svoje, a verujem da ste u pravu, tako su anulirali svoje tumačenje produžavanja 605 od Ledina ka Bloku 45 o čemu sam pisao u drugoj temi, kao ne može vozač da vrati u garažu poslednji polazak, te kretanje ljudi je na liniju 71, pa turaža i na kraju evo već par godina saobraća bez problema.
 
Pisao sam stb na temu okretnice. DJP-u ne vredi, ali opet će ići beokom pa direkcija. Mislim da taj prostor nije za gradnju, prvo ko će zgradu pored magistrale, drugo već bi je ogradili. Bar nadam se da može da sačuva funkciju za okretnicu kada već može. Verujem da je bolje da 301 ide samo do ovde, a lokali odatle. Ostajem pri ideji da 351 kreće odatle prema Dražnju pa za bgd. Smederavac nikad neće srediti a gužve će biti veće i veće.
 
Iz istog razloga su iz DJP-a odbili da 351 ide i Beogradskom ulicom u Dražnju.

Послато са SM-A202F помоћу Тапатока
 
Dosadan sam i sebi, ali moram da pitam, jel se zna kad prolazi prevoz kroz Zabransku u Lestanima? Ispunjena su oba uslova koja su bila potrebna (probijanje one ulice gore u MML-u i sirenje Zabranske)
 
Kad je odrađena Zabranska? Do skoro su pisali neki forumaši odatle da ima jedan deo ulice koji mora da se proširi da bi mogao gradski prevoz.
 
Proširena je još pre nekoliko meseci. Ja sam nažalost tada otišao i još nisam imao prilike da dođem kući i da vidim u stvarnosti kakva je situacija, ali po priči moje porodice, kažu da je sad mnogo bolje nego ranije. Jedini kritični deo, za koji nisam baš siguran da je mogao da bude proširen, je 20m od crkve.
 
Pa da, na to vezano za crkvu sam i mislio, jer je to spominjano, ali nije eksplicitno navođeno koji je deo u pitanju.
 
Забранска је сређена али Војводе Степе није.
 
Прођох Забранском скоро, али није ми деловало као да је нешто више од новог асфалта добијено након радова.

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 
354Б у недостатку окретнице чека полазак на тротоару:

163977160_477882073561462_1249228287535270652_n.jpg
 
Video sam to u par navrata kada sam bio u Grockoj, isto tako i 468 čeka, ovo je sramotno

Послато са SM-A202F помоћу Тапатока
 
Dok npr vozači linije 365 iz Grocke svoj polazak čekaju u ulici Vase Čarapića:
6e54e117eb08e50a1dde83f184098591.jpg


Послато са SM-A202F помоћу Тапатока
 
Odlična slika, a i dokaz iz bus plus aplikacije. Prvo, vozači nisu krivi, a drugo dva dokaza protiv bezbednosti saobraćaja. Ovo sve pričam iz ugla protivljenja DJP svemu što predlože obični ljudi.

Sigurno mi ne mogu dokazati da autobus može da bude parkiran na trotoauru ili u ulici, a da nisu u kvaru. Odmah bi zvao Okanovića da im potvrdi i izriba što onoliki prostor za okretnicu zvrji prazan.
 
Samo šaljite primere iz Grocke, vidi se da mi je stalo da se nešto promeni. Naročito kada se nešto radi na potezu 300, npr Nine Kirsanove i sve mislim da će biti neka minibus linija 313 Mirijevo 4 - Kaludjerica. Mada sa DJP uvek bude nešto veselo.
 
Vrh