Šta je novo?

Prigradske linije javnog saobraćaja – predlozi i rešenja

Јако лоша за замисао за 511 осим ако желиш да уништиш линију. :roll:
 
Ne vidim cime bi je unistio...prvo razmisli gde ce ti okretati 511 kad krenu dole radovi....postoji varijanta dublje u grad dakle garantovan cep,kroz Zeleznicku pa na Stari Savski Most,nesto bolje resenje ukoliko bi se okretao u Bloku 20 i treca varijanta ova o kojoj pricam...naravno tu je i neizbezni Prokop koji isto tako moze da se uzme u obzir....ljudi razmisljaju o resenjima a istovremeno ne idu pre problema nego cekaju da im neko prekroji liniju po svom pa onda razmisljaju....e jbg...zasto odabrase ovo loose resenje.....imaces druze selidbu Zelenog Venca,selidbu linija oko GZS,terminus Trg Republike se ukida....Slavija kao terminus za linije iz pravca Cukarice odavno ne postoji....dakle stvarno ne razumem....hoces da mi kazes na primer da bi 511 bilo lose da okrece kod Belvila ili jednog dana u Bloku 42 nego sto sad okrece na GZS.....sta ce to unistiti liniju....odmah posle Ade se penje na most i staje kod Buvljaka vozeci preko mosta koji niko nece da koristi....o cemu ljudi ovde mi pricamo....vec posle Buvljaka mozes na drugoj stanici da okreces bus...dakle Belvil...sta je problem....semafor...stvarno...pa od Ade do GZS imas slovima 4 semafora a do Belvila 2....uzimam to kao primer posto se to uglavnom uzima kao reper.....ja uvazavam predlog vezan za izmenu linija oko Mostanice i Sremcice.....ali isto tako smatram da smo natrpali brdo linija po gradu i da ne razmisljamo uopste gde cemo ih razmestiti po gradu,a 511 je linija koja moze da opsluzi mnogo vise putnika jer realno od Ade zaista imate izbor ka gradu,ali ka NBGD-u je sve veca frekvencija putnika i to je cinjenica....samo skrecem paznju na cinjenice....a to najbolje mozes da vidis u bilo koje doba dana kada dodju 85 i 89 na Adu....kompletna stanica ulazi u ta 2 busa...a mi guramo 51 511 92 91 551 553 sve na GZS...pa dokle vise...
 
Nisam ni procitao koji je to predlog za 511, ali u pravu je Predrag da je potreba na potezu Ada-Buvljak velika, 85/89 se tu pune strasno, i pre i posle mosta postoje znacajna presedanja, neopravdano zanemarena sekcija sto se tice linija, svaki dan to vidjam, i moze se svako lako uveriti u to.
 
Карлова идеја је много боља и реалистичнија је потребама тог краја. 511 не траба дирати већ увести нову линију 513 која ће ићи од Горице до Блокова. :D

Урадио сам ред вожње линија на релацији Барајево - Баћевац ...
https://drive.google.com/file/d/1v31YOv1Wrh29sRTESjenv66T5owojbIJ/view?usp=sharing
 
Na teritoriji opštine Voždovac uvedena je nova kružna minibus linija koja će nositi oznaku 409, a koja će saobraćati trasom u dužini od oko 10 kilometara na relaciji Trošarina – Jajinci – Ulica ruža – Trošarina, a polasci su na 35 minuta, saopšteno je iz ove opštine.

6f674e27d293d74b9f5bb5aafdf4336d_3316929513.%20409


Od 26. decembra biće produžena i autobuska linija 405L, koja ide kroz Ripanj, a ići će trasom kroz Timočki put do Bele reke.

6f674e27d293d74b9f5bb5aafdf4336d_7390146561.%20405L


izvor: beograd.rs
 
Kad su gradski izbori? Ocekujte neocekivano, uskoro i 65 na Galenici :D , a kako bi Solaris prosao tamo Boga pitaj :D
 
Избори се ближе а самим тим одједном има аутобуса за нове линије и продужетак постојећих.

Sent from my D6503 using Tapatalk
 
I na Altini salju predloge za produzetak 81 i 81L, i uvodjenje nocnog prevoza.
 
Iskreno, ne mislim da je potrebno produžavanje linija 81 i 81L, jer su ove linije ovakve jako pouzdane i nigde ne upadaju u čepove, a omogućavaju sva moguća i nemoguća presedanja, i osim toga da nekog mrzi da preseda, nema ni jedno racionalno opravdanje za njihovo produženje. Noćni prevoz treba da dobiju obavezno, ali mislim da će to opet biti neka varijanta sa nekom izdeformisanom modifikacijom postojeće linije 704N, iako bi trebalo uvesti 81N, koji bi išao sa Trga Republike, usklađen tako da se vremenski ne poklapa sa linijama 15N i 84N i da od momenta kada dođe do Zemuna, ide kao i dnevne linije 81 i 81L.
 
Možda bi noćni 81 mogao da ide iz Bloka 70 ili 45, jer noćna veza između Zemuna i NBG ne postoji.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=503013#p503013:369dc0jg je napisao(la):
EUKALIPTUS » December 24th, 2017, 1:12 pm[/url]":369dc0jg]Iskreno, ne mislim da je potrebno produžavanje linija 81 i 81L, jer su ove linije ovakve jako pouzdane i nigde ne upadaju u čepove, a omogućavaju sva moguća i nemoguća presedanja, i osim toga da nekog mrzi da preseda, nema ni jedno racionalno opravdanje za njihovo produženje. Noćni prevoz treba da dobiju obavezno, ali mislim da će to opet biti neka varijanta sa nekom izdeformisanom modifikacijom postojeće linije 704N, iako bi trebalo uvesti 81N, koji bi išao sa Trga Republike, usklađen tako da se vremenski ne poklapa sa linijama 15N i 84N i da od momenta kada dođe do Zemuna, ide kao i dnevne linije 81 i 81L.
84N ne postoji. Ja bih pre liniju 15 produžio , da izađe na autoput pa kružno kroz Altinu i Malu prugu i natrag ka Trgu.
 
Nocni kroz Altinu kruzno moze, ali bolje bi bilo da se 704N i 706N razdvoje, da 706N ide do Batajnice da svrati na Galeniku, a na Altini bi 704N imao barem 20 do 25 ljudi po krugu, a koliko taj isti razvozi do Zemun Polja? Problem je u tome, sto postoji plan gde je planirana saobracajnica od Zemun Polja iza Instituta za Kukuruz kod fudbalskih terena, do Batajnice kroz ono polje da se izbije na prugu u Batajnici, ali se neko pravio pametan i doveo kuce do ulice... Skraceno receno, sve se svodi na puki kompromis, ili ili. Ako hocete nocni za Gornji Zemun, da ide na svakih 15 minuta, da kaci rubne delove svi bi imali profit, a narocito ljudi odatle, napraviti normalan interval, i zdravo...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=503179#p503179:3kpw0y2s je napisao(la):
Gaspar18 » December 25th, 2017, 1:34 am[/url]":3kpw0y2s]Nocni kroz Altinu kruzno moze, ali bolje bi bilo da se 704N i 706N razdvoje, da 706N ide do Batajnice da svrati na Galeniku, a na Altini bi 704N imao barem 20 do 25 ljudi po krugu, a koliko taj isti razvozi do Zemun Polja? Problem je u tome, sto postoji plan gde je planirana saobracajnica od Zemun Polja iza Instituta za Kukuruz kod fudbalskih terena, do Batajnice kroz ono polje da se izbije na prugu u Batajnici, ali se neko pravio pametan i doveo kuce do ulice... Skraceno receno, sve se svodi na puki kompromis, ili ili. Ako hocete nocni za Gornji Zemun, da ide na svakih 15 minuta, da kaci rubne delove svi bi imali profit, a narocito ljudi odatle, napraviti normalan interval, i zdravo...
Ja bih ih razdvojio još kod Ušća , pa da 706N ide kao dnevni , uz svraćanje na Galeniku , dok bi 704N išao preko Bulevara Mihajla Pupina i mogao bi da pokriva trasu kroz Ugrinovačku , pa kao 707 Ugrinovačkim putem za Zemun polje i promeni oznaku u 707N , a da 15 onda ide trasom 81L kroz Altinu. Na ovaj način su pokrivene sve tri glavne saaobraćajnice u Zemunu , plus što Altina dobija noćni prevoz.
 
Kružna linija 409 u naseljima Jajinci i Kumodraž

Počev od petka 29.12.2017. godine biće uspostavljena nova kružna linija JLPP-a br. 409 (Voždovac – Jajinci – Ulica Ruža - Voždovac).

Daljim razvojem naselja Jajinci i definisanjem stambene gradnje u delu ulične mreže zapadno od Bulevara JNА, u pojasu ulica Stojanja Ljubića i Vukosave Oljača, udaljenost pojedinih korisnika od najbližih linija javnog prevoza značajno je uvećana. U funkciji uspostavljanja javnog saobraćaja, na zahtev građana i GO Voždovac, u skladu sa postojećim karakteristikama saobraćajne mreže Sekretarijat za javni prevoz je definisao trasu nove kružne linije JLPP-a koja će funkcionisati vozilima tipa minibus u jednom smeru.

Takođe, izradom nove kolovozne konstrukcije i završetkom uređenja infrastrukture u Ulici Torlački vis i Ulici Ruža, omogućeni su uslovi da se novom linijom JLPP-a poveže i ovaj deo naselja Kumodraž.

Trasa linije JLPP-a br. 409 je: VOŽDOVАC - Bebelova - Baštovanska - Paunova - Bulevar oslobođenja - Bulevar JNА – Stojana Ljubića – Vukosave Oljače – Olimpska – Kefalonijska – Bulevar JNА – Torlački vis – Ruža – Vojvode Stepe – Save Maškovića - VOŽDOVАC.

Na liniji će pored postojećih stajališta, biti uspostavljeno ukupno i deset novih, na delu kroz naselje Jajinci sedam: Olge Jojić, Milke Bosnić, Аne Dobeš, Milutina Miljkovića, Donje naselje, Vukosave Oljača, Olimpska, dok će u ulicama Torlački vis i Ruža biti tri nova stajališta: Torlački vis, Brdska i Šljivarsaka.

1514450118.jpg


33_Trasa%20nove%20kru%C5%BEne%20linije%20JLPP-a%20br.%20409%20-%20orto.jpg


izvor: bgprevoz.rs
 
Koliko je ovako nešto izvodljivo? Linija 410 Resnik (zeleznicka stanica) - Pinosava (Jaroslav Cerni). Na ovaj nacin bi bio pokriven deo Pinosave koji je trenutno bez gradskog prevoza , plus što bi se dobila veza sa budućom linijom 2 BG:voza. Na liniji bi saobraćala dva minibusa na 20 minuta.

 
Ako vec imas taj predlog,mislim da postoje uslovi za minibus od Rusnja do Resnika...obisao sam tu deonicu skoro prolazeci kolima,jeste dosta krivina,jeste da put nema neku sirinu,ali obzirom da se kolima od poslednje stanice 532 u Rusnju do Zel .stanice u Resniku putuje oko 10 minuta,i obzirom da minibusevi opsluzuju mnoge relacije cak samo jednosmerno,zasto se ova dva naselja ne bi povezala...ako imas mozda kilometrazu i udaljenost naselja,bio bih ti zahvalan da uradis eventualni takt za takvu liniju....
 
Predlog za liniju 530 Resnik (Edvarda Grira) - Resnik ŽS - Rušanj (preko ulice Oslobođenja). Na ovaj nacin bi se realizovala višegodišnja molba stanovnika Rušnja za vezom sa Resnikom , plus što bi se dobila i veza sa budućom linijom 2 BG:voza , kako Rušnja , tako i dela Resnika koji opslužuje samo linija 94. Pored ovoga , dobila bi se i bolja veza Rušnja sa Novim Beogradom , putem linije 94. Na liniji bi radila 2 minibusa na 20 minuta.

 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=504401#p504401:328ev3tm je napisao(la):
predrag1978 » December 30th, 2017, 3:05 am[/url]":328ev3tm]Ako vec imas taj predlog, mislim da postoje uslovi za minibus od Rusnja do Resnika... obisao sam tu deonicu skoro prolazeci kolima, jeste dosta krivina, jeste da put nema neku sirinu, ali obzirom da se kolima od poslednje stanice 532 u Rusnju do Zel .stanice u Resniku putuje oko 10 minuta, i obzirom da minibusevi opsluzuju mnoge relacije cak samo jednosmerno, zasto se ova dva naselja ne bi povezala... Ako imas mozda kilometrazu i udaljenost naselja, bio bih ti zahvalan da uradis eventualni takt za takvu liniju....
Preduhitri me. :) Dok si ti pisao odgovor , ja sam radio upravo predlog koji si spominjao.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=504405#p504405:3pa1on45 je napisao(la):
solecar » Sub Dec 30, 2017 3:14 am[/url]":3pa1on45]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=504401#p504401:3pa1on45 je napisao(la):
predrag1978 » December 30th, 2017, 3:05 am[/url]":3pa1on45]Ako vec imas taj predlog, mislim da postoje uslovi za minibus od Rusnja do Resnika... obisao sam tu deonicu skoro prolazeci kolima, jeste dosta krivina, jeste da put nema neku sirinu, ali obzirom da se kolima od poslednje stanice 532 u Rusnju do Zel .stanice u Resniku putuje oko 10 minuta, i obzirom da minibusevi opsluzuju mnoge relacije cak samo jednosmerno, zasto se ova dva naselja ne bi povezala... Ako imas mozda kilometrazu i udaljenost naselja, bio bih ti zahvalan da uradis eventualni takt za takvu liniju....
Preduhitri me. :) Dok si ti pisao odgovor , ja sam radio upravo predlog koji si spominjao.
Bravo majstore.....svaka cast....razmisljamo u isto vreme ....to je to...
 
Vrh