Šta je novo?

Podzemni prolazi

Mene zanima kakvi ce lokali biti dole...hoce li biti isti kao i do sada ili ce i tu biti neke promene?
 
Ja sam lepo govorio da ona građevinska tabla ne obećava ni malo, jer na njoj lepo piše "rekonstrukcija i sanacija silazišta pešačkog prolaza".

I za to rok od januara do maja. Znači ili će staviti novu tablu i prolaz raditi minimum godinu dana ili će celokupna famozna rekonstrukcija da ispadne na kraju samo šminkanje stepenica.
 
Poslednja izmena:
Isto tako su najavili obnovu onog zapišanog tržnog centra u sklopu ŽS Vukov spomenik, a sredili samo jednu pokrivku silaza, preko puta samog spomenika, do ETF-a... Nisam video nikakav napredak do sad. Nisu sposobni ni da operu
 
To nisu najavili. Najavili su samu stanicu.
Da u pravu si, evo ovde je rekao da su kompletni radovi na obnovi stanice u poodmakloj fazi, a opet ja sam video da su samo tu nadstrešnicu sredili. Onda stanica ne podrazumeva tržni centar ili šta?
 
Stanica ne podrazumeva tržni centar. Sređivanje se odnosilo na stanicu, a TC ne pripada stanici, odnosno Infri.
A čak su i to šminkanje traljavo uradili i pokretne stepenice nisu ni pipnuli.
 

Jedva čekam svečano otvaranje "silazišta podzemnog prolaza". Nema šta, ozbiljan posao je to.

A za ostatak, u nekoj narednoj fazi:

REKONSTRUKCIJA podzemnog prolaza između Terazija i hotela "Balkan" biće završena naredne nedelje, a svi hodnici na Terazijama do kraja septembra.​

- Rasveta je poboljšana, a biće postavljen video-nadzor. Radovi se završavaju za 10 dana, odnosno krajem maja - kaže Marjanović. - Druga etapa koju planiramo je "Terazije - robna kuća", početak radova je u junu, a trebalo bi da bude završena sredinom avgusta.


Prema njegovim rečima, paralelno će se raditi i na stepenišnom izlazu kod Terazijske česme, koji nije preterano zahtevan. Na ovoj lokaciji, duž celog prolaza, biće zamenjen plafon, a majstori bi ovde trebalo da se zadrže do septembra.

- Sledeći prolaz je u Nušićevoj ulici, a zatim kod "Albanije" i Igumanove palate. Kako se ne bi stvarao pešački saobraćajni kolaps, radi se prolaz po prolaz - objašnjava predsednik opštine Stari grad.

Ah, znači to je razlog sporih radova u milion faza, pešački saobraćajni kolapsi, ko bi rekao da će ova gospoda razmišljati o tome, a kad su u isto vreme radili 3 rekonstrukcije i napravili haos u saobraćaju, tad nikom-ništa.
 
podzemniprolaz_2022-05-26_17-37-35-753.jpg
 

Весић: Завршена реконструкција подземног пролаза код хотела Балкан, настављамо да уређујемо и остале


Београд се сређује и сходно томе наставља се уређење подземних пролаза, који нису реконструисани откако су направљени пре готово пола века, изјавио је заменик градоначелника Горан Весић за ТВ Пинк.

Према речима заменика градоначелника, како сад изгледа овај подземни пролаз код хотела Балкан, који је завршен и где су комплетно урађени мермер и покретне степенице, тако ће изгледати и сви подземни пролази на Теразијама.

– Очекујем да добијемо грађевинску дозволу за пролаз прекопута робне куће Београд и код хотела Москве. Када се заврши спољно уређивање, започеће се са сређивањем унутрашњег простора. После тога следи реконструкција пролаза код Палате Албанија и на крају реконструкција подземног пролаза код Игуманове палате – рекао је Весић.

Како је истакао Весић, Град са фирмом која је изводила реконструкцију има потписан уговор за одржавање подземних пролаза, те ће се ови пролази чистити стално, јер је највећи проблем са њима управо било то што их нико није одржавао.

– Биће постављен видео-надзор, а имаћемо и обезбеђење подземних пролаза. Град је већ уредио подземне пролазе код Тржног цента „Пирамида” у Улици Јурија Гагарина, затим код Београдског сајма, а радићемо и подземни пролаз на Зеленом венцу. На тај начин ће сви пролази оваквог типа у Београду бити коначно сређени, а ови на Теразијама, који су најважнији и најпрометнији, биће урађени као „да сте у апотеци” – рекао је Весић.

Он је рекао да очекује да ће радови на пролазима код Београђанке и хотела Москва почети следеће недеље.

– Сукцесивно ће се одвијати радови и како се буду завршавали, тако ће се и пролази отварати. Радови ће трајати до краја године, јер се трудимо да подземни пролази истовремено раде, јер кад се затвори један улаз, раде друга два. Као што се види, осим што градимо велике ствари као што су метро и обилазница, сређујемо и ове мале ствари које су веома значајне за живот наших суграђана – закључио је Весић.

a51d6283a339926716a7205f42feaa47_7515999726.jpg


ab27485b6b39c42e18f6be9d8b3c8404_4036250694.jpg


38070b75f22e62cd8bb9dd3995f03d51_8773587632.jpg


090dc4fcecdb2405fd1c7853ab0e31a5_9758055919.jpg


26ef485e6085802d7073c9d6aef10705_2691316582.jpg


c6cd00dbf03057c41af7147f0d076616_6852948430.jpg


a2be725ac22fd171f84ae78930588ea7_2258241440.jpg


 
Lepo izgleda, što jes jes. Samo bih voleo da i ovaj prozor/otvor ima prečku:
Podzemni.jpg

I ne mogu da prokljuvim čemu služi ta kutija?
 
Ne znam kolika bu**** neko mora da bude da bi prvo sređivao ulaz u kuću i hodnik, a onda razvaljivao, prljao i rekonstruisao unutrašnjost iste kuće..

Ovo što su oni sada uradili i čime se ovaj klovn hvali trebalo je da srede kad završe kompletnu unutrašnjost..neverovatno.
 
Spoljnja metalna konstrukcija,nije dobro ofarbana,treba minimum jos jedan prelaz.

Plehana opsivka oko krova,previse izuvijana za nesto sto je novo.

Blagi fuseraj.

Mene plus zanima ko ce to da odrzava ove prolaze kada budu krenuli da skrabaju autolakom i da lepe plakate...Dzaba si sredio ako posle mesec dana izgleda kao da nisi ni pipnuo.
 
Vrh