Šta je novo?

Podzemni prolazi

И опет промашај што су задржали тамније тонове. Сви подземни пролази морају да имају светле тонове пода, зидова и плафона.
 
Izvor: B92.net

Ovog meseca kreće uređenje podzemnih prolaza na Terazijama
1642913676618537e998b89614942071_640.jpg

Zamenik gradonačelnika Beograda Goran Vesić najavio je danas da će Grad Beograd ovog meseca početi sa radovima na uređenju tri podzemna prolaza na Terazijama koji su, kaže, decenijama zapostavljeni.

Vesić je naveo da je u planu da se sredi podzemni prolaz kod hotela "Balkan", zatim kod Palate "Albanija" i kod "Igumanove palate", te da će radovi trajati oko tri meseca.

"U svim podzemnim prolazima biće zamenjene kapice, odnosno nadstrešice koje su zastarele potpuno novim. Više neće biti grafita, jer će nove kapice biti zaštićene antigrafit bojom", rekao je Vesić za Tanjug.

Zamenik gradonačelnika je rekao da će u tim podzemnim prolazima biti zamenjena sva stepeništva, da će se napraviti nova rampe za invalide, kao i da će svaki od njih imati kamere i obezbeđenje.

"To znači da će ljudi moći da prolaze kroz njih tokom noći i da se neće plašiti toga, kao što je sada slučaj", kazao je Vesić.

Vesić je podsetio da je u prethodnom periodu Grad uredio nekoliko podzemnih prolaza, ističući da su najvažniji kod palate "Ušće", Beogradskog sajma i u Julija Gagarina.

https://www.b92.net/lokal/beograd/ekono ... ma-2051932
 
Ok, nek srede, sad je uzas, ali hocemo li dobiti u od umetnosti u ovom gradu? Sve sto se sredjuje je kao cisto, moderno, crno uglavnom, trzni centar fazon. Kapiram da je i Hitlerova Nemacka bila vrlo uredna.

Iskreno, draze bi mi bilo cisto da srede stepenice i sve sto ne valja i da angazuju nekog da nacrta murale, ali ok...

file.php


I onda ce neko da stavi slike ovoga i kako je bilo pre i eto, kao sta ti kukas tu, kako te nije sramota...
 
I uvek se setim Bolda koji se zgrozava na stepenice u podzemnom prolazu u centru Kisinjeva i sebe kako se preznojavam gledajuci misleci kako nismo nista bolji xD

1:10

https://youtu.be/wnDxHTaeNX0
 
Trebalo bi i pokretne stepenice menjati na Terazijama, trenutne su pred izdisajem i kvare se često. Zna li neko razlog zašto ih gase vikendom i noću, ako postoje valjda je logično da rade 24/7?
 
Подземни код Дечанске.
 

Prilozi

  • Screenshot_20211106_100813.jpg
    Screenshot_20211106_100813.jpg
    254,3 KB · Pregleda: 1.587
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=896470#p896470:dx6q7qd8 je napisao(la):
Igor » Today, 01:48[/url]":dx6q7qd8]To sam i ja prvo pomislio ali DPC bi trebao valjda da finansira a Grad Beograd da izvede radove.
Haha, to me podseti kada sam bio mali pa baba da novac da mi se nešto kupi, pa mi to kupe roditelji od babinih para i onda roditelji kažu kako su mi oni to kupili, ali baba kaže da je novac njen, tako da je ona to u stvari kupila.
 
Vesić je najavio pre neki dan da će graditi nedostajuće podzemne prolaz ka Dejtonu i Ušću. Ajd da vidimo i to čudo.
 
Dizajn ovih nadstrešnica je debilan, toliko mesta gde ostane voda pa počne da rđa a još nisu ni skroz zastakljeni pa pada kiša unutra. Opet će za par godina biti iste.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=912479#p912479:ybx09nel je napisao(la):
vucko » Уто Дец 28, 2021 2:57 pm[/url]":ybx09nel]Vesić je najavio pre neki dan da će graditi nedostajuće podzemne prolaz ka Dejtonu i Ušću. Ajd da vidimo i to čudo.

Похвално. За Славију нема такве планове?
 
Ne, zato što je još pre rekonstrukcije Slavije u javnosti (a i po ovakvim mestima) prosuta priča da su podzemni prolazi nedostojanstveni za pešake i da se ''građani bune''. Iako u realnosti niti bi bili nedostojanstveni, niti se iko realno bunio. Nego je gradska vlast platila i angažovala par bukadžija da od toga naprave galamu da bi onda rekli ''evo, poslušaćemo građane, neće biti podzemnih prolaza, umesto 100 metara pod zemljom, koračaćete 300 metara preko 3-4 uvučena (udaljena) pešačka prelaza''. https://www.blic.rs/vesti/beograd/vesic ... ji/ntvzb8m


Jedina sledeća prilika da Slavija dobija podzemne prolaze biće kad/ako ispod nje prođe metro pa se javi potreba za stanicom.

Mada nevezano za metro, što rekoh ranije negde - pre ili kasnije, nešto će na Slaviji morati pod zemlju. Ili pešaci ili neki deo saobraćaja.
 
Nisu rekonstruisani podzemni prolazi kod Sajma, nego ulazi u iste.

A što se tiče podzemnih prolaza kod Dejtobke, to spominju zbog aprila, i to samo iz razloga što građani o ovim nedostajućim kracima postojećih podzemnih prolaza i pretrčavanju ulice na mestu istih, pričaju godinama.
 
Штета, ово је значи чиста козметика код сајма. Ако буду радили унутрашњост икада, ваљало би да део испод булевара преуреде да има светле материјале као сам улаз у сајам.
 
 

Весић: Почиње уређење подземних пролаза


Реконструкција теразијских подземних пролаза почиње у понедељак, 31. јануара, најавио је заменик градоначелника Горан Весић за РТС.

– Сва три пролаза биће завршена до краја године. Реконструкција ће обухватити замену надстрешница које су у веома лошем стању, покретних степеница, затим постављање нове ЛЕД расвете, чишћење графита и замену сваког камена који је поломљен током протеклих деценија – рекао је Весић.

Он је подсетио да ће у овим просторима бити постављене камере и да ће се ти пролази редовно одржавати.

 
Vrh