Šta je novo?

Podzemni prolazi

Kad vec spomenuste podzemne prolaze i njihovo stanje...
Prosle sedmice sam bio primoran da na posao idem automobilom i kako nije bilo nikakve sanse za parking mesto, zavrsih u podzemnoj garazi kod vukovog spomenika.
Onaj deo podzemnog prolaza i nekadasnji 'tc' su u malo je reci ocajnom stanju!
Rasveta skoro da ne postoji, zaudara urin...
Odvratno...

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Zato baš i rekoh da ne znam na koje se odnosi. Taj bi prvi morao da se sredi, a on je i spominjan kao najprioritetniji. Što je glavno, kad bi ga sredili, čak bi taj "TC" postao kudikamo atraktivniji. Tim pre što BG voz generiše nemali broj putnika.
 
Navodno prvi je kod palate albanije problem je u ploci iznad prolaza
 
Da, to sam i ja čuo.
Ali taj kod "Vuka" jeste spominjan u grupi onih koji će se sigurno raditi.
 
Sta opet se sredjuju pakako vec sredjeno da sredjuju
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=500843#p500843:udj09s7k je napisao(la):
laki72 » Čet Dec 14, 2017 6:24 pm[/url]":udj09s7k]Kad vec spomenuste podzemne prolaze i njihovo stanje...
Prosle sedmice sam bio primoran da na posao idem automobilom i kako nije bilo nikakve sanse za parking mesto, zavrsih u podzemnoj garazi kod vukovog spomenika.
Onaj deo podzemnog prolaza i nekadasnji 'tc' su u malo je reci ocajnom stanju!
Rasveta skoro da ne postoji, zaudara urin...
Odvratno...

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

Prošle godine sam imao slično iskustvo. Zlo kako zaudara i na šta liči garaža , stepeništa i taj tržni centar. Više me neće videti.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=501737#p501737:noo4d9q7 je napisao(la):
direktor » 18 Dec 2017, 15:58[/url]":noo4d9q7]Ti ne primjecujes ironiju i sarkazam
Od jednog od najozbiljnijih forumaša ne očekuješ baš sarkazam :mrgreen:
 
https://www.blic.rs/vesti/beograd/zbogo ... ke/k0fcm5g
ZBOGOM ŠOPINGU "POD ZEMLJOM"? Podzemni prolazi u centru Beograda pretrpeće velike PROMENE
Nikolina Govoruša , Milena Rodić , | 08. 02. 2018 - 22:40h

Šoping u tri podzemna prolaza na Terazijama mogao bi da postane prošlost jer će posle njihove rekonstrukcije umesto prodavaca u lokalima biti komunalni inspektori, turistički info-centar i drugi javni sadržaji.

Takvu odluku obelodanila je Gradska direkcija za građevinsko zemljište i izgradnju Beograda i to u dokumentu koji se odnosi na ponovno produženje roka za projektovanje novog izgleda podzemnih prolaza do 26. marta. Projektanti su sami tražili novi rok sa obrazloženjem da je njihov radni zadatak proširen, i to „ukidanjem svih lokala“, „remodulovanjem lokala za javnu namenu (komunalna inspekcija, info-centar grada i slično)“ i rekonstrukcijom toaleta.

PDBktkqTURBXy85MzE5YTFmMzVkNDNlZjM3NWE4ZmM5ZjljNGI5NTNmYi5qcGVnk5UCzQMUAMLDlQLNAdYAwsOVB9kyL3B1bHNjbXMvTURBXy8xZDc0Y2I0MTcwNTk1MDQzNjYyOWNhYmQ2MDZmNTBmNi5wbmcHwgA


U dokumentu nije precizirano šta tačno znači „ukidanje lokala“ i da li će svi zakupci i vlasnici morati da se isele iz njih, a prodavci s kojima smo razgovarali začudili su se kada su čuli za takvu mogućnost.

- Vrlo smo iznenađeni. O takvoj odluci nismo obavešteni. Znamo da je planirano da se sve ovo renovira, ali za tako nešto nismo imali pojma - govori jedan od zakupaca u prolazu kod Palate „Albanija“.

Ubrzo je nastalo komešanje prisutnih preduzetnika koji ne mogu ni da zamisle da će iz prolaza biti trajno iseljeni.

- Šta će biti s nama koji smo vlasnici tih lokala? Kako će nas izbaciti iz nečeg što je naše? Držim ovde zlataru već 43 godine i od toga živim, ne znam šta su planirali za nas - zbunjen je Đorđe Stojanović, vlasnik zlatare u ovom prolazu.

z9wktkqTURBXy85OWEyNDY2NjI1MzM4ZDFiZTg1MmNiYTIyMWVjNzFiMC5qcGVnk5UCzQMUAMLDlQLNAdYAwsOVB9kyL3B1bHNjbXMvTURBXy8xZDc0Y2I0MTcwNTk1MDQzNjYyOWNhYmQ2MDZmNTBmNi5wbmcHwgA


Slična situacija je i u susednom prolazu, kod Robne kuće „Beograd“.

- Dugo držim ovde prodavnicu i za ovo prvi put čujem. Ako su već tako odlučili, treba da nađu neko rešenje za nas zakupce. Trebalo bi da nam se u tom slučaju obezbede radna mesta, mnogo nas je zaposlenih ovde, nema smisla da svi ostanemo na ulici. Imam tri sina i svi živimo od ovoga - navodi M. R., vlasnica prodavnice garderobe koja lokal zakupljuje od grada Beograda.

Darinka Stojanović, koja ima prodavnicu šivenih haljina u prolazu kod restorana „Atina”, kaže da se apsolutno ne slaže sa ovakvom odlukom.

WCwktkqTURBXy9jNWRkZDIzNmIwZDI2YzIwMDE4YmIzMGZjMzRlNGQzYi5qcGVnk5UCzQMUAMLDlQLNAdYAwsOVB9kyL3B1bHNjbXMvTURBXy8xZDc0Y2I0MTcwNTk1MDQzNjYyOWNhYmQ2MDZmNTBmNi5wbmcHwgA


- Lokal zakupljujem, a ovakvom odlukom sam baš potresena. Nemam nikakvu mogućnost da prodavnicu držim gore na samim Terazijama, mnogo su skuplji i zaista mi se ne isplati, a sa ovim novcem sam se snalazila da finansiram dva studenta - navodi ona i dodaje da se složila sa odlukom da se renovira podzemni prolaz jer je plafon dotrajao i samo što se ne sruši zbog velikog saobraćaja koji je iznad.

nRzktkqTURBXy80NjM5ZmRjOTYzNGNhYWZiNDk4NGM5ODMzZTBkNWQzMi5qcGVnk5UCzQMUAMLDlQLNAdYAwsOVB9kyL3B1bHNjbXMvTURBXy8xZDc0Y2I0MTcwNTk1MDQzNjYyOWNhYmQ2MDZmNTBmNi5wbmcHwgA


Prema konkursnoj dokumentaciji, projektuju se nove nadstrešnice na ulazima, liftovi ili rampe za osobe sa invaliditetom, popločavanje, uređenje plafona i rasvete. Iseljenje lokala i rekonstrukcija mogući su tek po završetku projekta i sprovođenja novog tendera za izvođača radova.

Direkcija: Izmena projekta neophodna

U Direkciji za građevinsko zemmljište i izgradnju Beograda su povrdili da je projektni zadatak proširen.

- To je neophodno kako bi se sagledala sva tehnička pitanja u vezi sa podzemnim prolazima, a koja se tiču infrastrukturne opremljenosti, urbanističko-arhitektonske konfiguracije, osnova za održavanje komunalnog reda i funkcionalnog korišćenja u budućnosti - navode u Direkciji.

Rokovi produženi za šest meseci

Preduzeće „Biro 59“ sa podizvođačem „Geoprizma 011“ trebalo je ovaj posao da završi do 27. septembra 2017. godine, da bi taj rok Direkcija najpre produžila do 25. januara, a potom do 26. marta ove godine. Ugovor s njima potpisan je 14. marta 2017. godine.
 
Pa u prolazu kod albanije je bio turist biro nekad sada je tu butik vratice kao sto je bilo
Pola lokala je na divlje napravljeno a neki su na cudan nacin postali van knjizni vlasnici
 
I kada Kralja Milana i Terazije postanu tramvajsko pešačka zona, imaćemo podzemne prolaze koji neće služiti apsolutno ničemu. Genijalno.
 
Kako god, mislim da je glupo da ukinemo te prodavničice radi toga što je predloženo. Zamisli "plašljive" evropske turiste kako gledaju u ižvrljanu tablu "Turist Info" iznad ulaza u mračni prolaz sa očukanim stepenicama. Kao ona fora sa kombijem na kome piše "FREE CANDY" :D

@Prometheus suepr ideja!
 
Ja sam isto protiv toga. Samo treba to lepo održavati.

Mogu se trafike i neki fast fudovi premestiti tamo. Premestiti i ostaviti više mesta pešacima na površini.
 
Ono sto je sigurno prolazima treba renoviranje ukinuce se divlji lokali vratice se tob na staro mjesto moze to biti pristojno ponovo
 
Da, imaćemo info centar na Slaviji, na Cvetnom Trgu koji nikada nije proradio i lokal zvrji napušten i na Terazijama. Mi kao da ćemo ovde jesti te info-centre. Apsurd za apsurdom

Komunalna inspekcija će da bleji u podzemnom prolazu a do sada nije uhvatila nikoga ko crta grafite, baca smeće i ostalo
 
Koji je to prostor toba na terazijama na cvijetnom nikad nije otvoren bice na slaviji
 
Није за поређење, али тих турист инфо центара у Лисабону има на сваких 200 метара, и углавном их приватници држе, који организују туре..
 
Јесте да су ти локали мало неугледни, али то је баш због те комуналне инспекције која је дозволила и јавашлук и хулиганисање. А туристички инфо центар у подземном пролазу ми је тек глупост. Само треба да се ту уведе неки ред, нпр. да продавац новина на улазу у подземни на теразијама држи књиге лепо на полицама уместо на картонским кутијама као на дивљем бувљаку.
 
Vrh