Šta je novo?

Podzemni kontejneri

Отопи се снег, почели радови у Сарајевској.
 
Homer Jay":3eshwp10 je napisao(la):
Uvođenje reciklaže se, s druge strane, odvija paralelno.
Naravno - za sve je potrebna i volja građanstva da u tome učestvuje.

Mislim da pre svega zavisi od volje gradske čistoće da obezbedi dovoljan broj odgovarajućih kontejnera. U kraju imamo dva mesta za odlaganje PET ambalaže, ali nisam spreman da zarad ekologije šipčim četiri bloka uzbrdo. Inače ti kontejneri su uvek puni, tako da pretpostavljam da ljudi koji stanuju bliže uredno tu ostavljaju ambalažu.

Takođe, kad imam stare hartije, nikad je ne bacam u opšti kontejner, nego ostavljam pored nadajući se da će neki skupljač sekundarnih sirovina moći bolje da je iskoristi.

Dakle, prvo infrastruktura, a kultura će doći sama nakon toga...
 
2012":6t19klt0 je napisao(la):
Mislim da bi ti otvori/poklopci na kontejnerima trebali biti duplo širi,da bi ljudi iz okolnih pekara,roštilja, mogli da ubace veće kese sa otpadom,ovako ih mrzi da ubacuju deo po deo i onda ih ostave pored kontejnera..
Zapravo pitanje,kako to da ovi koji postavljaju kontejnere nisu uvideli do sada da nemaju potrebu da u njih bacaju smeće samo građani koji žive u stanovima i imaju male kese,već i vlasnici radnji za koje je normalno da imaju veću količinu otpada i veće kese???? :rolleyes:


Zato što vlasnici lokala plaćaju više za pražnjenje kontejnera, ekološku taksu itd i u interesu je grada da njima napravi poseban kontejner odnosno odvojeno naplati odnošenje smeća od stanara. Tako to ja kontam.

Ali se slažem da bi trebalo da budu veći, možda da imaju dva otvora. Ovaj kao sada i još jedan na zidu kante koji se otvara na stranu i šire. Možda bi to i moglo da se modifikuje.
 
Zapravo, istina je da JKP Gradska čistoća naplaćuje pravnim licima značajno skuplje odnošenje smeća, ali ne postoji nikakva posebna usluga za taj iznos. Samo je cena viša.
 
Znam da su podzemni kontejneri bolji, cistiji, kulturniji, ali mi se ipak jedna stvar ne dopada. Stari kontejner nikada nisam morao da pipam rukama, samo bacim smece i to je to, ovaj moram prakticno da otvaram nogom uz malo vise akrobacije :rolleyes: jer je poklopac tako napravljen da tezi samozatvaranju, sto naravno nije lose. Mogla je ipak da bude neka nozna pedala ili nesto slicno.
 
Значи неко ће морати након тебе да отвара поклопац руком након што си ти ногом отварао исти?
Хиљаду ствари пипнеш сваки дан напољу руком и ту се не питаш ко је пре тебе то исто пипнуо, а овде је то проблем.
Шта би радио да је стари контејнер затворен? Оставио смеће поред?
 
cgmiki":3o13qu84 je napisao(la):
Значи неко ће морати након тебе да отвара поклопац руком након што си ти ногом отварао исти?
Хиљаду ствари пипнеш сваки дан напољу руком и ту се не питаш ко је пре тебе то исто пипнуо, а овде је то проблем.
Шта би радио да је стари контејнер затворен? Оставио смеће поред?

Stari kontejneri, na svu srecu, nikada nisu bili ispravni. Nisam neuredan, naprotiv mozda i previse pedantan, ali ja prosto moram da se uklopim u zivot drugih. Da li si video higijenu kontejnera u Sremskoj? Onima iz radnji curi ulje, jaja, sve to prvo kaplje po poklopcu, posle se skori, pocrni, pusaci po navici gase cigaretu na poklopcu, pa je ubace. Jedno vece sam oko ponoci kod mene video dva klinca, malo pripita koji su uz smeh i zezanciju urinirali po istim jer su niski i prakticni za tako nesto. I ti mislis da je tu moja obuca problem? Veruj mi, svako bi se radije uhvatio za djon moje cipele nego za taj kontejner.
 
Гледам док копају ове рупе за контејнере и сваку другу су само продужили даље јер је неко склонио препреку и паркирао се на место где треба да раде. Не схватам што не зову паука да га однесе?
 
Jer onda oni placaju pauka ako niste znali i neodnosi isti vec ga samo pomjeri tamo gdje nesmeta :bash:
 
Зна ли неко зашто су прескочили Блок 19а? У околним блоковима су увелико уграђени подземни контејнери.
Генерално, овај блок као да је новобеоградско сироче...
 
I Blok 62 je siroče.

dAOUp.jpg

d8xRi.jpg

Ams9s.jpg
 
Na sve strane nicu,ne moze vise da povata covek!I moram priznati da mi je drago. :kk:
 
Carski. Trebalo bi i u Kralja Milana staviti neki, ono đubre što ostavljaju kraj drveća je baš neugledno
 
U Kralja Milana kopaju rupu za kontejnere kod Cvetnog trga :) Verujem da će ih biti još.
 
Zanimljivo je da se za sve rupe prvo iskopa dijagonalni rov, koji stoji tako 10 dana dok ne dođe ekipa sa šut -kontejnerom, pa zatim iskopaju celu rupu....
 
To je zaista zanimljivo,da li je neko gledao kako onda kopaju posle te dijagonalne rupe?Mislim da to rade da ne bi stajala otvorena rupa tih 10 dana jer bi neko sigurno upao u nju.
 
vucko":krg7vgu9 je napisao(la):
To je zaista zanimljivo,da li je neko gledao kako onda kopaju posle te dijagonalne rupe?Mislim da to rade da ne bi stajala otvorena rupa tih 10 dana jer bi neko sigurno upao u nju.
Taj rov je dubok koliko i rupa, više od metra sigurno, a inače je uvek mesto kopanja obezbeđeno onim trakama. Iskopani rov izgleda jednako gostoljubivo za pad koliko i rupa.
 
Копају од тог рова на обе стране. И представља једну од димензија будућег простора за контејнер.
 
Zadnjih 10tak dana su neki likovi od 20tak godina kopali jednu rupu blizu ruzveltove u ulici u kojoj prolazim svaki dan.Ono je podsecalo na neki reality sou.Jedan dan radise zajedno,drugi je samo jedan radio dok je drugi pio koka kolu,treci su blejali pored rupe,cetvrti je dosla devojka jednog od njih i donela im koka kolu,ja sam im kupio zvake jer su bili skroz gotivni.Ono prolazim svaki dan a oni u rupi kopaju i podsetise me na sizifa(ne clana foruma vec licnost iz istorije anticke Grcke.

Na kraju iskopase tu rupu i dobismo podzemni kontejner.NEgo mi je bilo zanimljivo kod njih sto nisu bili klasicni radnici,vise su izgledali da su angazovani preko omladinske zadruge ili volonterski.Sad mi je zao sto ih nisam pitao.A i kada razmisli covek,cistoca nema toliko radnika da kopaju po nekoliko stotina kontejnera od jednom.
 
Vrh