Šta je novo?

Podzemni kontejneri

1.800 promašaja, primerak u Mirijevu.

Neko za ovo treba da popije zatvor sa konfiskovanjem imovine pride

23b905b8a537d86d387a3071c57fc4e1.jpg


acf86f76769d7ccd914ef28ae4567077.jpg


Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
 
pored svakog kontejnera postaviti komunalnog policajca.
 
Ja mislim da su najbolji kontejneri podzemni za Srbe bili oni sto se otvaraju noznom papucom jer se beskucnici zalecu i na podzemne ako zagrebu nesto na povrsini.Onda zene nece da se hvataju za rukohvat i ostavljaju pored.Mada bi vecina ostavljala djubre pored i sa robotom koji ti uzima sam.
 
Могу бити и од титанијума. Ако се не одржавају џаба све. Па, и на обичним контејнерима отпадне точак или се поломи поклопац и замене. Ово је класично српско страначко препуцавање.
 
Будимо реални, ови су стварно очајног квалитета. Које одржавање би подразумевало да се не одвали "канта" са поклопца? И требају ли "плочице" да се мењају редовно?
 
U mom kraju pod prozorom stanara imamo 5 kontejnera i dva podzemna, koja se ne koriste.
Siri se djubre, smrad, nehigijena...
Da li postoji neki nacin da zahtevano da se izmeste?
I zasto se ti podzemni ne koriste, cemu onda dva podzemna, ako ima 5 obicnih, koji se ne prazne redovno.
Sa visih spratova vidimo sadrzinu svakog od njih...
 
Podzemni se ne prazne toliko često zato što ne postoji dovoljno vozila "sa onom rukom gore" za pražnjenje istih. Za to jeste kriva prethodna vlast.
 
Ova dav nisu u funkciji...stoje tako...A oko njih 5 nadzemna, koaj ne prazne redovno.
Pa me zanima da li neko ima iskustva i zna proceduru sta raditi!?
 
Ма, сигурно. Ко ће други бити крив, ако не они који су нешто инсталирали. Неће ваљда они којима је остављен пун и обновљен возни парк, а који не умеју (или неће) да одржавају ни оно што су затекли.

Човек лепо пита: зашто се пет надземних не празне редовно. Је ли и за то "крива претходна власт"?

Сутра, када почну да се кваре тролејбуси, солариси, каф-ови и рвр-ови, претпостављам да ћеш и онда означити исте кривце. Јер, они су их набавили. А ови "невини" нису купили ништа, па самим тим нису криви. Само, где су спуцали паре, ако им је буџет већи него онај којим је располагао Ђилас?
 
ja bih da ih premeste, da ne udisemo mirise opojne...pa ni ne moraju ad se prazne, samo ad ne gledamo sadzrinu njihovu vise...a i ad su prazni onako su prljavi i neugledni...a stvarno ih je mnogo 5 plus dva podzemna...
 
Prijavu komunalnoj inspekciji ili beokomservisu preko tvitera
 
Jeste kriva prethodna vlast jer su ugovorili sve osim kamiona za pražnjenje.

Meni je Đilas bio super lik, ali jedine stvari koje mu zameram je ta priča oko podzmenih kontejenra i što su trotoari raskopani da bi se provukli optički kablovi.
 
Po gradu su sad masovno postavljeni novi zeleni kontejneri i to pored podzemnih. Ne znam da li planiraju zamenu podzemnih pa da ovi služe da se premosti taj period ili su trajno rešenje?
 
20160526_124253.jpg


stvljaju male ploce umjesto da isjeku jednu veliku iz komada i zavrse posao
 
Zeleni kontejneri na određeno vreme
V. R. | 17. jun 2016. 18:30 | Komentara: 4

Širom prestonice postavljaju se kante za odlaganje otpada. Desetine podzemnih bunkera se zatrpava


bg-zeleni-kontejneri_620x0.jpg


POJAVA zelenih kontejnera na ulicama ne znači zatvaranje podzemnih. Iako uglavnom stoje pored njih, postavljeni su samo za privremeno korišćenje, dok se podzemni ne saniraju, potvrđuju iz JKP "Gradska čistoća".

Zarđali i polomljeni, sa rupama u koje ulazi voda u unutrašnje bunkere - slika podzemnih kontejnera ne menja se već mesecima. Mnogi su trenutno van upotrebe, pa su obični zeleni kontejneri postavljeni u njihovoj blizini za privremene potrebe sugađana. Nekoliko takvih kanti postavljeno je i u Dečanskoj, Makedonskoj i Kondinoj ulici.

- Zbog lošeg stanja podzemnih kontejnera, oni se ovih dana renoviraju, a neki će dobiti i novu namenu - kažu u JKP "Gradska čistoća". - Tamo gde su tri ovakva kontejnera u nizu, jedan će biti preuređen i upotrebljavaće se za reciklažni otpad.

Ipak, nekoliko desetina ovih kontejnera više neće postojati i preti im potpuno zatrpavanje, zbog beznadežnog stanja u kom se nalaze. Na njihom mestu biće postavljene pređašnje kante za odlaganje smeća.

- Prema našim podacima, najviše oštećenja je na kontejenerima na teritoriji opštine Voždovac - kažu u "Čistoći".


NAJLOŠIJI KOCKASTI

PRAVU opasnost po sugrađane predstavljaju kockasti podzemni kontejneri koji su postavljeni na 1.332 lokacije u gradu i njihovo ugrađivanje počelo je još 2009. godine. Za njihovo renoviranje, zbog lošeg kvaliteta, potrošeno je čak 10 miliona dinara, jer ne zadovoljavaju standarde bezbednosti.

http://www.novosti.rs/vesti/beograd.74. ... jeno-vreme
 
Добра је идеја о подземним рециклажним контејнерима, такви контејнери ће се дуже пунити и ређе празнити, а и углавном ће бити мање погодни за развој бактерија и смрада (папир, пластика, стакло, лименке).
 
Bazeni Kosutnjak, umesto starih pozemnih:

i1bdqc.jpg

jkym8x.jpg

qsmdg3.jpg
 
Pravi potez bi bio da se ovakci kontejneri postavljaju urbanijim delovima grada, naročito u blizini škola kako bi ljudi bili svesniji reciklaže.

Ja i dalje nemam na sigurno 1 kilometar oko sebe reciklažni kontejner (Fontana / Carina)
 
Lepo izgledaju ti novi podzemni kontejneri. Inače u mom naselju svi postojeći podzemni kontejneri su ispravni i ovi stari nadzemni koje sada postavljaju na točkićima nisu ni potrebni kod mene. Mi smo sve podzemne kontejnere sačuvali u ispravnom stanju. Sada sa pojavom ovih nadzemnih starih na točkićima opet viri smeće na sve strane.
 
у Јерковићу су неке рупе од подземних контејнера затрпали и забетонирали
 
Slazem se za reciklazne da se stavljaju pored vrtica i skola obavezno. Ekologija se uci od malih nogu i takva akcija bi bila visekorisna. Kasnije bi svaki blok zgrada mogao da dobije ovakav kontejner, posebno ako prica o reciklazi zazivi, a morace.
 
Reciklaža se uči u kući (porodici), potvrđuje u školi, a praksa se vežba na ulici. Tek tada je ta mlada osoba voljna da razdvoji otpad i to radi rutinski kao pranje ruku.
Separaciju otpada treba postaviti u svim delovima života, od kućne kante do svakog kontejnera za smeće na ulici.
 
Vrh