Šta je novo?

Pitanja i odgovori u vezi sa gradom

Pa, prilikom tog navođenja 400 lokacija i Đ.B. se žalio na zakon i predlagao izmene zakona, ali veliki igrači drže lokacije u šteku, pa će te izmene ići malo sporije........dok neprodaju parcele, kad po novom zakonu 'zakupci' postanu 'vlasnici' parcela.
 
Морам један оф топик али ми се чини да је у пакту политичари - тајкуни суштина свега.
Тај пакт нас тренутно држи у другој брзини, пошто колач још није расподељен и има још много послова на ком се може узети екстра профит постојеће стање се одржава.
Чини ми се да пошто тајкуни повремено немају довољно новца за неки пројекат или пројекте, пошто им се исти оплођује у другим пословима креће, одлагање, конкурси, спорост правосуђа, недореченост закона, кашњења без икакве казне...
Да ли би се Аутокоманда радила да Мишковић сада не жели тамо да гради?
Када се колач коначно подели и сви буду задовољни, односно када пословање и препродаја ко зна све чега буду уноснији уз ред и дисциплину сигуран сам да ће нестати 95% рупа у закону, мањкавости правосуђа, бирократске спорости и недоречености...
Наравно, нисам утописта, проблеми ће увек постојати али оволико провидне неоправдане пречице и кочнице не верујем да ће опстати.
Ја очекујем, да не кажем надам се, да ће ово стање потрајати још "само" 2-3 године и самим тим очекујем бум у Београду у периоду 2010 - 2020.
А до тада се Бобић опет нама жали а нешто се не сећам да је он или Град урадио ишта да би поправио ситуацију. Макар да су предложили законе или њихове измене па да човек каже покушавају али не иде. Где је закон о БГ, комунална полиција, легализација, денационализација... Па први Богдановић учествује и у одборима Скупштине и још се вређа када га питају за сукоб интереса.
Да се разумемо ово мишљење подразумева све политичке странке. Ја сам нешто кивнији на градску власт пошто су ми у првом мандату подигли очекивања, тај период оцењујем са 4, док други са једва 2+, превише је обећања, кукњаве, конкурса а резултата веома мало
 
Slažem se sa ovim dff-topikom, pogotovu sa konstatacijom :

" Када се колач коначно подели и сви буду задовољни,....."....onda će tajkuni
insistirati na zakonu da bi sačuvali svoje stečene pozicije od 'novih tajkuna' i konkurencije.
 
KiD je pomenuo na drugoj temi da je zavrsena nova zgrada Megatrend univerziteta! Jel ima neko informacije o tome? Slike? Thanx :)
 
Влада":2ifxabka je napisao(la):
Ја сам нешто кивнији на градску власт пошто су ми у првом мандату подигли очекивања, тај период оцењујем са 4, док други са једва 2+, превише је обећања, кукњаве, конкурса а резултата веома мало
U prvom mandatu DS je sam vladao gradom. U drugom mandatu dele vlast sa DSS-om i tu se ubacuju klipovi među točkove samo tako. Naravno, mislim da bi ista situacija bila i da je obrnuto. Šta je najbolje za grad je u potpuno drugom planu.
 
Nenad":3tbz8tre je napisao(la):
KiD je pomenuo na drugoj temi da je zavrsena nova zgrada Megatrend univerziteta! Jel ima neko informacije o tome? Slike? Thanx :)
Moram da te ispravim Nenade. Zgrada nije gotova, ali je pri kraju. Fasada je instalirana i sada se radi unutrasnjost. Videcemo ako bude moglo da se izbaci nekoliko fotografija na sajt iako je zgrada manjeg znacaja. Pozdrav
 
Evo, slike od prošle nedelje .... samo za Nenada. :)

blok11c004mi7.jpg


blok11c005qp9.jpg


blok11c006ip5.jpg


blok11c007re7.jpg


blok11c013pg2.jpg


blok11c014oy2.jpg
 
Da li neko zna shta se deshava sa univerzijadom, i da li tje je uopshte biti? Poshto mi neko reche da se ipak netje odrzhati zato shto radovi kasne i tako to... :/
 
yay!! pobedilismo euroviziju!! ali moje pitananje je, jeli ce beograd da se cisti i fasade da se lepo srede za 2008-me. Cuo sam da su u helsinki radili, ali je tamo vec relativno cisto.
 
zanima me da li mozete nesto vise da mi kazete u vezi objekta u dalmatinskoj ulici na zvezdari,namena objekta i korisceni materijali...?
 
sta se desava sa zgradom B2,zar nije bio rok april 2007? mada ne bi skodilo poneko osvezenje u vidu novih fotki sa aktuelnih gradilista,ja sam daleko preko okeana,pa kad vidim neku novu dobru fotku,ko da sam tu. POZZ sa Floride,35 stepeni,odoh na plazu,dok ne stignu fotke.
 
Da li se zna u kojoj je fazi izgradnja Spoljne magistralne tangente SMT koja bi trebalo da poveze Adu-huju odnosno buduci most preko Mirijeva i M.M.Luga sa auto putem BG-NIS? Pa sta ce resiti UMP? Skoro nista. Nece izvuci slepere iz centra, ispod Kalemegdana i Zel. stanice ili iz uske Batutove ulice koja je sada glavni gradski tranzitni pravac!! Ovde neko ili nece da ulaze van "kruga dvojke" ili ne zna da radi svoj posao...
 
Cilj ump-a i nije da izvlaci slepere iz centra grada mada moze i tu dosta da doprinese, nego mu je cilj da rastereti postojece putne pravce prema novom beogradu u prvoj fazi i u drugoj fazi prema autokomandi, dusanovcu i delu prema pancevackom mostu. Tek ce obilaznica oko beograda u potpunosti resiti problem teretnog saobracaja o kome govoris, a u kombinaciji sa ump-om bice daleko bolje.
 
nikola_vukas":a0qbh93q je napisao(la):
Da li se zna u kojoj je fazi izgradnja Spoljne magistralne tangente SMT koja bi trebalo da poveze Adu-huju odnosno buduci most preko Mirijeva i M.M.Luga sa auto putem BG-NIS? Pa sta ce resiti UMP? Skoro nista. Nece izvuci slepere iz centra, ispod Kalemegdana i Zel. stanice ili iz uske Batutove ulice koja je sada glavni gradski tranzitni pravac!! Ovde neko ili nece da ulaze van "kruga dvojke" ili ne zna da radi svoj posao...
U vezi te tangente ne znam još ništa. A što se UMP.a tiče naravno da će izvući šlepere iz centra, Kalemegdana, železničke... Hoćeš jednostavan primer? UMP se kači direktno na pančevački most (praktično i sam most je deo UMP.a), i jedan kamion bukvalno ima slobodan put ispred sebe sve do T6 Magistrale na Novom Beogradu (onaj put za koji se ide za Novi Sad), a može i da se isključi na buduću dušanovačku petlju i da nastavi "starim" autopute ka jugu ili severu - i to bez ikakvog zalaženja u centar grada. Uostalom UMP-u nije glavna funkcija izvlačenja šlepera nego BG zaobilaznica je predvidjena za to, a dok se ista završi...
 
nikola_vukas":2tlo4ks5 je napisao(la):
Da li se zna u kojoj je fazi izgradnja Spoljne magistralne tangente SMT koja bi trebalo da poveze Adu-huju odnosno buduci most preko Mirijeva i M.M.Luga sa auto putem BG-NIS? ...
Ovo su postovi sa 2.str......nešto se ipak radi :
dragan":2tlo4ks5 je napisao(la):
Завршени радови на обилазници од Миријева до Смедеревског пута

Код окретнице аутобуса 27 у Миријеву – улица Михајла Бугалкова, сутра у 13 часова, биће обележен завршетак радова на обилазном путу који спаја Миријево са Смедеревским путем.

Пројекат завршетка обилазнице, дуге око два километра финансирао је Град Београд, док су радови били поверени Холдинг компанији „Ратко Митровић”.

Обилазница која спаја Миријево са Смедеревским путем од великог је значаја за растерећење саобраћаја у централној звездарској саобраћајници – Булевару краља Александра, као и улазa у Београд из правца Калуђерице, Болеча и Гроцке.
http://www.beograd.org.yu/cms/view.php?id=1261944
Siniša":2tlo4ks5 je napisao(la):
Ako se ne varam, taj put od Mirijeva do Smederevskog puta bi trebao da bude deo magistralnog puta-obilaznice oko Beograda koja bi se nadovezivala na novi most preko Ade Huje.
Zaokruženo :
spobilet2.png
 
Пази, ако се добро сећам, цела траса УМП-а од Новог Београда до панчевца ће бити денивелисана, вероватно са по 3 траке, дакле као аутопут, што значи да неће бити застоја, и да ће тај транзитни саобраћај пролазити кроз све те делове веома брзо, реда величине 10 минута, што је мнооооого мање од тренутног стања, тако да ће трансмисија гасова бити знатно смањена.
Е, сад, у плану за будућност су мост код Винче повезан код Бубањ Потока са обилазницом и аутопутем БГ-Ниш(Прешево ускоро, надам се), и (за мало даљу будућност) мост код Земуна, такође повезан са главним аутопутевима, тако да ће комплетан тразнит бити измештен из београда. Ту је УМП само привремено решење за транзит, тако да неће шкодити што ћемо га имати...
 
Login":efkjlcjh je napisao(la):
Steva":efkjlcjh je napisao(la):
Hoćeš jednostavan primer? UMP se kači direktno na pančevački most (praktično i sam most je deo UMP.a), i jedan kamion bukvalno ima slobodan put ispred sebe sve do T6 Magistrale na Novom Beogradu (onaj put za koji se ide za Novi Sad)
to je zapravo i jedini primer.
drugim rečima - sve zato što nema mosta koji spaja obale dunava negde u ravni zemun-borča. zbog toga će se ići naokolo sveta, pa na mala vrata, akati sa tunelima ispod starog dela grada, od relativno mirnih krajeva poput dušanovca, ulice gospodara vučića praviti pakao tranzitnog zagađenja, graditi milion petlji, rogobatnih mostova...
ovo bi mogla biti nova greška gabarita sadašnjeg autoputa kroz (širi) centar.

napomena:ovo važi samo za stari deo bg.
Mihajlo ti je sve lepo rekao, pošto će sve raskrsnice biti denivelisano biće dosta visokog prostora. Biće mnogo vozila ali ne toliko da bude... "pakao" ( ?! ). Zar nisu i tuneli prednost? Time će buka biti eliminisana, a u ostalim "relativno mirnim" (to je diskutabilno pošto s obzirom koliko tranzita ima koji čekaju na semaforima pošto nema UMP.a sa denivelisanim raskrsnicama...) delovima grada mogu da se stave zvučni zidovi i reši problem sa time.

Milion petlji i rogobatnih mostova će biti, ali bolje imati to nego milion semafora i milion vozila koji čekaju i guše grad gasovima. Zagadjenje je daleko veće kada grupa vozila čeka nego kada postoji visok protok. Iako npr. kod Dušanovca prolazi Autoput sa 50 000+ vozila dnevno imam utisak da je tamo vazduh daleko čistiji i podnošljiviji nego recimo u Karadjordjevoj gde prolazi daleko manje vozila ali su čekanja u gužvi ogromna.
 
Da li ce Terazijama biti vracen nekadasnji raskosan izgled, sa tramvajem, fontanama, bašticama itd?
 
E pa to bi i mi zeleli da znamo. Za sada nema nikakvih resenja za same Terazije. Ostaju onakve kakve su.
 
samo da odgovorim Draganu da ta obilaznica od Mirijeva do Smederevskog puta lici na sve osim na ozbiljnu saobracajnicu. Samo za primer gospoda iz "Ratka Mitrovica" kompletno su je poravljali mesec dana po izgradnji, a sada je vec kolovoz u haosu, uzgred sirina kolovoza je samo 5 m tako da me cudi da se grad hvali ovakvim "projektima"
 
^^^
Upravo to... nije u pitanju obilaznica nego jedna vrlo uzana ulica koja spaja Mirijevo i Mali Mokri Lug... inace nemilosrdno se eksploatise, cak i gomila malih kamiona prolazi tuda i put je vec na dosta mesta ispucao. No, mora se priznati da je i takva izuzetno korisna, jer mi je npr. put od Boleca do Liona skratio za nekih 15tak minuta, a kada idemo kod kuma u Mirijevo stizemo bukvalno za 15-20min. (Ranije nije bilo sansi ispod pola sata). SMT ce seci "Smederevac" malo nize (kome je poznato - negde kod kafane Moravac), ali mislim da je prva faza tog projekta izgradnja mosta, a zatim po fazama i izgradnja "tangente":)
I eto o koristi UMPa - idemo redom UMPom se rastereti centar, a SMTom se rastereti UMP, a Obilaznicom SMT:)
Koristi ovih obilaznica su visestruke, jer ne idemo svi stalno u centar, evo gore sam objasnio kako je jedan manje-vise seoski put resio neke moje probleme, a ta pominjana SMT bi me npr odvela do Krnjace (gde zivi moj najbolji ortak) za nekih pola sata, sto je sada u domenu fantazije, jer uvek moram da se zavlacim u 29. ili na "Bogoslovijui", pa na "Pancevac". Npr. UMP me moze odvesti vrlo brzo do Sajma, a zatim u Zeleznik, gde mi zive najbolje drugarice itd. Pre neki dan smo isli od Zvezdare do Ibarske magistrale oko sat vremena - od Severnog Bulevara preko Bulburdera do Vojislava Ilica, pa u Gospodara Vucica, pa na Juzni Bulevar, pa na Autokomandu, pa na Banjicu, Rakovicu, Vidikovac, pa na Ibarsku.... D'umres! UMPom bi od Severnog Bulevara do Sajma, pa na Obrenovacki, pa na Cukaricku padinu i pravac Ibarska - 35-40min maksimum:)
 
nikola_vukas":10cik0d2 je napisao(la):
samo da odgovorim Draganu da ta obilaznica od Mirijeva
do Smederevskog puta lici na sve osim na ozbiljnu saobracajnicu. ...
A, što meni da odgovoriš? :) ....ja sam samo preneo vest sa sajta, a 'Siniša' je napisao:
"Siniša wrote:
Ako se ne varam, taj put od Mirijeva do Smederevskog puta bi trebao da bude deo
magistralnog puta-obilaznice oko Beograda koja bi se nadovezivala na novi most preko Ade Huje."
i postavio mapu, jer ja nisam znao gde se to nalazi - zemunac retko tamo zalazi. :)

Čini mi se da su rekli na TV da je to Prva faza SMP-a ( SpoljnjegMagistralnogPoluprstena ).
Zao mi je ako je u takvom stanju, ali mi je i drago što skraćuje vreme putovanja, pa jednog dana.....
 
Vrh