Šta je novo?

Pitanja i odgovori u vezi sa gradom

Takođe je i skretanje desno na raskrsnici Bulevar - K. Miloša dozvoljeno na 3 mesta, gde postoje posebne trake i odvajanja, a zabranjeno je iz K. Miloša u Bulevar, tačno kod Tri lista duvana.. A mislim da je to takva raskrsnica gde niko ne bi silazio pod zemlju, već bi pretrčavali, i izlgedalo bi mnogo mnogo ružnije.. Za tu raskrsnicu je potrebno samo postaviti pristojnog saobraćajca, koji neće dozvoliti da se iko zaglavi u raskrsnici i ubrzati skretanje levo iz Bulevara u Kneza Miloša ka Mostarskoj petlji.
 
Ta skretanja udesno na pomenutoj raskrsnici su već regulisani semaforima za pešake, odnosno nisu uslovna skretanja desno za vozače, nema uslovnih strelica pa nema ni poklapanja zelenog svetla za pešake i za vozila što bi dovodilo do zastoja pri skretanju. Još jedna stvar vezana za tu raskrsnicu i podzemne prolaze jeste ta da oni tu ne bi bili od koristi sve i da ih ljudi koriste jer bi opet morao da postoji semafor za vozila a tada nije problem i da ljudi prelaze ulicu u nivou. U časopisu Urbanizam Beograda br. 20 objavljen je kompletan plan i analiza za rekonstrukciju Ulice Kneza Miloša koja je obuhvatila i ovu raskrsnicu. Kako je tada još uvek postojala stara zgrada kafane ''Tri lista duvana'' to nije bilo moguće izvesti ovo skretanje, ali to nije i jednini razlog. Presudno za zadržavanje ovakvog sistema jeste taj što bi u tom slučaju cela krajnja desna traka morala biti za skretanje u Bulevar a to bi veoma otežavalo odvijanje saobraćaja. Mislim da je i na forumu već negde o ovome raspravljano. Raskrsnica je rekonstruisana 1973. godine.

Inače, na ovoj raskrsnici je policajac prisutan tokom celog dana.
 
A jeste, tu je stalno, ali hijladu puta mi se dešavalo da pravi veće gluposti nego što pomaže saobraćaj, zato sam mislio pristojnog saobraćajca. :D
 
Ja sam takodje pomenuo i raskrsnice gde nije dozvoljeno skretanje desno. Tu bi podzemni prolazi imali pravu ulogu.
 
Da, u pravu si, ali je bespotrebno. Pomenuo si neka skretanja, ali gde god da je skretanje u neku ulicu zabranjeno, dozvoljeno je već u prvu sledeću njoj paralelnu, i takav sistem dobro funkcioniše sem pojedinačnih prekršaja vozača kojih uvek ima. I sad, mnogo je skuplje izgraditi podzemni prolaz samo zarad uvođenja skretanja. Uopšte, po meni je politika podzemnih prolaza u centru grada (dakle, ne računam auto-put) potpuno pogrešna jer umesto da smo godinama unazad taj centar podređivali pešacima mi smo radili obrnuto. Činili smo sve da što veći broj vozila može da uđe i da se zadrži a pešake smo marginalizovali. Ne treba spuštati pešake pod zemlju.
 
Sta se desava sa planovima za izgradnju na mestu bivse fabrike IKL?
Kupio ih je neki KD properties, ali brzim guglanjem ne nadjoh nista.
 
Izgoreli IKL
U novembru prošle godine, prilikom preseljenja mašina na novu lokaciju u Barajevo, izgoreo je pogon IKL-a u Ulici Knez Danolovoj 23-25. Plac je ubrzo prodat investitoru, prema nezvaničnim informacijama, za devet miliona evra. Takođe nezvanično, novi vlasnici planiraju da zidaju stambeno poslovni kompleks na placu veličine 1,42 hektara.
Izvor: Blic

Verovatno je doslo do zastoja zbog krize itd.

Evo par linkova o prodaji:
http://www.blic.rs/beograd.php?id=11670
http://www.vesti.rs/izvor/Fabricke-hale-prodate-a-para-nema.html

Itd...
 
pozdrav svima,

nisam uspeo da nadjem ovde na forumu thread o bilo kom vidikovcu u Beogradu... pa da pitam ovde neke od aktivnijih posetioca foruma i admina da li ima smisla da se zapocne neka posebna prica o tome :) ...ja bih rekao da ima, naravno ako se nadje dovoljno zainterosovanih :)

* CK je imao restoran na vrhu, ali ne i za javnost, sada USCE tower ima veliki prostor na vrhu, ali i dalje ne vidikovac... (bio sam na vrhu i pogled je odlican)
* Genex kula ima nikada korisceni rotirajuci restoran... i ko zna da li ce to ikada i raditi kad nije do sada...
* Beogradjanka je imala vidikovac dok nije postalo neprakticno setanje kroz STB do istog i ne verujem da ce se to menjati u buducnosti...
* Avala je kao vidikovac radila samo kratko po otvaranju i verovatno ce opet, ali je ipak malo daleko od Beograda za klasican gradski vidikovac...

e sad, stare kule iz raznih razloga nemaju i verovatno nece ni imati vidikovce, ali nekoliko novih kula je planirano u gradu, ali niko nije pominjao komercijalne/javne/turisticke gradske vidikovce...
* Blok26 - 4 kule sa velikim apartmanima na vrhu...
* USCE2 - poslovna zgrda aka USCE1
* Deltina kula pored Hayat-a...

da li ima neko informaciju da ce u bilo kojoj kuli biti neki javno dostupan vidikovac?
drugim recima, kako pokrenuti ovo pitanje...

pozdrav
Milos
 
izvinjavam se ako se nekad pisalo, ali interesuje me da li neko zna sta ce biti sa cumicevim sokacetom, ako ce uopste nesto da se menja?
 
Trebalo je da se sokace obnovi, ali za sada nema interesenata. Primat imaju zatvoreni shopping mall-ovi kojih ima sve vise, tako da ce Cumicevo verovatno izgubiti trku sa vremenom.
 
Nenad":1wrimaly je napisao(la):
Trebalo je da se sokace obnovi, ali za sada nema interesenata. Primat imaju zatvoreni shopping mall-ovi kojih ima sve vise, tako da ce Cumicevo verovatno izgubiti trku sa vremenom.
hvala :)
 
Zanima me da li je moguce, ili kakva je procedura, da se neki plac(ili deo placa) koji je sad neizgradjen(i nema trenutno nikakvih planova), a koji je namenjen za javne objekte(npr. neku skolu ili vrtic u nekoj buducnosti) iskoristi za izgradnju privremenog(montaznog) objekta-sportska hala. Taj objekat bi bio tu do privodjenja placa nameni.
Da li se to radi?
Da li mora opstina da izadje sa ponudom ili mozes sam da odes i predlozis i da se dogovorite o ceni zakupa?
Da li se tu uopste obraca opstini ili gradu posto je objekat preko 800m2?
 
^^ Одлука о грађевинском земљишту (Сл. лист града Београда 16/03)

Davanje u zakup zemljista neposrednom pogodbom

Clan 47.
Gradjevinsko zemljiste daje se u zakup neposrednom pogodbom na pisani zahtev lica kome se u skladu sa zakonom zemljiste moze dati u zakup neposrednom pogodbom.

Clan 48.

Zahtev za davanje u zakup gradjevinskog zemljista iz clana 47. ove odluke, podnosi se komisiji iz clana 22. ove odluke.
Komisija utvrdjuje osnovanost podnetog zahteva i predocava podnosiocu zahteva uslove za davanje tog zemljista u zakup, koji se o istim izjasnjava pisanom izjavom.
Komisija sacinjava predlog koji u roku od osam dana, sa pisanim izjasnjenjem podnosioca zahteva, dostavlja Izvrsnom odboru Skupstine grada Beograda.
Akt o davanju u zakup neposrednom pogodbom donosi Izvrsni odbor Skupstine grada Beograda.
Na osnovu akta iz stava 4. ovog clana zakljucuje se ugovor o zakupu sa Direkcijom. u roku od 30 dana od dana dostavljanja istog licu kome je zemljiste dato u zakup
А ево и шта кажу о тој Комисији, немој да те буни помињање јавног надметања, овде се ради о другом контексту
Clan 22.
Postupak javnog nadmetanja za davanje u zakup ostalog neizgradjenog gradjevinskog zemljista u drzavnoj svojini sprovodi komisija koju obrazuje Izvrsni odbor Skupstine grada Beograda.
Komisija iz stava 1. ovog clana ima predsednika i cetiri clana.
Strucne i administrativne poslove za komisiju iz stava 1. ovog clana vrsi Direkcija.
Дакле заборави на општину и правац Дирекција (наравно ако је објекат већи од 800м[sup]2[/sup]). Срећно.
 
Poshtovanje..da li vi imate kontakte sa gradonachelnikom i ako ne zashto?. . .da li ste spremni da pomognete neku konkretnu akciju? da li ste uopshte imali neke slichne aktivnosti? (ovde sam nov pa nemam sve informacije)
 
Kontakte sa gradom imamo. O kakvoj akciji je rec? Ako imas nesto konkretno na umu, posalji nam vise detalja preko privatne poruke.
 
Влада":36umm2c3 je napisao(la):
^^ Одлука о грађевинском земљишту (Сл. лист града Београда 16/03)

Davanje u zakup zemljista neposrednom pogodbom

Clan 47.
Gradjevinsko zemljiste daje se u zakup neposrednom pogodbom na pisani zahtev lica kome se u skladu sa zakonom zemljiste moze dati u zakup neposrednom pogodbom.

Clan 48.

Zahtev za davanje u zakup gradjevinskog zemljista iz clana 47. ove odluke, podnosi se komisiji iz clana 22. ove odluke.
Komisija utvrdjuje osnovanost podnetog zahteva i predocava podnosiocu zahteva uslove za davanje tog zemljista u zakup, koji se o istim izjasnjava pisanom izjavom.
Komisija sacinjava predlog koji u roku od osam dana, sa pisanim izjasnjenjem podnosioca zahteva, dostavlja Izvrsnom odboru Skupstine grada Beograda.
Akt o davanju u zakup neposrednom pogodbom donosi Izvrsni odbor Skupstine grada Beograda.
Na osnovu akta iz stava 4. ovog clana zakljucuje se ugovor o zakupu sa Direkcijom. u roku od 30 dana od dana dostavljanja istog licu kome je zemljiste dato u zakup
А ево и шта кажу о тој Комисији, немој да те буни помињање јавног надметања, овде се ради о другом контексту
Clan 22.
Postupak javnog nadmetanja za davanje u zakup ostalog neizgradjenog gradjevinskog zemljista u drzavnoj svojini sprovodi komisija koju obrazuje Izvrsni odbor Skupstine grada Beograda.
Komisija iz stava 1. ovog clana ima predsednika i cetiri clana.
Strucne i administrativne poslove za komisiju iz stava 1. ovog clana vrsi Direkcija.
Дакле заборави на општину и правац Дирекција (наравно ако је објекат већи од 800м[sup]2[/sup]). Срећно.
Hvala na vrlo konkretnim informacijama.

Ovo je za sada samo ideja za biznis u povoju, cisto da vidim sta moze, a sta ne.

P.S. Ima li neki link za sl. list grada
 
Ja imam jedno obično pitanje u vezi grada. :rolleyes:

Kada će Beograd dobiti AKVA PARK?
:gobb: :gobb: :gobb:
 
_Wuk_":31pu3beh je napisao(la):
Ja imam jedno obično pitanje u vezi grada. :rolleyes:

Kada će Beograd dobiti AKVA PARK?
:gobb: :gobb: :gobb:
Akvapark još nije završen, a ka' će ne znamo :p:(:o:lol::gobb::laugh::grand::kafa::shok::kk:
 
ne staj mi na muku. Pored tobogana treba da budu i zatvoreni bazeni, tako da ću moći svaki dan na bazen jer je blizu. Kada ga izgrade. :grand:
 
U jednoj temi Dragan je na postavljeno pitanje u vezi Plana detaljne regulacije privredne zone Autoput (koja obuhvata opstine Zemun, novi Beograd i Surcin) dao sledeci odgovor:

'Da li imas neke informacije kada se planiraju(okvirno) probijati te ulice, kao i kad bi se pravila petlja?
Pretpostavljam da to nece skoro, tj. nisam cuo da je iko o tome pricao?'

DUP za 'Privrednu zonu' je prošao Javnu raspravu i čeka se usvajanje u novoj grad.skupštini.
Onda će se graditi produženje UMP-a i paralelne ulice sa autoputem do Radiofara.
I skupstina se formirala ima vec pola godine, a nista od usvajanja. Ima li neko neke informacije gde je ovo stalo?

Ovde sam nasao nesto od tog plana, ali ne moze da se detaljnije vidi. U tom planu ima i sledeca stavka:
Osnovu planirane javne saobraćajne mreže u ovom prostoru čine:

* Autoput Zagreb-Beograd - koji predstavlja i glavni pristup privrednoj zoni;
* podužne i poprečne veze - preko saobraćajnica T6, T4, 2A-2A, IX(IXa) i XII;
* denivelisane petlje iznad autoputa - postojeća T6, postojeća "Grmeč" i planirana "Nova";
* denivelisani prolazi ispod autoputa - podvožnjak "Zmaj", saobraćajnica T4.
Pretpostavljam za neke od ovih boldovanih koje su to saobracajnice, ali bi voleo da mi neko tacno kaze sta koja predstavlja.


P.S. Zna li neko sto Dragan vise ne svraca ovamo?
 
Da li bi neka dobra dusa mogla da mi okaci DUP za parcelu na kojoj se nalazi PC USCE?
 
Vrh