Šta je novo?

Pitanja i odgovori u vezi sa gradom

^^^ o tome imas u topicu "Obnova ulica, beograd put", navodno bi trebalo uskoro.
 
Koji objekat (zavrsen i u funkciji) u Beogradu trenutno ima najvise metara kvadratnih i ako znate koliko?

Meni VMA deluje kao najveci (180.000 kvadratnih metara), ali ko zna mozda gresim.
 
Ambassador":17063sez je napisao(la):
Nisam siguran, SIV možda ima 20tak hiljada kvm upotrebne povrsine (kancelarije itd), a ogromnu većinu SIV-a čine holovi, sale za prijem i sl.
 
Jos jedna velika gradjevina je Centralni zatvor. Neracunajuci fabricke hale, Beograd bas i ne obiluje nekim "mega" gradjevinama.

Pozavrsetku ce komplex Prokop verovatno biti gradjevina sa najvecom povrsinom.
 
Steva":39ig9i3o je napisao(la):
Ambassador":39ig9i3o je napisao(la):
Nisam siguran, SIV možda ima 20tak hiljada kvm upotrebne povrsine (kancelarije itd), a ogromnu većinu SIV-a čine holovi, sale za prijem i sl.
Tako je verovatno u onom cenralnom delu. Krila su cist poslovni prostor, mozda najbolji te vrste u Beogradu.
 
Nebitna je upotrebna povrsina, vec ukupna me zanima. Znaci VMA je najveci onda?
 
Ne znam gde bih ovo pitao, pa hajde ovde... Da li postoji način da se produži default vreme od kako se uloguješ dok se nove poruke u forumu ne proglase za stare? Malopre sam seo da kucam i dok sam završio, "Unread" linkovi su mi nestali...
 
Ja kliknem na show new posts since last visit, pa kada mi se otvori strana, sa nje otvaram temu po temu u novom tabu i nema problema.
 
Mongo me zanima ime arhitekte koji je projektovao prodavnicu ispred crkve A. Nevskog na Dorcolu. Vredi videti, posto se ekspresno zavrsava, i treba ga predloziti za godisnju nagradu Beograda.

Od gradskih vlasti sam dobio odgovor da je sve po zakonu, samo ne znam gde je Zavod za zastitu spomenika:

"Postovani,
Inspektor odeljenja za gradjevinsku inspekciju Opstinske uprave
gradske opstine Stari grad u beogradu, obilaskom gradilista, utvrdio
je da se u dvoristu hrama Aleksandra Nevskog izode radovi na izgradnji
objekta za paljenje sveca sa prodavnicom, a po odobrenju broj
351.1-89/2008. godine, Gradskog sekretarijata za urbanizam i
gradjevinske poslove - Sektor za javne objekte od opsteg interesa.
Kako insopekcijski nadzor u ovakvim slucajevima vrsi Gradski
sekretarijat za imovinsko pravne poslove i gradjevinsku inspekciju,
Resenje o odbrenju gradnje je prosledjeno gradjevinskom inspektoru
ovog Sekretarijata "
 
Катастрофа, мада мене много више занима ко је потписао то одобрење
 
Jel ima neko informaciju sta se dogadja nedovrsenim zgradama Rada i Elektrodistribucije u bloku gde se nalazi Hyatt Regency?
 
Rad je u stecaju koliko je meni poznato, kada se resi ta situacija onda ce se verovatno i ta zgrada privesti nekoj nameni. Za EDB vec ne znam, mada mi se cini da je neko pricao kako se unutar zgrade nalazi transformator ili sta vec koji je u funkciji.
 



Zna li neko koji je status ovog zemljista (ispod KBC Bezanijska Kosa)? Ima preko 20 hektara. Da li je gradjevinsko ili poljoprivredno(bilo bi glupo)? Ko mu je vlasnik? Postoji li neki plan za te parcele?
 
shmeksi":zm4nuxqw je napisao(la):
mada mi se cini da je neko pricao kako se unutar zgrade nalazi transformator ili sta vec koji je u funkciji.
Mhm, dva bloka trafo-stanice, jedan blok je izgrađen još davno. Ne sećam se tačno koji napon, mislim kao trafo stanica kod Kališa, dakle - visok. Drugi blok bi trebalo da se sada gradi, ili tako nešto, jer ranije nije postojala potreba za njime na Novom Beogradu, ali izgradnjom svegačegane, potreba se javila.
 
@Nikola
"Desni" deo obelezene lokacije je zelena povrsina i prema GUP-u ce to i ostati. "Levi" deo je namenjen javnim sluzbama, javnim objektima i kompleksima, pa je moguce da se negde u buducnosti tu eventulano planira prosirenje KBC Bezanijska Kosa.
 
Da li je nekada bilo price o izgradnji podzemnog prolaza na raskrsnici Kneza Milosa/Takovska - Bulevar? i na raskrsnici 29tog novembra i decanske?
 
Konkretnih planova nije bilo, mada bi to donekle poboljsalo saobracaj.
 
Nenad":1ydkgsq3 je napisao(la):
Konkretnih planova nije bilo, mada bi to donekle poboljsalo saobracaj.
Na koji nacin? Podzemni prolazi imaju smisla samo van raskrscnica i kod visestrukih ukrstanja.
 
Da, zato sam i napisao donekle. Recimo, pri skretanju desno se ponekada na vecim raskrsnicama stvara guzva jer se pesaci imaju prvenstvo. Zbog toga je skretanje udesno na mnogim vecim raskrsnicama zabranjeno (recimo iz Kralja Milana u Resavsku ili u Kneza Milosa).
 
Vrh