Šta je novo?

Pitanja i odgovori u vezi sa gradom

Nadmorske visine ?! .. kod Zemuna se meri nivo Dunava za čitavu zonu, pa i Ada Huju.

Pošto je za 26cm. premašen predhodni rekord, onda je i kod Huje bila najveća 'nadmorska visina'. :)
 
Dragane,
Ja u rog, ti u sveću - ništa te ne razumem!
Ne umem da primenim tu vodostajnu deskripciju od "785 cm kod Zemuna".
Ono što ja želim da znam je:
"Ako hoću da zidam nešto pored Dunava i imam podlogu sa apsolutnim kotama terena (tj. nadmorskom visinom),
treba da znam do koje max. visine se očekuje da Dunav može da se popne. Ovo stoga da znam da ako pravim podrum, treba li da se branim samo od podzemne vlage ili i od podzemne vode."
Da li je kota "stogodišnjeg maximalnog nivoa Dunava" na visini 75m, 77.5m ili nešto treće?
(aj, sad, da te vidim! :) )
 
Ceza":2obaqc1d je napisao(la):
"Ako hoću da zidam nešto pored Dunava i imam podlogu sa apsolutnim kotama terena (tj. nadmorskom visinom),
treba da znam do koje max. visine se očekuje da Dunav može da se popne.
Ovo stoga da znam da ako pravim podrum, treba li da se branim samo od podzemne vlage ili i od podzemne vode."
Da li je kota "stogodišnjeg maximalnog nivoa Dunava" na visini 75m, 77.5m ili nešto treće?
Pazi sad : vodostaj nema nikakve veze sa nadmorskom visinom mesta gde se meri.
Brojevi stanja ne mogu da se upoređuju sa brojevima nad. visine - kao babe i žabe.

Ako hoće nešto da zidaš u blizini Dunava, najbolje je da se raspitaš koliki je bio nivo vode
na tom mestu kod poslednje 'stogodišnje' poplave, a to znaju ribari ili već neko drugi u tom kraju.

ps. ... ako hoćeš, možeš da mi pošalješ mejl, pa da 'prodiskutujemo problematiku'. :)
 
:) ...
U raspis konkursa za Marinu Dorćol, su stavili podatke o najvišoj koti do koje se Dunav popeo (nadmorskoj visini).
Taj podatak su nazvali, nešto kao "stogodišnji maximum Dunava ".
Na osnovu te kote je trebalo planirati obaloutvrdu, i kote prizemlja (u raspisu je traženo da se ne projektuju podzemne etaže).
Radila sam taj konkurs, nisam ga završila i "oj, nesrećo!" bacila sam papire "na kraj sveta, oj, nevoljo!" i sada, eto, smaram tebe... :rolleyes:
 
Ceza":27oamani je napisao(la):
:) ...... stavili podatke o najvišoj koti do koje se Dunav popeo (nadmorskoj visini)....
To je vrlo specifičan podatak samo za taj deo obale, pa potraži kod onog ko je raspisao konkurs.

Možda nešto o tome znaju i u sadašnjoj marini, treba ih priupitati. ...ajd sa'srećom. :)
 
Dragane,
... izgleda da smo ostali sami ovde!
Ajde da nešto srušimo dok nas niko ne vidi!!!
;)
 
pitanje mi je cudno, ali je neka opklada u kraju pa mi treba odgovor :D

koja je prosechna brzina dunava ispod brankovog mosta?
 
shmeksi":3j060hr6 je napisao(la):
pitanje mi je cudno, ali je neka opklada u kraju pa mi treba odgovor :D

koja je prosechna brzina dunava ispod brankovog mosta?
nikakva :D
 
leto je u gradu, pa je napor da se i na forum izadje...
Svi na odmor! :cool:
 
Gde mogu da nadjem propise o adaptaciji tavanskog prostora u stambeni u stambenoj zgradi?

Neki link?
 
Koliko ja znam, nema propisa koji definišu pretvaranje (pretpostavljam zajedniškog) tavanskog u (privatni) stambeni. Moraš da imaš saglasnost vlasnika mminimalno 50% +1m2 koji ti daju saglasnost i to ako nećeš da dižeš krov tj. nećeš da menjaš gabarit zgrade. To ovako može da prođe kao adaptacija i ne treba ti prijava radova, ni glavni projekat - ti to "održavaš" prostor.
Ako krov hoćeš da podigneš (u okvirima visinske regulacije u tvom bloku) onda ti treba saglasnost 100% stanara (nja, nja...) i onda drn i zvrc po glavnom projektu... opštini... prijava radova i sve što uz to ide. NARAVNO, pričam samo u zakonskim okvirima.
I pored sve muke, lepo je naći potkrovlje i srediti ga.

:cool:
 
U zgradi u kojoj zivim postoji zajednicko potkrovlje na koje se dolazi istim stepenicama kao i na sve ostale spratove(jedino lift ne ide do potkrovlja). Stanari bi da to prodaju, dobili i neki info od opstine da to moze da se adaptira u okviru postojecih gabarita. Kanalizacija lako moze da se nastavi na sprat ispod na jednoj polovini potkrovlja a na drugoj polovini mislim da se na kanalizaciju moze prikljuciti i bez komsija ispod. Potkrovlje ima 3 odvojene celine koje bi se mogle adaptirati i svaka ta celina ima sada svoj ulaz(vrata).
E sad, komsije ispod porkrovlja tumace neke akte(ne mogu da ih nadjem) kako samo oni mogu da koriste to potkrovlje jer se gore ne moze/ ne sme praviti zasebna stambena celina. Tj. oni treba da daju dozvolu da se u njihovo kupatilo udje da bi se prikljucila kanalizacija odozgo(mislim da bi se kanalizacija mogla priljuciti i na dva sprata ispod ali bi to ruznije izgledalo i vise kostalo).
Sve to mi ne deluje logicno pa trazim te akte na koja se oni pozivaju i da li te akte oni mogu tako tumaciti.
 
Ceza":1xo3w9xb je napisao(la):
Ako krov hoćeš da podigneš (u okvirima visinske regulacije u tvom bloku) onda ti treba saglasnost 100% stanara (nja, nja...)
Jesi li siguran da je potrebna 100% saglasnost? Mislim da je takodje potrebno 50+1 i u tom slucaju kada se izlazi iz gabarita objekta i trazi dozvola za gradnju prema urbanistickim uslovima.
 
Igoru:
Ceza biti žensko. :D
Ceza biti sigurna da izlazak iz gabarita pravi pometnju i zahteva 100% saglasnost.
Naravno, to sve važi samo ako hoćete LEGALNO da nešto dogradite.
Npr. komšija iz prizemlja u mojoj zgradi je pre 10 godina dogradio sobu u svetlarniku (10m2).
Soba nije legalizovana, tuže ga druge komšije, dobija rešenja o rušenju ali on je u malom stanu napravio dodatnu sobu, odgajio decu i sada i da mu sruše (a neće), imao je pristojnije uslove u kojima su mu deca odrasla.
 
Izvinjavam se Ceza-i na gresci

Uh stvarno nisam siguran za nadogradnju bilo bi dobro da Dragan kaze kako stoje stvari jel ima mnogo vise iskustva od mene pa da vidimo da li se to poklapa sa tvojim iskustvom
 
Jel zna neko sta se desava sa tim sirenjem ulica i rusenjem objekata u Todora Dukina, Strumickoj... i naravno, Maksima Gorkog?! Postoje razne price i pricice... ali nema zvanicnih podataka!
 
Upravo to! Nema podataka.. Ali ima drugih prioriteta tako da ce taj projekat verovatno da saceka!

By the way, Dobro dosao / la na forum ;)
 
Cannigia":1u3aohk6 je napisao(la):
.. Postoje razne price i pricice... ali nema zvanicnih podataka!
Nema potrebe da slušaš i čitaš 'razne pričice', jer zvanični podaci postoje na
zvaničnim mestima, kao što je opština na kojoj su te ulice ili na ovim adresama :

41e67583fa.jpg


Ajd, kad se raspitaš, javi nam da li i kad će biti radova na tim ulicama.... ili kad su planirani.
 
Максима Горког већ копају и постављају нови колектор, претпостављам да је то једна од припремних радњи мада је нико није повезивао са овим пројектом.
 
Hvala, i bolje vas nasao :)

Raspitivao sam se u opstini, oni znaju samo da projekat nije razmatran na SO... mada geodeti prolaze i mere po kraju.
Maksima Gorkog su presekli, ali bez namere da sire ulicu.

Ono sto mi je u celoj prici najcudnije su nove zgrade na uglu Krusevacke i Todora Dukina, koje su,iako povucene od ulice, sagradjene tako da bi bilo kakvo prosirivanje onemogucilo koriscenje garaze i poslovnog prostora... sa obe strane!

Videcemo... ako nesto saznam, javicu.
 
Imam par pitanje u vezi podzemne stanice "Vukov spomenik". Zasto je zabranjeno fotografisanje unutar iste? Koliko su dugacke one pokretne stepenice i kolika je visina izmedju njihovog pocetka i kraja?
 
Vrh