Šta je novo?

Pista Formule 1

Nenad":3drbxmue je napisao(la):
Dragane, mnogo igras igrice i gledas Fast and furious :)
Ma, kakve igrice - nisam igrao ni jednu jedinu na compu.

Samo sam jedno nedelju dana igrao neki rulet i to sa prijateljem
koji je bivši krupije ( školivan u Italiji na jezeru Komo), tek da mu
pokažem da ne može da dobije 'mašinu' - kako je i bilo. :)

A šta je ovo 'Fast and furious', to i ne znam,tj. pojima nemam.
 
Mislim da bi trka oko Kalisa bila super, stvarno jedino dobro resenje. Ako ne Beograd, onda se zalazem za jug Srbije. Nis i juznije jedini bi trebalo da dobiju ovu trku .. haha, ako je smeste malo juznije, mozda ce motivisati ove buzdovane da najzad zavrse autoput do Mak. granice?
 
Jug bi bio i najbolje, prvo zbog razvoja, drugo dovlači potencijalnu publiku iz Makedonije, Grčke, Bugarske i Albanije, a to je mega :)
 
Zašto samo na Jugu? .. a, gosti sa Severa?

Treba i jedna u Delibratskoj peščari, ima mesta.

Treba prvo neko da kaže da oće da vozi F1 u Srbiji
i da se nađe lova ( kolika?) za izgradnju.
Tema jeste lepa, ali ...
 
OK, hajde sada malo otrežnjenja. Ako se bilo kakva staza bude gradila to će biti u Beogradu. To gde bi nama odgovaralo da bude nema veze sa realnošću.

Staza Manjikur u Francuskoj se više ne vozi, zato što je bogu iza ledja. Shvatite, za F1 je potreban aerodrom u blizini koji može da prihvati karavan F1, kvalitetan autoput, odgovarajuća infrastruktura, kritična masa posetilaca koji žele da vide F1 i koji to zadovoljstvo mogu da plate, dostupnost medija, lako organizovanje svih pratećih manifestacija itd....

Kakav Pešter, Pirot, itd... Ti krajevi još uvek ne mogu (zahvaljujući neefikasnosti lokalne samouprave) da privuku nikakve strane investicije, infrastruktura je nepostojeća, daleko su od komunikacija, imaju populaciju veličine Novog Beograda...

Izbacite i Kalemegdan iz planova, to je moglo pre drugog svetskog rata, danas ne. Prepešačite samo jednom tu deonicu, pogledajte koji su to nagibi. I gradska trka ne dolazi u obzir, to može da pali u Monte Karlu u kome je frekvencija saobraćaja na tim putevima neuporedivo manja. Vi stvarno mislite da je neko lud da vozi po Beogradskom asfaltu koji se arči preko cele godine? Menjati asfalt pred svaku trku? Ovde ne može da ide varijanta sa automobilskim gumama oko bandera, trebalo bi ih sve ukloniti. I koliko bi ljudi moglo da gleda gradsku trku, gde bi bile tribine? Gde bi ljudi vežbali za tu trku? Mislite da zatvorite saobraćaj u centru na nedelju dve?

Dobre lokacije bi bile uz Savu ili Dunav, prema Novom Sadu, tako da se može doći avionom, kopnom ili rekom. Kanada i Monte Karlo se već voze pored vode, da bi odskočili moramo da ponudimo stazu na kojoj su moguće najveće brzine a istovremeno i preticanja na skoro svakom njenom delu. Staza mora da bude tehnički zahtevna i interesantna za vožnju.

Elem, da više ne bi bilo pitanja zašto mora u Beogradu, zašto ne može u mom selu, baš bi bilo dobro za turizam, uzmite i pročitajte knjigu Formula One for Dummies, ima sjajnih stvari (npr. kako je frenk vilijams menjao pantalone za par litara goriva kako bi stigao na trku u Silverstonu pre tridesetak godina :lol: )
 
Ajde Vlado, nemoj da si tako ozbiljan.. Pusti nas da se malo trkamo oko Kalisa :D
 
Ja sam za Avalu.
Moze da se desi da koeficijent pogibija bude malo veci, pa sta! Nece voziti niko od nas...
 
^^Interesantno, a gde bi ti to tacno vozio po Avali? Po onoj kozjoj stazi? :)
 
^^ Bubanj Potok je dušu dao za stazu, baš na mestu gde se sada nalazi auto pijaca :cool:
 
Jel treba staza da bude ravna? .. Treba!
E, onda ćemo da je gradimo u Ravnici,tj. na sermskoj strani.

Negde između Batajnice i Aerodroma, jer tu valda ima još gradskog zemljišta.
Sve blizu : aerodrom,autoput,obilaznica,pruga,...a,ima mesta kolko hoćeš.

Treba tu par kv.km. za pistu i sve ono što ide oko nje.
Znači " Pista Zemun" :) ... dogovoreno?
 
Nije dogovoreno, prvo hoces da smanjujes opstinu i admiinistraciju a sad hoces i pistu formule 1 :D. Sta fali stazi da ne bude skroz ravna kao Laguna Seca :D
 
Pa, hoću da smanjim nepotrbna naselja i sadržaje, ali jedna pista F1 bi mi odgovarala. ;)

Nego ko plaća izgradnju piste i ko garantuje da će to da budu trke F1?

Koliko to sve može da košta : pista, tribine, radionice, svlačionice, ćevabđzinice, ..
 
Staza Formule 1 pocinje da se gradi pocetkom 2009 godine.

Lokacija - Zeleznik, odnosno prirodni amfiteatar koji se nalazi na tom podrucju.

2011 ili 2012 Srbija ulazi u F1 umesto Hungaroring-a.

Na zalost to su Hrvati prvi objavili jo pre nekih 6 meseci i bili su u pravu.

Ovo je proslog meseca potvrdio i izvesni Hermann Tilke koji je zaduzen za izgradnju
staza za F1. U izjavi za neke Britanske novine je rekao da je projekat vec gotov i
da je on odusevljen lokacijom na kojoj treba da pocne izgradnja!?

Ovo ne bih ni ja znao da ne radim u "odredjenoj" firmi koja je dobila
kompletnu dokumentaciju pa samim tim i projekat.

I pored svega toga ja sam i dalje skeptik, zato sto skoro uvek ovakvi ogromni projekti
ponajmanje zavise od ljudi dobre volje - samo da ne bude jednog dana "visa sila"!



Pozdrav svima.
 
Jel možemo i Mi da vidimo deo te kompletne dokumentacije ?!

Jel to znači da postoji i Građevinska dozvola, kad je kompletna?!

Jel znaju u opš.Čukarica -Železnik da će da se gradi F! ? .. na kojoj lokaciji?
 
Stvarno vladimire, ne mozes postaviti tako ... pa, fenomenalnu informaciju... a da ne das neki izvor, neke podatke, neki komentar....
Ovako ispadas ...
Troll.gif
 
Gradjevinska dozvola jos ne postoji jer ima jos vise od godinu dana
od planiranog pocetka izgradnje. Dokumentacija u vezi projekta je gotova.

Lokaciju sam vec rekao ali ako zelis preciznije - pista ce biti u neposrednoj blizini
Ostruznickog mosta i jednim manjim delom ce ici uz samu obalu Save, dok ce veci
deo staze biti u pravcu Zeleznika.

Da li znaju u opstini Cukarica - ZNAJU, ali ne svi. To je vise pitanje za gospodju Andjelkovic
koja je zaduzena za gradjevinske i komunalne poslove na Cukarici. Ali pre svega je to
dobijeno iz Ministarstva Saobracaja i kominikacija. Recimo da je to izvor mog deljenja
informacija sa vama.

A ne bih nista komentarisao jer uopste ne pratim F1, iskreno ne bih znao 3 vozaca
da nabrojim.

Toliko od mene ......
 
E pa ovo je vec vest :) Bilo bi lepo ako bi mogao bar da nacrtas kako bi sve to izgledalo :)
 
@ vladimir

jel imaš ti neko objašnjenje što ta 'vest' nije nigde zvanično objavljena ?

Iskopiraj iz te dokumentacije skicu piste, da se bar malo divimo dok je ne naprave.
 
he, he, sjajno, kao što sam priželjkivao, Herman Tilke će da dizajnira stazu :D

idealno mesto, brda u daljini, šuma, deo koji prolazi pored reke :p

dobre komunikacije, blizu centra a opet dovoljno izolovano :D
 
vladimir":2bazzt21 je napisao(la):
Da li znaju u opstini Cukarica - ZNAJU, ali ne svi. To je vise pitanje za gospodju Andjelkovic
koja je zaduzena za gradjevinske i komunalne poslove na Cukarici.
Zvao sam taj osek i žena kaže da do sada nisu doboli takva zahtev - za pistu F1.

Pitaj ti te saobraćajce iz min. da oni nisu nešto sami crtali, jer oni i nisu uopšte
nadležni za pitanja izgradnje u Gradu - već Sekreratijat.

Ako za tako nešto NE ZNAJU svi, već samo vas nekoliko - nešto tu nije OK:
 
Ja moram da primetim nesto, iako znam unapred da ce se svi obrusiti na mene. Pista za F1 i uopste dolazak tog takmicenja je za svaki grad i svaku drzavu velika stvar. Ali pri izboru lokacije mora da se vodi racuna o dve stvari: koji prostor je adekvatan za pistu i da li bi pista mogla da bude na nekom drugom prostoru ako se pokaze da bi neki prostor mogao mnogo bolje da bude iskoriscen za druge sadrzaje. Ne shvatam koja je poenta da pista bude uz reku, kada ona sama, dakle F1, nema od toga apsolutno nista a protracuje se dragoceno zemljiste uz reku koga nemamo beskonacno.
 
Mislim da se ova prica shvata previse ozbiljno. Kod nas sve pocne tako pompezno, grandiozno i mega a (pod uslovom da se uposte i izgradi) na kraju dobijamo 10% onoga sto smo ocekivali. Licno bih voleo da je sve ovo oko F1 istinito, no uzimajuci u obzir da Srbija ne moze da se izbori sa mnogo jednostavnijim izazovima kao sto je napr autoput oko Beograda, zadrzacu dozu skepse i sumnje.
 
vrachar":11qi327d je napisao(la):
Mislim da se ova prica shvata previse ozbiljno. Kod nas sve pocne tako pompezno, grandiozno i mega a (pod uslovom da se uposte i izgradi) na kraju dobijamo 10% onoga sto smo ocekivali. Licno bih voleo da je sve ovo oko F1 istinito, no uzimajuci u obzir da Srbija ne moze da se izbori sa mnogo jednostavnijim izazovima kao sto je napr autoput oko Beograda, zadrzacu dozu skepse i sumnje.
A po cemu je projekat obilaznice jednostavniji od piste za F1? :/
 
Ma, kakva pista F1 .... samo se malo zezamo i maštamo.

Kad bude nešto stvarno ozbiljno, ima da svi mediji 'trube' iz sve snage 24h/dan.
 
Vrh