Šta je novo?

Pijace

Po bulvaru danas radi inspekcija navatase nekoliko prodavaca ulicnih,bice izgleda nesto od tog muzeja i ostalog ;)
 
Utorak, 03. avgust 2010.

Rekonstrukcija pijace „Blok 44”

1404549_pijaca_blok_44_v.jpg


Za samo par meseci pijaca u Bloku 44 obezbediće bolje uslove prodaje, ali i kupcima veći ugođaj u tradicionalnom obilasku pijace. Rekonstrukcija ove pijace u okviru je započetih reformi gradskih pijaca, gde su osim ostalih, predviđeni i izgradnja veletržnice, uvođenje pijaca trgova, kao i podizanje standarda pijačne politike.

Na jesen će tako ova novobeogradska pijaca dobiti nadstrešnicu na platou zelene pijace, nove zidane objekte, kao i veći prostor za prolazak pešaka, posebno prema ulici Jurija Gagarina. Sugrađanima će tako biti omogućeno da kupuju namirnice u mnogo boljim higijenskim uslovima i esteski funkcionalnijem okruženju.

Tokom trajanja radova na pijaci iz Bloka 44, otvorena je Zelena pijaca u okviru Otvorenog tržnog centra i na njoj će privremeno raditi prodavci iz Bloka 44. Oni su premešteni na ovu i na pijacu „Bežanija”, koja je nedavno rekonstruisana.

... ...

Radovi na pijaci u Bloku 44 trajaće sto dana, a do kraja radova biće u funkciji samo mlečna hala. Za sve dodatne informacije ili pitanja koja žele da postave, sugrađani mogu da se obrate „Gradskim pijacama” putem i-mejla caric@bgpijace.rs ili pozivom na telefon 011/ 3806-682.
Izvor (kompletna vest): BEO Info
 
Sta je sa dugo najavljivanom rekonstrukcijom Kalenic pijace na Vracaru?
 
Djeram

image.jpg


остојећа пијаца Смедеревски Ђерам са налази у стамбеном ткиву на територији општине Звездара, између Булевара краља Александра и улица Пећске, Ђаковачке и Живка Карабиберовића, према којој гравитира велики број становника из окружења. Како се у целој гравитационој зони, према Детаљном регулационом плану, предвиђа реконструкција градских блокова у смислу повећања броја станова и становника намеће се потреба да се ова пијаца реконструише, да би задовољила будуће захтеве корисника.

Идејним пројектом пијаце планирано је да се новопројектовани објекти уклопе у постојећу и планирану морфологију ободних блокова. Уз Булевар је предвиђена изградња два висока објеката, приземље и пет спратова, а ка доњем делу је планирана нижа спратност. Како су спратне висине пијачног дела високе, а и како је терен у паду, то ће се доњи део комплекса пијаце уклопити својом висином и габаритом у планирану морфологију ободних блокова.

Пројекат је предвидео да се будућа пијаца Смедеревски Ђерам састоји од више комплементарних садржаја који ће чинити једну функционалну целину. Пре свега то ће бити садржај отворене зелене пијаце, цветне пијаце, затим зоне малих локала, трговине, угоститељства и пословања. Сваки од појединачних садржаја функционисаће независно али заједно ће чинити један сложен склоп модерне трговине, тј. тржни центар, опремљен свим неопходним инсталацијама и вертикалним транспортом.
У комплексу пијаце Смедеревски Ђерам предвиђено је да се изграде објекти укупне бруто површине од око 32.000 м2, од тога надземних етажа у површини од око 18.000 м2 и подземних етажа и гаража у површини од око 14.000 м2.
Izvor: Saobracajni institut CIP
 
Rekoh na drugoj temi,pitao sam bgpijace,nista od radova na djermu ove godine zbog nedostatka novca,mozda bude sledece godine nije sigurno.

Kalenic ne pominju nigde...
 
evo sta saznah greskom o pijacama,prvi mail mi poslase greskom a drugi je tacan u vezi djerma,dakle dobismo bonus informacije o skadarliji :lol:

Poštovana gospođo Petrović-Subotić,

Na početku da Vam se izvinimo zbog neprijatnosti koje trpite, i da vam se zahvalimo na primedbama.
JKP „Gradske pijace“ pokrenule su inicijativu da se pijaca „Skadarlija“ idvoji iz Plana generalne regulacije mreže pijaca na teritoriji grada Beograda, s ciljem da se plan detaljne regulacije za ovu pijacu izdvoji posebno, čime bi se ubrzalo usvajanje planske dokumentacije.
Pijaca „Skadarlija“ neće biti renovirana po modelu Zelenog venca, a Gradske pijace će pokrenuti nekoliko javnih rasprava o budućem izgledu pijace Skadarlija, kako bismo došli do najboljeg rešenja. Rekonstrukcijom pijaca želimo da poboljšamo higijenske, zdravstvene estetske standarde, a da zadržimo tradicionalnu funkciju pijaca, kao i njihove kapacitete. Koncept tržnih centara na pijacama je odbačen strategijom gradskih pijaca.
Hvala Vam na sugestijama uz još jedno izvinjenje u ime Gradskih pijaca.

Poštovani gospodine Vučkoviću,

Na početku da Vam se izvinim za prethodni mail koji sam Vam greskom poslala.

Kompleks pijace „Đeram“ će posle rekonstrukcije biti jedinstven po svom sadržaju i arhitekturi. I dalje će imati funkciju zelene pijace u klasičnom smislu, ali i poslovni centar sa dve poslovne kule, gradski trg sa cvetnom pjacetom punom kafeterija i veliki garažni potencijal. Nova pijaca „Đeram“ će se sastojati od dve međusobno povezane celine – dva poslovna objekta između Bulevara kralja Aleksandra i Đevćeliske ulice i natkrivenog pijačnog platoa između Đevđeliske i Đakovačke ulice. Tačan datum početka radova biće usklađen sa odlukom gradonačelnika o izradnji te pijace.
Dinamika početka rekonstrukcije pijace „Đeram“ zavisi i od zakonske i podzakonske regulative koja uređuje model javno-privatnog partnerstva u komunalnoj delatnosti.
 
pa baš su ljubazni :) a pijaca skadarlija je pretpostavljam bajlonijeva?
 
Mislim da jeste bajlonijeva.I mene cudi da su ljubazni,prvi put to od neke birokratije da dozivim
 
pijaca-i-trg.jpg


:laugh: Sada ponavljajte zamnom pijaca je trg,trg je pijaca...
 
ja sam sve srećniji i srećniji gledajući kućice sa na buvljaku koje padaju... nadam se da će ih što manje ostaviti.

postoji li neki render za buvljak?
 
ostavice ga tu dok jednog lepog dana ne zavrse prokop,metaforicki gledano kad zavrse prokop(njega predstavlja prva domina) pocece i ostale stvari i dobicemo autobusku i zeleznicku stanicu kod buvljaka neke 2020te otprilike...

I mene zanima da li ce iseljavati buvljak negde van grada ili ce ostaviti deo tu?
 
Ma na Trg Nikole Pašića. Tamo su iovako večito nekakve tezge.
 
Izgleda opasno dobro...

P.S. Samo su zaboravili da isprojektuju helipad (ili nešto drugo) zato što kada se ovo sazida nećemo voziti automobile nego neke sitne letelice. :)
 
To u vezi palmi mora da ima veze sa policajcima koji su blejali kod platana 198 i pitali se sto ne sade palme a ne ruzne platane(to se ozbiljno desilo,ne salim se) :)

Izgleda zanimljivo,vise kao stambeni objekat nego kao pijaca,sto je pohvalno.
 
Ijoj, što smarate sa tim palmama.

Palma koja raste na otvorenom, u sred Beograda, stara jedno 10tak godina.

4qNa8.jpg


Možemo sad da prestanemo da se smejemo renderima sa palmama i da počnemo da se pitamo zašto ljudi misle da im ovde nije mesto?

Meni se ne sviđa render, mislim da opasno vuče na aluko-bond arhitekturu...Ona visoka zgrada bi trebala da bude poslovna zgrada Gradskih pijaca, koliko razumem? Čini mi se dosta kancelarijskog prostora za samo jednu svrhu... hint hint...
 
Svaka im cast!Cujem da djeram nece poceti da rade pre 2012. godine,cak su sklonili i projekat sa sajta pijaca
 
Ja sam očekivao da će ova zelena konstrukcija biti malo više postavljena. :(

I ona dva gromobrana baš bezobrazno štrče, nadam se da se neće toliko primećivati kada se završi sve.
 
Uživo izgleda kao loša kopija nosećih konstrukcija iz doba prvih čeličnih konstrukcija....era kraljice Viktorije. Tada su bar bile elegantne....


Kao da je neki netalentovani asistent malo proširio grafički rad iz rešetkastih konstrukcija rezervisan za studente koje baš ne gotivi...
 
Vrh