Šta je novo?

Pijace

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=772462#p772462:2r6uof5z je napisao(la):
solecar » Mon Sep 07, 2020 1:39 am[/url]":2r6uof5z]To može da se uradi i sa nekim svrsishodnijim projektom.
moglo bi ali nije praksa da se tako radi. rekonstrukcija jedne marginalne beogradske pijace je veceg prioriteta nego recimo kanalizacija u Krnjaci Borci Ovci ili vodovoda u Grockoj Zaklopaci Vrcinu... :bash:
 
Вероватно се овде намештају веће паре.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=772472#p772472:1k7sa8vt je napisao(la):
direktor » 07 Sep 2020 07:50[/url]":1k7sa8vt]Zar je tako malo tezgi zakupljeno tu ...
Da. Često prolazim tuda a i pratim FB grupu o Senjaku pa imam uvid u situaciju.
 
Ne znam koliko je ta pijaca potrebna ali ideja lepo izgleda, i super što ruše udžervil. Još kad bi prave pijace lepo sredili tipa Vidikovac da ne liče na Kalkutu.
 
udzervil je napravljen jer oni iz vlasti (citaj gradjevinske inspekcije i sekretarijat za urbanizam i gradjevinske poslove) koji su placeni da nedozvole to divljanje sa sklepotinama koje se grade gde god nekome padne na pamet u stvari samo sede i cekaju mesecnu platu. da ti iz sekretarijata i inspekcija rade svoj posao uzerica nebi ni bilo.
inace ta senjacka pijaca sa rekonstruise i dobice na znacaju zbog BnV da bi stanari bnv isli na fensi pijacu :laugh:
 
Ceo donji Senjak, moj kraj btw, izgleda užasno, 90 % objekata je nelegalno, i ispod i iznad pijace. Saobraćajni haos, nigde parkinga...generalno izgleda sve baš loše.Rušenje objekata nastalih devedesetih raduje, a da li nam trema svemirska pijaca je veliko pitanje. Od kad znam za sebe, senjačka pijaca ima malo prodavaca, loše je snabdevena...i nema neku svrhu. Pominje se da je novim pdr-om predvidjeno probijanje još jedne saobraćajnice koja pored pijace išla do bulevara vojvode mišića, praktično bi bila pordužetak ulice vase pelagića. deluje naučno fantastično...a nisam siguran da je potrebno.
 
Jutros su radnici uklanjali grafite na Zelenom vencu. Jos je sveza farba pa se naziru...
Screenshot_20201113_094333.jpg

Screenshot_20201113_094308.jpg

Screenshot_20201113_094241.jpg

Screenshot_20201113_094221.jpg
 
Mogli bi malo i antigrafit zaštite da stave, dosta bre više da okolina Zelenog venca izgleda kao najgori geto.
 
Juče sam prolazio preko Braće Jerković i zapao mi je za oko onaj zid kod Super vera. Na njemu je bila gomila grafita. To je neko uredno prekrečio, a nakon toga je došao neko koga je cela ta situacija revoltirala, jer je isključivo preko tih prekrečenih delova udario nove grafite.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=778153#p778153:gnjrlgr6 je napisao(la):
Београдски_Сомборац » Sat Sep 26, 2020 2:11 pm[/url]":gnjrlgr6]Бајлонијева пијаца из перспективе Американца који се недавно доселио у Београд :)

Lepo je to, samo ceo taj prostor treba srediti, ili da se skroz pretvori u trg a pijaca stavi u nivo ispod (ništa neizvodljivo ili preskupo) ili da samo ovi što su trenutno u zidanim objektima po obodu pijace se stave podzemno dok bi gore ostali ostali samo ovi sa tezgama jer bi to konačno otvorilo ceo prostor.
 
Nije izgradnja trga i garaže na Bajloniju toliko preskupa, sigurno se sve može izgraditi iz najma svih objekata i tezgi za 10 godina, a poslednjih 100 godina nije uloženo skoro ništa u tu pijacu i pare su samo izvlačene. Kad bi se pijaca uredila mogao bi se i malo podići najam zbog više ljudi pa bi se investicija i pre vratila.
 
Podigne se najam, pa se automatski podignu i cene, a da li to onda znači i povećanje kupaca? Pa ne bih baš rekao. Kako sam čuo, nakon rekonstrukcije, Palilulska pijaca se baš i nije proslavila sa posetom.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=792725#p792725:1zhgq5mp je napisao(la):
Prota » 13 Nov 2020 09:47 am[/url]":1zhgq5mp]Jutros su radnici uklanjali grafite na Zelenom vencu. Jos je sveza farba pa se naziru...

:lol: :lol: :laugh: :lool:

Umirem od smeha jer sam ja Beokom servisu prijavio grafite na Zelenom vencu još u septembru (ako se ne varam)... Teško da su reagovali na moju prijavu sa zakašnjenjem od dva meseca, ali mi je svakako drago da su ih prefarbali.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=794704#p794704:1my78g02 je napisao(la):
ink » Čet Nov 19, 2020 1:02 pm[/url]":1my78g02]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=792725#p792725:1my78g02 je napisao(la):
Prota » 13 Nov 2020 09:47 am[/url]":1my78g02]Jutros su radnici uklanjali grafite na Zelenom vencu. Jos je sveza farba pa se naziru...

:lol: :lol: :laugh: :lool:

Umirem od smeha jer sam ja Beokom servisu prijavio grafite na Zelenom vencu još u septembru (ako se ne varam)... Teško da su reagovali na moju prijavu sa zakašnjenjem od dva meseca, ali mi je svakako drago da su ih prefarbali.

Izgleda da nikad nije kasno. Zato molim ljude da ne odustaju sa slanjem prijava.
 
Na palilulskoj pijaci se krov vec pohabao.
Na zalost sad sledi devastacija Kalenica.
 
Moze fotka tog pohabanog krova ...nadam se da ce da ce radove na kalenicu odložiti do daljnjeg jer sad su krenuli kao da rade pijacu senjak pa su i to usporili ....
 
Da li neko zna kad je predviđeno renoviranje Đeram pijace, obzirom da je prethodni pokušaj neslavno propao?
 
Sta su mislili to su uradili za sad nzm sta si ocekivao pa da kazes da je pokušaj neslavno propao ...
 
A ne ne, direktore... Bile su spominjane 3 faze, od čega je urađena samo prva (i to traljavo).

Vest od pre 2 godine:

Pijaca Smederevski đeram u Bulevaru kralja Aleksandra dobiće potpuno nov izgled, i to po ugledu ni manje - ni više nego na - aerodorom u Denveru (SAD)!

Kako rukovodstvo JKP "Gradske pijace" najavljuje, Đeram će postati moderna, elegantna zelena tržnica, prijatna za kupovinu i šetnju, natkrivena finom i atraktivnom belom teksturom koja će prodavce i kupce štititi od vremenskih nepogoda. Štaviše, ona prema najavama treba da postane svojevrsni novi simbol Beograda, kao jedan od najraskošnijih trgovinskih kompleksa tog tipa, koji će svetleti u noćnim satima. Naime, rasvetom, bojom i oblikom krovne površine neodoljivo će podsećati na aerodrom glavnog grada američke države Kolorado, inače najvećeg u SAD i zvanično proglašenog za jedan od pet najlepših na svetu.

Godinama odgađana, rekonstrukcija bi, prema rečima direktora ovog preduzeća Ivana Soča, mogla da počne već krajem ove godine, a trenutno se radi na glavnom projektu i prikupljanju dokumentacije. Radovi će se odvijati u tri faze, a podrazumevaće postavku metalne konstrukcije, zastakljivanje prostora...

Svi lokali na obodu, frontu i bočnoj strani (ka Pećkoj ulici) pijace biće zamenjeni, a naknadno će se urediti i postojeći zidani objekti. Naročito dobra vest za zanatlije koji trguju na ovoj predratnoj pijaci jeste to da će njihova prodajna mesta biti prebačena u prvu zonu, do Bulevara kralja Aleksandra.

Za ovaj poduhvat "Gradske pijace" će iz svojih sredstava izdvojiti više od 55 miliona dinara.

Pijaca.jpg


GARAŽA NA ČETIRI SPRATA

Na Đermu će biti izgrađena i garaža, a ideja je da se u tu svrhu sruše obližnje upravne zgrade i na njihovom mestu podigne četvorospratni parking prostor nalik na onaj u Masarikovoj ulici, preko puta "Beograđanke".
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=796996#p796996:xfmqg4pi je napisao(la):
MC_ » 26 Nov 2020 11:21 pm[/url]":xfmqg4pi]Na palilulskoj pijaci se krov vec pohabao.
Na zalost sad sledi devastacija Kalenica.
Izvini ali Kalenić neće biti devastiran. Možemo da diskutujemo o svrsishodnosti pokrivanja pijace ali onaj pod sa kamenjem i užasni kiosci unutra trebau da lete.

Dobro je da su spoljni zidovi ka ulicama zamenjeni unificiranim montažnim objektima, kamo sreće da tako srede i druge pijace.
Kalenić najavljuju radove i izgradnju garaže pa mislim da će ovo biti jedina pijaca koja će biti skoro rađena.
 
Da li je zaista potrebna još jedna garaža tu, obzirom na parking pored same pijace i garažu u Baba Višnjinoj?
 
Vrh