Šta je novo?

Pijace

8d023febf9f530778623ced282bc0d43.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Sigurna sam da će Banovobrđani prepoznati ovog prodavca čija tezga je uvek dekorisana u skladu sa godišnjim dobom. Čovek će na pijaci ostariti, a bio je nekada momčić u razvoju. Grehota.



Npr. meni nije jasno, kako u nekim stranim gradovima pijace rade samo nedeljom tačnije, montažne su. Jasno je da to kod nas nije moguće iz više razloga ali mislim da jeste dobro rešenje da budu zatvorenog tipa jer je praksa pokazala da su pijace nakon zatvaranja, dok ih ne operu šmrkovima, zaista ruglo. I zašto su pijace u centru gr. opština, ni to mi nije jasno?
 
Ja stvarno ne razumem potrebu da slikaš čoveka i zakačiš ga na internet?! Ako već imaš potrebu slikaj sebe i kači se.
 
I ne očekujem razumevanje ako ga već imam od prodavca od koga sam dobila dozvolu da ga predstavim na Beobuildu.
 
Vladivoje":frg4o2ia je napisao(la):
Pijace su javna mesta, tako da fotkanje nije zabranjeno.
Glupost.
To sto su pijace javna mesta, ne znači da su osobe koje su tu zateknu "javni delatnici" (kako bi to rekli naši zapadni susedi) ;)

Takodje, imajte u vidu da nas zakon fotografije jednom postavljene na internet ne priznaje kao intelektualnu svojinu, te je sasvim moguće da se dotični gospodin pojavi uz tekst o kontroli proizvoda sa pijace i prekomernoj upotrebi pesticida.

Inače, @ksenija, šta je problem sa starenjem? ;)

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
 
Auuuu, Laki, brate, baš si dao objašnjenje i obrazloženje, znaš kakvo... :wink:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=595475#p595475:2m4c1vfg je napisao(la):
laki72 » Sre Jan 16, 2019 12:54 am[/url]":2m4c1vfg]
Vladivoje":2m4c1vfg je napisao(la):
Pijace su javna mesta, tako da fotkanje nije zabranjeno.
Glupost.
To sto su pijace javna mesta, ne znači da su osobe koje su tu zateknu "javni delatnici" (kako bi to rekli naši zapadni susedi) ;)
Glupost?! Prelistaj samo ovu temu i videćeš vrlo jasno lica ljudi, da li s njihovim dopuštenjem ili ne, ne znam ali sumnjam. Čak sam na jednoj fotografiji prepoznala prodavca, rekla mu da sam ga videla na forumu na šta se samo nasmejao, bez reči ljutnje, naprotiv.

Pre par dana sam postavila fotografiju iz Hrama Sv. Đorđa i "stavila", kako je simpatično napisao @paradox polje, "kutije" na glave ljudi čija lica su bila u prvom planu. Znači, pitala sam čoveka sa pijace da li mogu, rekao je da može, čak mu je bilo drago.

Takodje, imajte u vidu da nas zakon fotografije jednom postavljene na internet ne priznaje kao intelektualnu svojinu, te je sasvim moguće da se dotični gospodin pojavi uz tekst o kontroli proizvoda sa pijace i prekomernoj upotrebi pesticida.
:roll:

Inače, @ksenija, šta je problem sa starenjem? ;)
Pa sad... bolje da ne objašnjavam da opet ne bih dobila negativnu kritiku od osetljivih koji, gle čuda, baš meni zameriše za ono što mogu mnogima.

Laku noć! :sesir:
 
Krenulo postavljanje panela na Palilulskoj, malo su modifikovani u odnosu na render, uzivo izgledaju vrlo prijatno.
3d552fd56ac96c347d1b72e4ca622288.jpg
3102ed3df44315e866bf48d6e8ad9830.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Последњи рок за завршетак радова је септембар 2018. године, односно 12 месеци од почетка радова. Тада би Палилулска пијаца требало да прими прве муштерије.

Rok je lepo probijen.
 
Mislim sa su kasnili sa pocetkom sta pise na tabli ...
 
Danas sam baš prolazio kad su stavljali panele, odlično izgledaju uživo, biće ovo vrhunski na kraju.

Ako je 18 meseci, onda je rok mart 2019, deluje mi da će završiti do tada, fasadu sigurno, sad zavisi unutra koliko im treba. Sve u svemu nije ovo mali objekat, tako da će biti završeno u ok roku, s obzirom kako se rade drugi gradski projekti gde se razvlači u nedogled.
 
Ja sam, u principu, vise za to da se od pijaca prave trgovi, gde god je to moguce.
 
Ne znam da li je samo meni neverovatno da ce ovako izgledati pijaca u BGu? :)
Jos kad bi odrzavanje bilo na nivou..
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=598834#p598834:2qf755is je napisao(la):
Drakche » Wed Jan 30, 2019 9:44 am[/url]":2qf755is]Ja sam, u principu, vise za to da se od pijaca prave trgovi, gde god je to moguce.

Za ovu lokaciju odlično rešenje, ali bih npr. za Bajlonijevu skroz drugačije, uradio bih 2-3 podzemna nivoa i izmestio pijacu ispod (pijaca+parking) a gore konačno napravio moderan evropski trg kakav taj deo grada zaslužuje i ne samo taj deo grada, jer Beogradu uopšte fale takvi veliki trgovi i uopšte kompletni trgovi a ne neka polurešenja. Imate značajnu ulicu Dž. Vašingtona i preko nje vezu sa Skadarlijom (tu bi legao neki podzemni prolaz, nešto nepojmljivo gradskim ocima), a sam trg bi oivičavali Bitef i onaj prelep niz zgrada u Đorđa Jankovića i Skadarskoj, ovo bi mogao da bude i najlepši trg u gradu ako se kvalitetno odradi.
 
Bravo za trud. Inace, okruzenje pijace sivo gore nego Sofija.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=599031#p599031:26ek96dn je napisao(la):
Piccolo » 31 Jan 2019 01:26 am[/url]":26ek96dn]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=598834#p598834:26ek96dn je napisao(la):
Drakche » Wed Jan 30, 2019 9:44 am[/url]":26ek96dn]Ja sam, u principu, vise za to da se od pijaca prave trgovi, gde god je to moguce.

Za ovu lokaciju odlično rešenje, ali bih npr. za Bajlonijevu skroz drugačije, uradio bih 2-3 podzemna nivoa i izmestio pijacu ispod (pijaca+parking) a gore konačno napravio moderan evropski trg kakav taj deo grada zaslužuje i ne samo taj deo grada, jer Beogradu uopšte fale takvi veliki trgovi i uopšte kompletni trgovi a ne neka polurešenja. Imate značajnu ulicu Dž. Vašingtona i preko nje vezu sa Skadarlijom (tu bi legao neki podzemni prolaz, nešto nepojmljivo gradskim ocima), a sam trg bi oivičavali Bitef i onaj prelep niz zgrada u Đorđa Jankovića i Skadarskoj, ovo bi mogao da bude i najlepši trg u gradu ako se kvalitetno odradi.

Bajloni pijaca je od svih pijaca ima najbolje preference za najklasicniji trg, slazem se, i to sa nekim "mediteranskim" flerom. Mislim da se svi u tome slazu.

bajloni-belgrade-market-places-palilula.jpg

beograd-najlonijeva-pijaca.jpg

bajloni-belgrade-market-places-palilula6.jpg


Stambena zgrada pored Bitefa ocito kvari vizuru, jer nije u liniji sa drugim zgradama na trgu, plus zaklanja Bitef. Problem je sto je zgrada iza nje u Knez Miletinoj ul. otprilie isto toliko visoka. Ne bi se sve resilo rusenjem.

39613-bajlonijeva-pijaca.jpg
 
Vrh