Šta je novo?

Pijace

Prolazio sam Takovskom pa sam iz daljine video ali mislim da su završili ovaj spoljni deo konstrukcije i sa gornje strane.
 
Postavljaju ventilaciju
e2ff8c1bb3ca9eaaf26ef74f72d8c5af.jpg
4e89e582974e1f81f0cd65e8ab004355.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Blok 44 (nove tezge)
0c22289572809972a57afccdc7fd0e23.jpg


Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Nema veze sa pijacom ali trebali bi da poruše ovu ružnu kladionicu i da podignu jednu visoku zgradu na tom uglu da ulepša utisak, nema mnogo lepih zdanja u tom delu.
 
Tu fali dio zgrade iznad kladionice nikad nije zavrsena zbog pocetka drugog sv rata 1941.Tu je trebala biti zgrada ima izgled nje na sajtu katalogu arhitektura za komsije
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=581865#p581865:pf54n02u je napisao(la):
direktor » Fri Nov 16, 2018 1:25 pm[/url]":pf54n02u]Tu fali dio zgrade iznad kladionice nikad nije zavrsena zbog pocetka drugog sv rata 1941.Tu je trebala biti zgrada ima izgled nje na sajtu katalogu arhitektura za komsije
da dopunim direktora
 
Hvala samo treba uraditi po tom projektu i ne izmisljati toplu vodu i vec izgradjenom djelu srediti fasadu
 
Nekada je tu bila kafana, a sada kladionica

Sada baš merim, Peta je udaljena 110m, a ulaz u Petu 170m. Zar nije minimalno rastojanje 200m?
 
Savršeno mesto u centru gde je moguće izgraditi nešto visoko tipa Albanija samo modernije. Modernistička zgrada pored nažalost nije na regulacionoj liniji tako da ne verujem da će se taj stari projekat iz 1940 izvesti.
TxnJCrQ.png
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=581668#p581668:2ey0afhd je napisao(la):
And7rey » 15 Nov 2018 05:58 pm[/url]":2ey0afhd]Nema veze sa pijacom ali trebali bi da poruše ovu ružnu kladionicu i da podignu jednu visoku zgradu na tom uglu da ulepša utisak, nema mnogo lepih zdanja u tom delu.
Da ovde bi se stvarno uklopila visoka zgrada, čak u nivou sa onim soliterima. Ali za sve te repove gde su na važnijim raskrsnicama gde ima ovakvih zapuštenih starih kuća i udžerica ili zapuštenih raščišćenih i ograđenih terena trebalo bi ubuduće konvertovati u zelene površine.
 
Oni kontejneri na uglu me baš iritiraju, postavljeni na najgore moguće mesto, kao da je neko gledao da napravi što više prepreka za pešake, kad ideš preko pešačkog uvek ih obilaziš, ima gore iznad mesta da se sklone a da ne smetaju nikome.

A i ova trafika se samo širi, zauzela pola platoa, treba ograničiti broj frižidera za trafike, a pola trafika kvazi mini marketi na otvorenom.
 
Počeli su da stavljaju neke bele panele na Palilulskoj pijaci, pretpostavljam oni beli delovi fasade ispod drvenog elementa.
 
Uh...baš šteta što je rat osujetio izgradnju te lepotice kao i mnoge druge stvari...ali da se napraviti nešto slično...moderna je fasada...čista...
Uz novu pijacu i obnovljene fasade...baš bi se promenio taj deo...
 
Palilulska danas, ispod fasadnih nosaca postavljaju se beli sendvic paneli dok se na nosace postavljaju aluminijumski profili na koje se kaci fasada, majstori kazu da ce u narednih 15 dana krenuti sa montazom fasade i zid zavesa na coskovima objekta.
f1ef74c0b6fc1eccb48992ba26c00fe5.jpg
131544813167bfa87070eb188e83a260.jpg
5cc9b30f6706fac7cec31a226e5a4fb7.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Moram da priznam da me raduje sto konacno dobijamo kakvu takvu arhitekturu kada su javni objekti u pitanju, jer smo tu stvarno tanki. Bez obzira sto je ovoj pijaci, cinjenica je, potpuno primenjen karakter u nesto sto vise ima oblik trznog centra nego pijace.
 
Vrh