Šta je novo?

Pijace

dzabe sto ih kupi kad se oni ponovo vrate i prave ruglo
i odakle oni odjednom tu i dal iko kupuje to sto oni prodaju ? :/
 
Личи на крипту у Храму :D
 
Ko bi rekao da je gradska investicija:
253c6b50d547e4751ebe07ee74c01d18.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
sasa901":2232oia1 je napisao(la):
dzabe sto ih kupi kad se oni ponovo vrate i prave ruglo
i odakle oni odjednom tu i dal iko kupuje to sto oni prodaju ? :/
Ne bi verovao. Kupaca 10x više nego prodavaca. Ne može se proći više tuda. Mislim da najviše ide obuća i odeća, pre neki dan jedna baka proba jaknu. Roba je jasno iz kontejnera. Jedino mi nije jasno ko kupuje očigledno korišćene četkice za zube.
 
znam zivim u kraju i strasno je sta ljudi prodaju i sta kupuju
znam da je besparica al ono je previse
al kapiram da uz to sto prodaju ide i delatnost dzeparenja na stanici i prolaznika
 
Evo malo slika šatora iznad zelene pijace na Cvetku.
Upalo mi je u oči kako je loš odrađen spoj između konstrukcija. Negde su uboli spoj, pa su dve "pečurke" spojene zavrtnjima, kako je i projektovano. Međutim, ceo jedan red su omašili i spajali su pečurke kako su stigli, varenjem, spajanjem pločicom...

Cela pijaca slikana odozgo:
850759cece81f025dd497e76d62a1141.jpg


Spojevi (dobri):

fc200a882161f6f2fbb3bef316ab5ac0.jpg


Spojevi koji su se promašili, pa su budženi:

082f1c163d7901ae61eda9018daddf1b.jpg

28bc935930980a10442e2a996782e75e.jpg

6ea0d3ac520c59b539f73eee7224984d.jpg

e15f9c5e776a674c976e7666cc8e1138.jpg


Ovo je slikano pre par nedelja za vreme velikog snega, sada je ova stranica zatvorena limom, ali ne vidim da je ovo rešeno drugačije, osim da se stub puni snegom, pa kad se otopi da voda ode u slivnik:
a18b744862ced3161c737e58053616c6.jpg
 
Kako kazes budzeni spojevi nemaju srafove jos boce to nategnuto i zastafleno
Stub koji se napunio snjega dobio je kanalicu kao i cjeli piacni plato ona je naknadno ugradjivana tj prosjecan je asfalt
 
direktor":2yadejfg je napisao(la):
Kako kazes budzeni spojevi nemaju srafove jos boce to nategnuto i zastafleno
Stub koji se napunio snjega dobio je kanalicu kao i cjeli piacni plato ona je naknadno ugradjivana tj prosjecan je asfalt
Budženi spojevi neće biti zašrafljeni jer su već zavareni u ovom položaju. Vidi se uživo bolje, ali vidi se i na pretposlednjoj i poslednjoj slici dosta dobro.
 
....cjeli piacni plato ona je naknadno ugradjivana tj prosjecan je asfalt....
Zar nije kažnjivo svako grubo ne poštovanje i ne pridržavanje datog projekta
ne samo kaznom nego i ne placanjem posla ? :roll:

Kad vec nije kažnjivo ili bar je bez posledica znam ja jednog dobrog burekdžiju
koj bi rado tako isto Bg pijace uredjivao :lol:

6ea0d3ac520c59b539f73eee7224984d.jpg

Mučenik se skoro vratio sa Malte ...
gde je umesto bureka , sa kursadžijomskom diplomom armirača, ne slavno probao nešto više da zaradi
tako bi se baš dobro i ,,izvadio,, i kao i ovi sa Cvetkove pijace dobro okoristio iz gradski budžeta :lol:
 
Upravo pokrivaju pijacu "Vidikovac", ocekivao sam vise, izabrali su ubedljivo najjeftinije i najjednostavnije resenje. Rade se gvozdeni svodovi izmedju postojecih tezgi, lukovi sirine 1,5 metar pokriveni nekakvim pleksiglasom, dakle, nema nikakvog jedinstvenog krova, vec se natkriva samo deo kojim se krecu kupci. Voda od atmosferskih padavina ce se slivati olucima pod noge prodavaca i kupaca. Ajde daj sta das.
 
...pokriveni nekakvim pleksiglasom...

verovatno je upitanju leksan , ima vazdušne komore a table leksana uslovljavaju dimenziju
njihovo spajanje izolacijonom gumom diže troškove....

.... polikarbonat ploča, UV zaštita, dimenzije ploče su 2,1 x 6 metara. Debljina ploča je 6mm, 8mm i 10mm ....
inace lako se seče el. ručnom ubodnom testerom i lako se šrafi adekvatnim holšrafom sa gumenom (hidro) podloškom
te je zgodan za samogradnju raznih nadstrešnica, jer su ploce savitljive ....

Na žalost naši povrtari ga još uvek nisu otkrili..... vec i dalje koriste prividno jeftiniju foliju
umesto da izračunaju trajnost i rentabilnost
:sesir:
 
Da, to je to, postavlja se bezbojna najtransparentnija varijanta.
 
Pa da vrlo mudro, od bezbojnog
ce lakše piljarima za tezgom da leti provri mozak, pa ce zeleniš da prodaju što jeftinije, kako bi što pre utekli kuci :kk:

kako te arhiTeTke misle na nas gradjane i naše ekonomičnije pribavljanje bakaluka :lol:
 
Bas tako, drugar je tu licitirao tezgu, dao 440000 din za zakup iste + 11800 mesecno, doduse box tezga je u pitanju, a dobio solarijum.
 
Te lukove iznad tezgi imala je pijaca banovo brdo
Insce za uzgoj povrca najbolji je staklenik
A sto se plasteniks tice ne moze tu bilo koji najlon ili pleksiglas ili leksan
 
Evo kako izgledaju stubovi na Cvetku nakon jednog dana snega.
Odvodnjavanje snežnih padavina je zamišljeno genijalno- otvori se poklopac stuba, a onda čike u narandžastom lopatama skupe u kontejner.
Izgleda mi da su ovi šatori previđeni za druga podneblja, kao zaštita od sunca (primorje, emirati) a ne kao zaštita od padavina.

ae1af529f635e975e9dbf1b2254f755e.jpg


be6658df22462259d80ab4f4a21af748.jpg


75630693d845b11c5ae65230ccfacc34.jpg
 
Изливају стубове као на рендеру, изгледа да се придржавају, пу, пу да не урекнем, ово би могло да буде ретко лепо и нормално изведено решење.
 
6b612fa52b207467a5f92f5a6ecdf3f9.jpg

Na kraju stubova su postavili srafove za celicnu konstrukciju kao sa rendera :
4cc39d305cb0b837977b5d64fed82e51.jpg
1dcb120aaee1d6c21eb729fe17a4277d.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
@spatiotecte

Potpuo se slažem.
Ako bih krenula od pijace u mom kraju bolje bi bilo da je zatvore. Više od 50% je zastuljena roba široke potrošnje, 30% povrće/voće, ostalo cveće i kojekakve budalaštine.
Pvrća i voća ima i na drugim mnooogo boljim pijacama a cveće neka odvoje. Ostale džiža bidže eliminisati.
Kada se sve to skloni eto nama divnog prostora za jedan lep trg.
 
Vrh