Šta je novo?

Pijace

dusan":3crxj8j2 je napisao(la):
Iskreno malo mi sve to nekako deluje "jeftino", ne znam zasto, ali tako je! :D
Ne kazem da je lose, (dobro je, samo da se gradi), ali kad sam je juce obisao ceo krug oko nje, bilo je delova koji nisu bas najbolje uradjeni, i uklopljeni u ovaj prostor! (bar po meni, i mom oku :rolleyes: )!!!
Slazem se, sad kad sam malo bolje pregledao ove zadnje fotke, ovaj deo na uglu kamenicke i lomine bas izgleda kao ulaz Megasity-Evroshop-Internasnl-Korporejsn-Anlimitida mog rodjaka Radojice-Budzolije iz Malog Mrcajevca... drugim recima, katastrofa :mad:
dsci0345vj5.jpg
 
je*******iga, to je možda jedina stvar koja ne štima u celoj priči i sad zbog toga da izblatimo ceo projekat jel ? :o
 
Steva":j5ka5szm je napisao(la):
je*******iga, to je možda jedina stvar koja ne štima u celoj priči i sad zbog toga da izblatimo ceo projekat jel ? :o
Ne, izvini, kao prvo manje vise svaki projekat u nas ima po tu jednu "stvar koja ne stima" i to vise nije normalno, kao drugo voleo bih da mi neko objasni kako su ljudi iz zavoda za zastitu spomenika koji su insistirali da se sacuva stari izgled ZV mogli da istovremeno propuste ovakvu degradaciju ?
Kao trece, ne zelim da upadam u jeftino polemisanje samo ako je ovo konkretizacija teorije "mesanja starih i modernih stilova" naseg gradskog arhitekte, mislim da je vreme... da umuknem , nebi li morao da se samobanujem :rolleyes:
 
I ja se slazem sa Cvrkijem da je zavrsna obrada okoline ZV mogla mnogo bolje da se odradi. Za unutrasnjost ne mogu nista da kazem jer je nisam video. Slike i snimak kamere sa http://www.zelenivenac.co.yu/ su ok. Osvetljenje onih sarenih kupola lepo izgleda. Sve u svemu jako pozitivno sto su sredili pijacu ali kao sto Cvrki rece uvek mora kod nas da ima neka sitnica koja bode oci. Zao mi je sto se grad nije otvorio i da poploca trotoare oko pijace kao sto su to uradili sa Bulevarom tj. Kralja Milana. Toliko para su sigurno jos mogli da odvoje a mnogo bi lepse izgledalo.
 
Ovaj ulaz ne stima, prvo zato sto je nesrecno izabrana zelena boja, a drugo sto staklene fasade i sokle nisu u proporciji. Imamo masivnu soklu na koju se nastavlja krhka staklena fasada. Pa naravno da ne funkcionise. Osim toga dva objekta sa strane su trebali da se uvuku da bi se akcentiralo stepeniste.
 
Milance":1pyens82 je napisao(la):
I ja se slazem sa Cvrkijem da je zavrsna obrada okoline ZV mogla mnogo bolje da se odradi. Za unutrasnjost ne mogu nista da kazem jer je nisam video. Slike i snimak kamere sa http://www.zelenivenac.co.yu/ su ok. Osvetljenje onih sarenih kupola lepo izgleda. Sve u svemu jako pozitivno sto su sredili pijacu ali kao sto Cvrki rece uvek mora kod nas da ima neka sitnica koja bode oci. Zao mi je sto se grad nije otvorio i da poploca trotoare oko pijace kao sto su to uradili sa Bulevarom tj. Kralja Milana. Toliko para su sigurno jos mogli da odvoje a mnogo bi lepse izgledalo.
Ovo sa popločavanjem se apsolutno slažem, zaista je šteta.. odlično bi leglo.
Inače i mislim da cela okolina zelenog venca treba težak facelift. Pogotovu mislim na onaj sramni tržni centar što se nalazi odmah sa druge strane ovog ulaza koji je kritikovan.
 
Uh taj trzni centar je zivi ocaj. Podseca me na onaj "lepi" staklenac na Trgu Republike. Nego mene zanima dokle ce Zeleni Venac izdrzati da izgleda onako kako sada izgleda. Ako budu dozvolili da ljudi prodaju stvari i van tezgi mislim da ce vrlo brzo da se strasno zaprlja i zapusti. O uriniranju i obavljanju raznih drugih fizioloskih potreba na sve strane i da ne pricam. Ziveo sam jako dugo pored Kalenic pijace pa znam o cemu pricam. Sta je na kraju sa tom podzemnom garazom jel zna neko? Bila je svadja izmedju grada i Parking servisa kome sta pripada. Ne znam da li je to sada podeljeno ili ne.
 
Evo sad sam pogledao skoro zavrsen Zeleni Venac i moji strahovi su potvrdjeni. Ovo sto je Djordje Bobic uradio sa ovom najznacajnijom pijacom Beograda je sramota za ovaj grad, i nesto sto se u ovo doba moze nazvati samo medioktiretom. Ne razumem zasto postoji toliko odsustvo bilo kakave kritike ovakvog tipa arhitekture? Interesuje me sta drugi misle o egzekuciji ovog projekta? :( :(
 
Mozemo komentarisati izgled i realizaciju projekta ali mi uopste nije jasno kakve veze Bobic ima sa tim. Sem ako on nije licno projektovao pijacu. Zar stvarno mislis da je Bobic kriv za sve u gradu.
 
PA ustvari niko nije kriv, nego smo MI u pat poziciji, jer koga god da izaberes na vlast, on ce da postavi na mesta gde je predvidjeno da budu arhitekte zaduzene za izgled grada neke likove ili preko veze ili sa dobrim ocenama...

Dosta ljudi, koji su videli i proputovali i koji vrede su ostali tamo, a kod nas je izraz za nesto sto je novo sagradjeno (bilo to zgrada, renovirana kuhinja, kupatilo) , ma koliko to socijalno izgledalo za oko, smatra modernim, jer su ljudi povrsni.

Nisu pravi ljudi na pravim mestima,a ni jedan projekat od 2000te nije uradjen u nasem gradu da cemo da se slozimo i kazemo da je SAVRSEN (osim mozda Usca). to je ono sto najvise brine...
 
dziggy":1otabxc5 je napisao(la):
Nisu pravi ljudi na pravim mestima,a ni jedan projekat od 2000te nije uradjen u nasem gradu da cemo da se slozimo i kazemo da je SAVRSEN (osim mozda Usca). to je ono sto najvise brine...
Osim sto od 1990.-2000. nisu radjeni skoro nikakvi projekti :rolleyes:
 
Ma kakvi crni projekti... Nije radjeno nista, sem sto su unistili sve sto su mogli. Sigurno da ta pijaca nije savrsena kao ni mnogo novi objekti u gradu ali ipak je to napredak za nas grad i to jednostavno tako trebamo da posmatramo. Inace mislim da ce pijaca daleko lepse izgledati kad bude bila otvorena tj. kad tezge budu krenule da rade i posetioci da dolaze.
 
Milance":1a51hbp1 je napisao(la):
Nego mene zanima dokle ce Zeleni Venac izdrzati da izgleda onako kako sada izgleda.
Можда зато стално одлажу отварање :)
Чуо сам данас на Студију Б да је нови датум 16. фебруар.

Мени ту неке ствари нису јасне, на основу чега они одређују време завршетка радова!
Овако или неко брука градску власт а да притом не сноси никакве последице или они бре нису нормални па сами себи пуцају у ногу.
 
danas sam prosao kraj zv,lepo izgleda ali mislim da ona zelena ograda i nije bas neko resenje,nekako deluje suvise jeftino....slazem se takodje da su mogli da poplocaju trotoare.Posebno me interesuje koliko ce oni zidovi da budu onako beli,sve mi se cini da ce to biti odlicna podloga za nove grafite u gradu,sve u svemu solidno odradjen posao,EJ ljudi setite se samo kako je izgledao,ovo je bajka sad..... :)
 
PIJACE DOBIJAJU NADSTREŠNICE
Sve manje tržnice u gradu biće natkrivene, jer trenutno nema dovoljno novca za potpunu obnovu, kažu u JKP "Gradske pijace".

Sve manje beogradske pijace koje nisu obuhvaćene planom potpune rekonstrukcije dobiće nadstrešnice. U JKP "Gradske pijace" kažu da projekat natkrivanja manjih pijaca u Beogradu počinje već krajem februara, a prvi radovi biće izvedeni na pijacama u Mirijevu i Bloku 44.

Prema rečima Gordane Matijašević, direktora JKP "Gradske pijace", nije realno očekivati da baš sve gradske pijace dobiju nadstrešnice u toku ove godine.

- To su krupni planovi i mi nemamo sredstava da počnemo natkrivanje svih beogradskih pijaca tokom 2007. godine. Zasad je prva na listi pijaca u Mirijevu, a zatim u Bloku 44. Kada to završimo, videćemo koje su pijace sledeće na listi prioriteta - kaže Matijaševićka.

Ona navodi da ovo preduzeće ima u planu još veći projekat, a to je temeljna obnova najvećih gradskih pijaca.

- Pijace Đeram, Kalenić, Skadarlija i Palilula planirane su za detaljnu rekonstrukciju, ali ne znamo kada ćemo tačno početi sa tim radovima.

Tako veliki projekat ne može da se radi paralelno na više lokacija i da se završi preko noći, što vidimo na primeru Zelenog venca, gde radovi traju oko dve godine. Zasad nam je najbitnije da natkrivanjem upristojimo postojeće pijace - navela je Matijaševićka.

U JKP "Gradske pijace" kažu da ne mogu da preciziraju i tačan datum početka izgradnje veletržnice kod Kvantaške pijace. Lepa vest očekuje stanovnike Krnjače, ali i svih onih koji vole biljke, pošto je za kraj februara planirano "useljavanje" dugo očekivane pijace cveća u Krnjači.
Press
 
http://www.pressonline.co.yu/vest.jsp?id=3890

12.02.2007, BEOGRAD
Izvor: (Beta)
Otvaranje pijace Zeleni venac 16. februara

Rekonstruisana pijaca "Zeleni venac", jedna od najstarijih tržnica na Balkanu, biće otvorena 16. februara, saopšteno je danas iz Javnog komunalnog preduzeća "Gradske pijace".

Pijacu će u 11 časova otvoriti generalni direktor "Gradskih pijaca" Gordana Matijašević i glavni gradski arhitekta Đorđe Bobić, a potom će za novinare biti organizovan obilazak pijačnog platoa i podzemne garaže, navodi se u saopštenju.
...
 
Pa sad... mozda ne lici na neku japansku space-age pijacu, ali ovako na prvi pogled meni izgleda OK. MIslim da je funkcionalnost i prakticnost mnogo bitnija od izgleda, pogotovu kada je u pitanju mesto gde stotine, pa i hiljade ljudi prodje u toku dana.

Naravno, iskreno se nadam da ce izgled novog da se odrzi bar nekoliko godina...
 
iako nisam veliki hejter po pitanju lika i dela gradskog arhitekte, istina je da je Djole licno projektovao Zelenjak (pre postavljanja na mesto gradskog arhitekte, da ne bude sada milion postova o sukobu interesa).... Iako mozemo da diskutujemo tri dana o estetici (meni zeleni venac nikada nije predstavljao nesto posebno, ni onakav kakav je bio, niti ovakav sa izraslinama u vidu "staklenih kocki") mora se priznati da je sam objekat, kao i okruzenje, ambijent i sl. podignut na visi nivo u odnosu na prethodno stanje.... a da postoji evolucija u izgledu novih pijaca u Bg-u dokazuje pobednicki rad na konkursu za Kalenic :)
 
Ух, морам да пренесем ово са http://www.biojednomjedanbeograd.com/

Био једном један Београд":1sk9sbcy je napisao(la):
ПС
Пре шетње сам прошао поред пијаце Зелени венац који, чујем, сутра треба да буде свечано отворен после реконструкције. Да су га средили - средили су га, да је леп - леп је, али, данас сам морао да се насмејем. Цео пијац празан, само једна тезга ради. Кренула тетка на "сефте". Дакле, нека јој је са срећом, па макар и на уторак кренула.

001_2.jpg
Е па стварно НЕК ЈОЈ ЈЕ СА СРЕЋОМ :)
 
Mora da je neka "Baka pre roka" ahahhaha odlično :lol:
 
Najstarija gradska pijaca Zeleni venac danas počinje sa radom

Moderne tezge za lepšu uslugu

ijaca "Zeleni venac" biće danas svečano otvorena nakon što je njena rekonstrukcija konačno završena posle 16 meseci radova i utrošenih 730 miliona dinara. Pijaca će imati 410 modernih tezgi, od kojih će 154 biti ispod zajedničke nadstrešnice, dok će 250 tezgi imati posebne krovove. U mlečnoj hali je predviđeno 60 vitrina za mlečne proizvode, a za iznajmljivanje je predviđeno i 50 lokala. Ispod rekonstruisane pijace nalazi se i parking predviđen za 125 parking mesta, ali njega posetioci pijace prva dva meseca neće moći da koriste. U ovom periodu ispitivaće se njegova iskorišćenost od strane zakupaca tezgi i vlasnika lokala, pa će, u zavisnosti od popunjenosti u određenom delu dana, parking biti otvoren i za građane. Ukupna površina pijačnog prostora je 6.600 kvadrata ispod koga se prostire magacin veličine 800 kvadratnih metara.

- Prvog radnog dana "Zelenjaka" radiće samo zelena pijaca. Lokali će biti naknadno otvoreni za prodaju jer je njihovim vlasnicima potrebno izvesno vreme da ih preurede prema sopstvenim potrebama, kao i da unesu robu - rekao je za Danas Petar Moravac, zamenik direktora Javnog komunalnog preduzeća "Gradske pijace Beograd".

Kako je Moravac nedavno izjavio, rekonstrukcija pijace Zeleni venac kasnila je jer je bilo dosta problema oko tezgi. Tako je u prvoj isporuci iz preduzeća "Goša", koje je na tenderu imalo najbolju ponudu, bilo puno loše urađenih tezgi pa su one vraćane.
Prema njegovim rečima, u martu bi trebalo da počne da radi i pijaca cveća u Krnjači, a istovremeno bi se počelo i sa natkrivanjem pijace u naselju Mirijevo. Zamenik direktora "Gradskih pijaca" za 2007. godinu najavljuje i pribavljanje kompletne dokumentacije za rekonstrukciju pijaca Đeram i Kalenić sa kojima bi se počelo naredne godine. Za Kalenić postoji idejni projekat, nakon čega će se uraditi glavni projekat i pribaviti sve potrebne dozvole, dok će za dobijanje potrebnih dozvola za Đeram, i pored postojanja idejnog rešenja, morati da se sačeka usvajanje Plana detaljne regulacije Bulevara kralja Aleksandra koje je najavljeno za maj
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
Trostruko veća Kalenić pijaca

Obnova Kalenića predviđa da ova pijaca postane moderna pokrivena tržnica sa dva nivoa ispod zemlje i dva nivoa ispod sadašnjeg parkinga, dok će površina pijace sa sadašnjih 4.200 biti povećana na 12.000 kvadratnih metara. Sačuvaće se atmosfera Kalenića kao "specifične Meke gde blaženstvo života u gradu dostiže tačku ključanja". Tako će obnovljena i tri puta veća pijaca dobiti izlog formiran duž ulice Maksima Gorkog koji će otkrivati njenu unutrašnjost. Sa donje površine krova predviđeni su rasveta, grejanje i hlađenje razvodom cevi punjenih hladnom vodom sa prskalicama i ventilatori koji mešaju i dodatno rashlađuju vazduh ispod nadstrešnice.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Đeram kao elitni gradski ambijent
Prema idejnom rešenju, rekonstrukcije Đeram pijace nalaziće se na platou koji će biti natkriven visoko postavljenom, poluprovidnom nadstrešnicom. Ispod ove nastrešnice biće smešteno oko 370 tezgi. Ispod pijačnog nivoa nalaziće se dva podzemna nivoa, sa oko 1.750 kvadratnih metara magacinskog prostora i parking prostorom za oko 130 vozila. Neposredno u blizini pijace biće formiran trg sa dve šestospratnice od po oko 3.500 kvadratnih metara, od kojih će jedna biti zgrada Direkcije JKP "Gradske pijace". Planirano je da trg u večernjim satima postane elitni gradski ambijent sa kafićima dok bi se u produžetku nalazio plato cvetne pijace.
Danas
 
http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2007&mm=02&dd=16&nav_category=12&nav_id=232859
Završena rekonstrukcija "Zelenjaka"
16. februar 2007. | 16:31 | Izvor: B92
Beograd -- Najstarija pijaca u Beogradu, Zeleni venac, od danas je ponovo otvorena posle rekonstrukcije.

Posle više od godinu dana rekonstrukcije, pijaca je ipak zadržala prepoznatljiv izgled, ali je način na koji je organizovano snabdevanje robom modernizovan. Posle obnove Zelenog venca u planu je obnova i ostalih velikih gradskih pijaca.

U rekonstrukciju Zelenog venca uloženo je devet miliona evra. Osim 410 novih tezgi, roba će se prodavati i u 50 obnovljenih lokala.

"Zbog jedinstvene arhitekture, kompleks pijace Zeleni venac stavljen je pod zastitu države. Tako je autentičan oblik zadržala i posle sadašnje rekonstrukcije koja je počela u junu 2005", kaže Đorđe Bobić, gradski arhitekta.

Pijaca Zeleni venac do sada je bila veliki zagađivač zato što se roba istovarivala po okolnim ulicama. Izgradnjom podzemne garaže, sa odvojenim magacinima, roba će se utovarivati i istovarivati samo ispod objekta.

"Nudi uređene lokale, nudi odličnu tehnologiju snabdevanja, sva roba dolazi iz podruma, liftovima, odlično je rešeno odvodnjavanje, lokali su ventilirani. Dovedene su sve instalacije koje su potrebne za vrlo različite namene", dodaje Bobić.

Ove godine u planu je obnova Đerma, a zatim i Kalenićeve pijace. Posle toga grad i JKP Beogradske pijace planiraju da srede Bajlonijevu pijacu, kao i objekte na Paliluli i u Skadarliji.
 
Vrh