Šta je novo?

Petlja Altina

Stoev

Novice
Učlanjen(a)
10.07.2018.
Poruke
25
Pohvaljen
70
Lokacija
Zemun, Florida
Dragi prijatelji, pozdrav!

Iako sam otišao "preko bare", volim da posećujem ovaj forum i da pratim dešavanja. Imam jedan predlog koji je možda malo skuplji, ali bi trajno rešio pitanje saobraćaja i povezanost Altine sa ostatkom Zemuna. To naselje nije malo, a sve se više širi, sve više ljudi u njemu živi i sve su veće gužve koje se protežu u Ugrinovačku u Zemunu. Moja ideja bi rešila problem vezu Altine sa Zemunom i rešile bi se gužve koje se prave kao posledica skretanja ulevo ili ka Altini ili ka Ugrinovačkoj, a takođe bi se rešilo i ukrštanje koje pravi haos - Senjska i Ugrinovačka. Ovo ispod što sam smislio zahteva da se nekolicina objekata sruši, ali bi povezalo ne samo Ugrinovačku i Dobanovački Put već i Prvomajsku kroz Pazovački put )Dodatno rasterećujući Prvomajsku). Uzeo sam petlju kod "Arene" i iskoristio je kao osnovu, prilazne rampe su vrlo slične kao kod "Arene". Ovaj moj kružni tok je povećan 10-15% u odnosu na onaj kod "Arene". Nije što sam ja pravio, ali mislim da je ovo najbolje rešenje za rastući problem. Teren je sličan kao kod "Arene", glavni put je "u rupi", a slično rešenje bi moglo da se napravi i na raskrsnici "Plavi Horizonti" i kod okretnice 15-45-78, ali ova raskrsnica bi po mom mišljenju ostavila najviše traga. Malo sam se zlopatio u Paint-u ali mislim da ćemo se razumeti šta sam zamislio.

Evo kako to izgleda sada:
AltinaNOW.png

A evo kako to može da izgleda po mojoj zamisli (nisam se previše trudio oko brisanja objekata i detalja):
AltinaRoundabout.png

U prazninu u sredini sam i ubacio pumpu, da nekako ne zvrji prazno - tu je sada pumpa u svakom slučaju. Jedino bi trebalo smisliti neki racionalniji prelaz za pešake od onog kod "Arene", a prva raskrsnica na Altini bi mogla da se reši (obezbedi bolji protok) tako što bi Ugrinovački put bio jednosmerna ulica od Hemingvejeve do raskrsnice ili da se zabrani skretanje levo iz Ugrinovačkog puta ka novom kružnom toku.

Ja mislim da je ovo izvodljivo, šta vi mislite?
 
Svaka čast, Stoev, i dobrodošao!

Predlog je odličan. Cela saobraćajnica T6 od Zmaja do Pupinovog mosta mora sa se deniveliše. Danas nam se gužve sa nje prenose i na autoput na Bežanijskoj kosi. I upravo mislim da su kružnice na nivou iznad pravo rešenje, sve do bivše lakat krivine.

A ovo skretanje za Altinu je smrt majke Jugovića.

Nažalost, sve to nije u planovima, ali bi trebalo izvršiti pritisak, da se šro pre uvrsti.
 
@Стоев, овај твој предлог је уствари иницијатива општине Земун да се ту изгради петља (они су то назвали надвожњак). Ту иницијатива/идеју су предали ЈП „Путеви Београда“ да се уради пројекат за ту петљу.

О свему томе сам поставио вест прошле године тј. 18.новембра 2021.године на подтеми „Земун“, а на теми „Градски живот и вести“ на страни 23 https://forum.beobuild.rs/threads/zemun.742/page-23#post-899951

Ево и ортофото који је постављен уз чланак на сајту општине Земун.
ALTINA-NADVOZNJAK-700x500.jpg


Иначе како сам и рекао у посту, ако ово уђе у неки план, требаће да се уради поприлична експропријација.
 
@Стоев, овај твој предлог је уствари иницијатива општине Земун да се ту изгради петља . .

 
нема од овога ништа јер се главни правац Угриновачке премешта на новосадски пут, а ово остаје као приступ магацину поште
 
@Стоев, овај твој предлог је уствари иницијатива општине Земун да се ту изгради петља (они су то назвали надвожњак). Ту иницијатива/идеју су предали ЈП „Путеви Београда“ да се уради пројекат за ту петљу.

О свему томе сам поставио вест прошле године тј. 18.новембра 2021.године на подтеми „Земун“, а на теми „Градски живот и вести“ на страни 23 https://forum.beobuild.rs/threads/zemun.742/page-23#post-899951

Ево и ортофото који је постављен уз чланак на сајту општине Земун.
Pogledajte prilog 133001

Иначе како сам и рекао у посту, ако ово уђе у неки план, требаће да се уради поприлична експропријација.
Pa ovu sliku sam ja nacrtao, uzeta je sa ovog foruma! Nisam prvi put o ovoj ideji pisao, imam negde izvornu sliku na racunaru sigurno.

Evo gde sam i kada postavio:
 
Naravno da sve raskrsnice na T6, počev od ,,Pupina" treba da se denivelišu i naprave petlje. MOŽDA klasičan kružni tok jedino kod Kvantaša, ali sa obzirom da se planira nastavak trase ka ,,Milošu Velikom" i to ce jednog dana da postane problem. To je tranzitni pravac. A vidim da je plan da se stavljaju klasični kruzni tokovi na kompletnoj trasi. Razumem da je i to najjeftinije rešenje, ali kada se uzme u obzir da je za prosečnog Srbina problem vožnja u kruznom toku i da ce to biti kratkog dana, jer ce vrlo brzo svi ti kruzni tokovi u špicu da postanu kao kruzni tok na Slaviji...Mora da se odustane od tih rešenja i da se unaprede planovi u pravljenje raskrsnica u nivoima. Da li ce biti kruzni tok u nivou iznad, kao dva kod Arene ili denivelisana petlja...Ja sam za drugo rešenje, ne zbog mene, nego iz razloga koji sam naveo, a koji je možda glup za nečiji pojam, ne branim.

Lično meni se sviđa ovo rešenje, koje je kolega izvolio da opiše u rečima i slici, što se kaže, odgovara mi.
 
Vrh