Šta je novo?

Pešter i Golija i putevi na njima

Novi snimak rekonstriuisanog puta ka manastiru Kumanica i graničnom prelazu kod Crnoj Gori. Dobih informaciju da u principu puštaju i nas koji nismo iz Sjenice i Bijelog Polja ali to izgleda od dobre volje smene.

To smo zaključili odavno.

Svaka arbitrarnost i diskreciona prava su jako loši, takoreći roditelj korupcije.
 
IMG-b0ed579163af8cb868cc1ddfa94c7275-V.jpg
IMG-003854bc72962ea8976b5a12b731ac3c-V.jpg
IMG-4dc8c21c80ad28c434da32324d5928a8-V.jpg

IMG-08aec4a694ba168afdc28eb4a5673215-V.jpg

IMG-7374fd46c295c7d43f2151f95cf7b0ed-V.jpg

20230917_144725.jpg

20230917_144705.jpg

20230917_144515.jpg

20230917_144116.jpg

Fotke sveže sredjene deonice NP - Raška
Fotke nisu poređane redom
Zadnja je fotka firme koja je izvela radove
Fotke direktor i @Johnest_Hon
 
Како иду радови на изградњи југозападне обилазнице Новог Пазара, је л'неко у току?
 
Nije u celoj dužinu ali u dobar komad jeste
Bitno da je Ivanjica stavila teritorija opštine Ivanjica
 
Malo si me zbunio sada. Nemoguće da ovako izgleda put od Ivanjice preko Javora do Sjenice.

Put je kao na slikama (put je loš, ako pada kiša verovatno i preveliki zalogaj za klasičan auto), nekih 10tak km od magistralnog Sjenica-NP (Sušica na Google Maps iznad Duge Poljane) do kružnog toka blizu Jankovog Kamena (vrh Golije) gde bi posle kružnog nastavio pravo ka Ivanjici, a ako bi se isključio desno ideš ka Odvraćenici. Jankov Kamen skoro da se vidi sa puta, ima možda 25-30min peške do vrha i nije zahtevno, ja sam se letos popeo sa suprugom i dvoje dece od 4 i 7 god. Lep doživljaj, preporuka ko je u prolazu.
 
Nije taj put preko Javora. Da dopunim Direktora, išli smo preko Golije, Rimski most, Dajićko jezero itd.
Radi se od onog skretanja za Golijske konake jedan deo, pa se mora od Rimskog mosta uzbro i nije za obična kola.
Posle fali asfalta šta znam negde posle jezerceta do napuštene ski staze i od kružnog toka do puta
Sjenica-Pazar komplet horor put ali dole se nešto kao i radi.
 
...Sjenica-Pazar komplet horor put ali dole se nešto kao i radi.
Od Sjenice do Duge Poljane odličan put, a od Duge Poljane do Pazara je već ozbiljno problematičan. Nadam se da će se neko konačno setiti da rekonstruiše tu deonicu.
 
Mislio sam od kružnog toka gore na vrhu Golije do tog pravca da je horor.
Doduše taj drugi deo nismo vozili pošto smo išli opet gore preko Muhova i Radaljice.
I tu počinje super put pa stari pa ga nema tj. nema asfalta, kratko ali uzbrdo pa posle ok.
Svakako napreduju putevi u ovom kraju a polako i turizam. Samo da se ne ponovi Zlatibor...
 
Tek sad vidim ovo. To je taj put sa Golije ka Dugoj poljani. Na sajtu NP puteva piše da je dužina radova 3km.
Dužina cele deonice je 8km.
 
Malo si me zbunio sada. Nemoguće da ovako izgleda put od Ivanjice preko Javora do Sjenice.
Moguce je itekako, jos je u gorem stanju nego na slikama. Prosao sam pre 7 dana autom, vracao sam se sa Uvca. Rekoh, hajde da se vratim preko Golije i pokajao sam se :)
Izuzetno zahtevan put, od Susice, tj one X raskrsnice koja vodi dalje ka Dugoj Poljani.
Prvih nekoliko kilometara je put i donekle prihvatljiv, tu su vidljivi radovi, masine. Ali gore onaj deo je katastrofa, pravi offroad. Konstantno sam vozio u prvoj brzini, na par mesta sam morao da stanem da polako predjem da ne zeznem karter i zeznem auto...
Neverovatno iskustvo :)
Cini mi se da je duzina ovog puta oko 8 km ukupno, od Susice pa gore do kruznog toka - Preko Brdo.
 

Turistkinja i njena "noćna mora" prilikom pokušaja da pređe u Crnu Goru na prelazu kod manastira Vrbnica, očigledno nije znala da je to lokalni prelaz:)
Deo u vezi prelaza je poslednjih 5min klipa.

Takođe potpuno nadrealna i glupa situacija i za naše stanovništvo i za turiste i generalno za razvoj turizma na Pešteru, gde će mnogi biti obeshrabreni da svrate jer će morati da voze 4h naokolo da bi prešli 500m dalje od ovog prelaza.
 
Vrh