Šta je novo?

Pešačke zone

Требали су ово на Обилићев где остављају вреће са смећем.
 
Slazem se...samo tu postoji jos jedan problem, a to je sto za stanare tih zgrada prema Knez Mihailovoj ne postoji ni jedan blizi kontejner...Ja tu zivim, a najblizi kontejner mi je ispod Tanjuga, sto je bar jedno 200 metara od ulaza...Mene ne mrzi da odem da bacim djubre, ali gomila ljudi ostavlja djubre na ulici koje, doduse kupe...ali svejedno, slazem se, nije lep prizor...

Lako je reci nemoj da bacas djubre, a da ljudima nisi ostavio drugu opciju...Ima dosta starih, slabije pokretnih ljudi koji ne mogu da idu po 200m uzbrdo/nizbrdo nekoliko puta dnevno samo da bi bacili djubre u kontejner...zato se i desava da ih ostave na ulici kod bandera. :(
 
Могли су и то да ураде како треба да су размишљали. Било је места да се провуку две улице са коловозом (као у Грачаничкој) и то парче Топличиног венца од Царице Милице ка Обилићевом венцу, иза ТАНЈУГа, и Ђуре Јакшића од Царице Милицие до паркинга, и да на крајевима оба коловоза буде подземни контејнер. Могло би то и сад да се уради, није то ни нека мудрост нити је компликоване плоче заменити коцком и ископати рупе за подземне контејнере. Једини би на губитку били власници угоститељских локала са баштама.
 
Slazem se u potpunosti sa tobom, ali uvek ce neko ostati "zakinut" necim...Jako je ruzno gledati to djubre na sred ulice/pesacke zone...ali je svakako greska sto gradska vlast nije obezbedila bolje uslove za odlaganje smeca stanarima koje je sama uvela u pesacku zonu, bez da ih je pitala ili se konsultovala sa njima...

Pesacka zona svakako lepse izgleda, ali postoje i neke stvari koje su nefunkcionalne, a koje niko do sada nije resio.
 
Најмања је штета да се закину баште кафића. У пешачкој зони има толико заоуштених и оразних локала. Нек се испремештају. Е сад питање је чији су интереси битнији, станара или угоститеља? Мислим да хигијена треба да буде императив. Џаба сређен плочник пешачке зоне ако на сред њега стоји пет-шест црних врећа са смећем.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=855760#p855760:1m4icu7g je napisao(la):
zoran_m » 05 Jun 2021 03:33 pm[/url]":1m4icu7g]https://nova.rs/vesti/drustvo/mozzart-donirao-beogradjanima-inovativni-preciscivac-vazduha/
Kakva skalamerija, totalno neproporcijalno.
file.php
Ala je lego, ko piletu s***.
 
Доста новијег мобилијара у пешачким зонама се не уклапа стилски.
 
Prošao sam malopre ovuda i moram reći da je objekat predimenzionisan pogotovu u visini i da ne odgovara lokaciji jer je u futurističkom stilu.
 
Plus su oko uređaja nalili beton umesto da lepo uklopeploče. Nadam se da će se uređaj za godinu dana pokvariti i da će nestati bez traga i glasa.
 
Nije li ovo onaj što tvrdi da je potomak Nemanjića? :lol: :lol:
Svakako je i takav kompetentniji od 99% opozicije.
 
vucko":9u758gzc je napisao(la):
Prošao sam malopre ovuda i moram reći da je objekat predimenzionisan pogotovu u visini i da ne odgovara lokaciji jer je u futurističkom stilu.
em je ružan em je pitanje da li radi


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Jedna zanimljivost iz Beca koju sam pronasao. Spajanje vise stambenih blokova u jedan "superblok", po uzoru na Barselonu.
Izgleda da je ovaj model uspesan, cim se reprodukuje po svetu.
Zbogom unakrsni kolovozi i dobrodoslo zelenilo, pesaci, biciklisti i razni zanimljivi sadrzaji.
Jedino ne znam kako je tacno resen problem parkiranja.

Ovako nesto bi moglo da se napravi i negde u Beogradu.


2021-08-14-supergraetzkl-luftbild-jpg-scaled.jpg

Bildschirmfoto-2020-01-20-um-09.35.28.png

2f44eb95-e814-4680-9b97-8ec8ea9fb533_w1600_r1.5_fpx57.33_fpy50.jpg
 
Овако би могло у БГ само по Дорћолу под условом да не претворе Васину у пешачку зону и на Крунском венцу и евентуално Савском венцу кад направе нове саобраћајнице за клинички центар.
 
Блокови на НБ су приближних димензија као ови суперблокови, тако да у неку руку то већ имамо, само с другачијом архитектуром.
 
Skoro sam gostovao u jednoj emisiji gde mi je postavljeno pitanje da prokomentarišem jedan potez gradske vlasti koji je pozitivan. Kao iz topa sam rekao proširenje pešačke zone. Neverovatno je da deo ljudi je i protiv širenja pešačke zone jer gleda svoje sitne interese da može da parkira i stane automobilom ispred svog stana u centru grada.
 
Није ми најјаснији овај график где су нацртали ауте и камионе унутар блока, а љубичасти бицикл споља. Предпостављам да није нека 100% пешачка зона, већ зона успореног саобраћаја или ограниченог приступа (само станари и достава).

Што се тиче проширења пешачке зоне, она је траљаво одрађена. Пар улица је требало оставити као зоне умереног саобраћаја, са уређењем попут Грачаничке. И не треба је ширити ка Васиној и Дорћолу.
 
Ovim se, pre svega, izbegava promet prolaznih vozila, a ne onih koji su se uputili bas u tu ulicu, kao sto su vozila stanara, hitne pomoci i ostalo.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=878140#p878140:1h4rsjal je napisao(la):
Дошљак » 07 Sep 2021 09:26 am[/url]":1h4rsjal]Овако би могло у БГ само по Дорћолу под условом да не претворе Васину у пешачку зону и на Крунском венцу и евентуално Савском венцу кад направе нове саобраћајнице за клинички центар.

I meni je Dorcol prvi pao na pamet. Potrebno je samo da superblok moze komotno da se zaobilazi okolnim ulicama, bez komplikacija u praksi.
U Barseloni je lakse, jer imao zilion onih identicnih blokova, a u Beogradu nema toliko, ali mogucnost postoji.
Takodje, Dorcol je nizbrdica, ako je to nekakav problem.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=878144#p878144:1h4rsjal je napisao(la):
Пантограф » 07 Sep 2021 09:43 am[/url]":1h4rsjal]Блокови на НБ су приближних димензија као ови суперблокови, тако да у неку руку то већ имамо, само с другачијом архитектуром.

Pa jestu, ali ovo je ipak inovativni projekat za stari grad sa tesnijim ulicama.
 
Vrh