Šta je novo?

Pešačke zone

Како доктори Шапић и Мали мисле да функционише Дорћол?
Oni ne zele da funkcionise ni Dorcol ni Stari Grad u smislu klasicnog gradskog centra, njima je cilj da se to sve izmesti u onaj metastazirani tumor BNV jer samo spavaonice na 25 spratova i poluprazni trzni centar nisu dovoljni
 
Koji je Šapićev problem sa tramvajima? Da li mu je dok je bio mali tramvaj zgazio psa ili tako nešto? Ne vidim motiv njegove mržnje ka tramvajima.
Od punoletstva i dobijanja vozačke dozvole, pa na ovamo, nije seo u vozilo gradskog prevoza.

Ovo stvarno ne smemo da dozvolimo, dogorelo je što se kaže.
Odavno ja pričam da je potrebno izlaziti i glasati i to uvek za nekog drugog sve dok ne nađeš onog sa kojim ćeš biti zadovoljan, a ne da čekaš da se njegovi visočanstvo Bog udostoji da siđe međ običan narod. Pritom ne mislim na opčinjenost određenim likom koji se uzdiže na nivo Božanstva, a što smo od II svetskog rata pa na ovamo imali 3 puta.
Ali ovo, sad nisam uopšte ironičan, jedino oni koji imaju socialno - funkcionalnu pismenost mogu da razumeju.
 
Poslednja izmena:
Ако занемаримо већ стандардне политичке поделе, ја уопште не разумем негативне коментаре везане за ову најаву. Баш сам испратио целу вест. Речено је да ће се проширити пешачка зона (не само простор између Калемегдана и Кнез Михаилове, већ и Краља Петра ка Патријаршији), да ће се освежити постојећа пешачка зона, да ће се увести боље одржавање и да ће се обновити Плато код Филозофског факултета, као и да ће булевар око Калемегдана добити по две траке. Дуго ме нека вест није овако обрадовала и надам се да ће се што пре и што квалитетније спровести. Наравно, свако има право да му се нешто не допада, али у овом случају заиста не разумем аргументацију против (осим онога да је неко против свега што ради Шапић, СНС или шта год...
 
Sve je to deo hibridnog rata protiv Srbije.

A održavanje novosagrađenih pešačkih zona smo već videli na delu:
235912_img-d39194ca0c8da4c6029c369b7be0d60c-v_iff.jpg


A ukidanje saobraćaja u Pariskoj može da smisli i podržava samo priučeni vaterpolista i neuki ljudi (uglavnom od juče u Beogradu) koji ga podržavaju a ne shvataju o kakvom se priglupom primitivcu radi.

P.S.

Da li ste znali?

Plato ispred Filozofskog može da se renovira nevezano od ostatka pešake zone i svoje okoline. Štaviše, pre par godina je sam gremlin Vesić rekao za medije da zbog džapanja njega i dekana Filozofskog, Grad neće nikad obnoviti taj plato, nego da to ostaje dužnost samog fakulteta. Tako da taj plato i nema veze sa pešačkom zonom. Pogotovu što neće biti novih pešačkih zona oko tog platoa.
 
Poslednja izmena:
Ако занемаримо већ стандардне политичке поделе, ја уопште не разумем негативне коментаре везане за ову најаву. Баш сам испратио целу вест. Речено је да ће се проширити пешачка зона (не само простор између Калемегдана и Кнез Михаилове, већ и Краља Петра ка Патријаршији), да ће се освежити постојећа пешачка зона, да ће се увести боље одржавање и да ће се обновити Плато код Филозофског факултета, као и да ће булевар око Калемегдана добити по две траке. Дуго ме нека вест није овако обрадовала и надам се да ће се што пре и што квалитетније спровести. Наравно, свако има право да му се нешто не допада, али у овом случају заиста не разумем аргументацију против (осим онога да је неко против свега што ради Шапић, СНС или шта год...
ОК. Подржаваш ли укидање саобраћаја у Париској, пошто једино то ниси поменуо у својој поруци?

И ако подржаваш - зашто подржаваш. Јер, сви су нашироко писали зашто не подржавају, па да видимо да ли си форумаш или партијски војник.
 
Ако занемаримо већ стандардне политичке поделе, ја уопште не разумем негативне коментаре везане за ову најаву. Баш сам испратио целу вест. Речено је да ће се проширити пешачка зона (не само простор између Калемегдана и Кнез Михаилове, већ и Краља Петра ка Патријаршији), да ће се освежити постојећа пешачка зона, да ће се увести боље одржавање и да ће се обновити Плато код Филозофског факултета, као и да ће булевар око Калемегдана добити по две траке. Дуго ме нека вест није овако обрадовала и надам се да ће се што пре и што квалитетније спровести. Наравно, свако има право да му се нешто не допада, али у овом случају заиста не разумем аргументацију против (осим онога да је неко пр
ОК. Подржаваш ли укидање саобраћаја у Париској, пошто једино то ниси поменуо у својој поруци?

И ако подржаваш - зашто подржаваш. Јер, сви су нашироко писали зашто не подржавају, па да видимо да ли си форумаш или партијски војник.
Без икакве љутње, не пада мени на памет да се теби правдам да ли сам партијски војник или форумаш. Могао бих и ја да поставим питање: да ли си ти партијски војник неке друге партије, дежурни мрзитељ или форумаш који просто има свој став. Зато заиста мислим да престанемо да делимо етикете једни другима, да почнемо нормално да причамо и да већ једном ставимо тачку на бесмислице којима до сутра можемо да затрпавамо форум и ширимо омразу међу нама.
Што се тиче твог питања: подржавам укидање саобраћаја и претварање у пешачку зону у склопу општег плана ширења пешачке зоне и постепеног потискивања аутомобилског саобраћаја из центра града. Наравно да то ширење треба да буде праћено проширивањем булевања испод Калемегдана и неким другим пројектима који доприносе смањивању гужви у центру.
 
Sve je to deo hibridnog rata protiv Srbije.

A održavanje novosagrađenih pešačkih zona smo već videli na delu:
235912_img-d39194ca0c8da4c6029c369b7be0d60c-v_iff.jpg


A ukidanje saobraćaja u Pariskoj može da smisli i podržava samo priučeni vaterpolista i neuki ljudi (uglavnom od juče u Beogradu) koji ga podržavaju a ne shvataju o kakvom se priglupom primitivcu radi.

P.S.

Da li ste znali?

Plato ispred Filozofskog može da se renovira nevezano od ostatka pešake zone i svoje okoline. Štaviše, pre par godina je sam gremlin Vesić rekao za medije da zbog džapanja njega i dekana Filozofskog, Grad neće nikad obnoviti taj plato, nego da to ostaje dužnost samog fakulteta. Tako da taj plato i nema veze sa pešačkom zonom. Pogotovu što neće biti novih pešačkih zona oko tog platoa.
Од тебе ништа друго и не очекујем. Да си ти мени жив и здрав:)
 
Znači super je umesto tramvajem, voziti bicikl na usponu od 15%? Ovo mogu da isplaniraju samo neprijatelji Beograda. Uostalom, imaju svoja sela, neka tamo prave pešačke zone i staze koliko hoće.
 
Ако занемаримо већ стандардне политичке поделе, ја уопште не разумем негативне коментаре везане за ову најаву. Баш сам испратио целу вест. Речено је да ће се проширити пешачка зона (не само простор између Калемегдана и Кнез Михаилове, већ и Краља Петра ка Патријаршији), да ће се освежити постојећа пешачка зона, да ће се увести боље одржавање и да ће се обновити Плато код Филозофског факултета, као и да ће булевар око Калемегдана добити по две траке. Дуго ме нека вест није овако обрадовала и надам се да ће се што пре и што квалитетније спровести. Наравно, свако има право да му се нешто не допада, али у овом случају заиста не разумем аргументацију против (осим онога да је неко пр

Без икакве љутње, не пада мени на памет да се теби правдам да ли сам партијски војник или форумаш. Могао бих и ја да поставим питање: да ли си ти партијски војник неке друге партије, дежурни мрзитељ или форумаш који просто има свој став. Зато заиста мислим да престанемо да делимо етикете једни другима, да почнемо нормално да причамо и да већ једном ставимо тачку на бесмислице којима до сутра можемо да затрпавамо форум и ширимо омразу међу нама.
Што се тиче твог питања: подржавам укидање саобраћаја и претварање у пешачку зону у склопу општег плана ширења пешачке зоне и постепеног потискивања аутомобилског саобраћаја из центра града. Наравно да то ширење треба да буде праћено проширивањем булевања испод Калемегдана и неким другим пројектима који доприносе смањивању гужви у центру.
Ovde nije izrečeno ništa novo, nikakav lični stav i nikakav argument. Ovo je samo običan copy-paste odgovor formiran na osnovu prežvakanja izjava vodećih naprdnjaka.

Ovo pokazuje da ti pojma nemaš o Beogradu, a veliko je pitanje da li uopšte i živiš ovde, ili pišeš šta ti kažu. Pošto iznova i iznova pokazuješ da se u problematiku i dešavanja razumeš ko Marica u...

I ti meni živ i zdrav bio, i sve najbolje ti želim. 😘 Javi se kad zapravo budeš počeo da živiš u Beogradu i kada budeš imao da napišeš još nešto osim prepričanih izjava i lupetanja političara iz novina.
 
Што се тиче твог питања: подржавам укидање саобраћаја и претварање у пешачку зону у склопу општег плана ширења пешачке зоне и постепеног потискивања аутомобилског саобраћаја из центра града. Наравно да то ширење треба да буде праћено проширивањем булевања испод Калемегдана и неким другим пројектима који доприносе смањивању гужви у центру.
Избегао си одговор, јер тако уопштено може да се напише за буквално било коју улицу, било где, тако да је све јасно.
 
Избегао си одговор, јер тако уопштено може да се напише за буквално било коју улицу, било где, тако да је све јасно.
Ја само не разумем колико у вама неколицини има једа и мржње да на сваки нормалан и људски одговор одговарате на овај или сличан начин. Нисте ви ти који судите, који процењује ко је исправан а ко није. Ја чак и када се са неким не слажем, ако неко одговори пристојно, узврати истом мером. Али добро, да ставимо тачку на ову бесмислену причу, мислим да својим ставом изолујете себе од било ког нормалног и позитивног човека, и остајете заробљени у вашем уском кругу мрзитеља.
 
Opet nikakav argument.

Samo jedna te ista Helen Lavdžoj /Ljiljana Smajlović jadikovanja i kukanja još od decembra 2022.

I svaki post u fazonu "ja zaista nisam došao da se svađam već da diskutujem" a opet svaki post sadrži 100% političarenja i demagogije a 0% argumenata i prave diskusije o bilo čemu.

I svaki post pun serendanja o mržnji i zajedljivosti , a onda u produžetku izliv upravo toga prema svakome ko ne onaniše na SNS i šta oni rade ovom gradu.
 
Ја само не разумем колико у вама неколицини има једа и мржње да на сваки нормалан и људски одговор одговарате на овај или сличан начин. Нисте ви ти који судите, који процењује ко је исправан а ко није. Ја чак и када се са неким не слажем, ако неко одговори пристојно, узврати истом мером. Али добро, да ставимо тачку на ову бесмислену причу, мислим да својим ставом изолујете себе од било ког нормалног и позитивног човека, и остајете заробљени у вашем уском кругу мрзитеља.
Kojih mrzitelja? Ja obožavam Beograd, samo sam protiv besmislenih projekata. Volim svaki deo Beograda, čak i navodni Beograd, iako mi se ne sviđa kako izgleda. Nego ne dam da divlji isteraju pitome. Ali jeste, mrzim glupost, mrzim nelogičnosti, mrzim kad se ukida nešto čisto da bi se ukinulo i da ne nabrajam više.
 
Ја само не разумем колико у вама неколицини има једа и мржње да на сваки нормалан и људски одговор одговарате на овај или сличан начин. Нисте ви ти који судите, који процењује ко је исправан а ко није. Ја чак и када се са неким не слажем, ако неко одговори пристојно, узврати истом мером. Али добро, да ставимо тачку на ову бесмислену причу, мислим да својим ставом изолујете себе од било ког нормалног и позитивног човека, и остајете заробљени у вашем уском кругу мрзитеља.
Буди поздрављен.
 
У бити ово је прерађен Јовинов стари предлог минус тунел испод Париске, све у свему само још један рендер..

sos-kalemegdan-zove-branislav-jovin-u-akciji.jpg


pariska (1).jpg


Реално и да неко заиста планира, нема средстава за ово, изградити подземну гаражу испод Париске јесте велики издатак, а ту су и остаци римског каструма које треба у том случају угрозити.
Да не говорим о проширењу Војводе Бојовића, које би угрозило Београдску тврђаву која има статус споменика културе од изузетног значаја.
 
Не минус тунел, него минус два тунела - друмски и трамвајски - минус подземна трамвајска станица, минус метро станица Калемегдан!

Уместо тога: ширење булевара око тврђаве и спровођење трамваја око тврђаве. Скоро па исто...

И ладно се позва на њега Гангула; и то, како пренесе Беоинфо: "БранО Јовин је давно предвидео..."
 
Ако се добро сећам било је више варијанти, са јединственим и са два, н'о није битно, на Јовиновом цртежу је један, а изнад њега гаража. То ни СФРЈ концем свога постојања могла изгурати.

Да, добро ме подсети, крак метроа и дистрибутивни прстен, су били предуслови за проширење пешачке зоне на југ по том плану.


Sl.Pr_.2 (2).jpg
Sl.Pr_.2 (1).jpg
 
Poslednja izmena:
Јовин није укалкулисао постојање каструма испод Париске, део је откривен испод трамвајских шина 2009.

kal2.jpg
kal1.jpg



У сваком случају тако ће наравно и бити.


Мада не бих имао нарочито против да се овај простор претвори у пеш. зону уместо паркинга, има ту пар финих галерија, ФЛУ, па Прва модерна галерија у Дому београдских уметника (Париска 14).

Screenshot (2903).png
 
Poslednja izmena:
Мислим на платое испред галерија, таман да се људи пре отварања изложбе не гурају са паркираним аутомобилима.

Приликом отварања изложбе "Групни портрет: Шездесет година Салона савремене уметности"..

119840_salon-msu-60-godina-foto-promo-1_kfmob.jpg
 
Poslednja izmena:
Ако занемаримо већ стандардне политичке поделе, ја уопште не разумем негативне коментаре везане за ову најаву. Баш сам испратио целу вест. Речено је да ће се проширити пешачка зона (не само простор између Калемегдана и Кнез Михаилове, већ и Краља Петра ка Патријаршији), да ће се освежити постојећа пешачка зона, да ће се увести боље одржавање и да ће се обновити Плато код Филозофског факултета, као и да ће булевар око Калемегдана добити по две траке. Дуго ме нека вест није овако обрадовала и надам се да ће се што пре и што квалитетније спровести. Наравно, свако има право да му се нешто не допада, али у овом случају заиста не разумем аргументацију против (осим онога да је неко пр​
Без икакве љутње, не пада мени на памет да се теби правдам да ли сам партијски војник или форумаш. Могао бих и ја да поставим питање: да ли си ти партијски војник неке друге партије, дежурни мрзитељ или форумаш који просто има свој став. Зато заиста мислим да престанемо да делимо етикете једни другима, да почнемо нормално да причамо и да већ једном ставимо тачку на бесмислице којима до сутра можемо да затрпавамо форум и ширимо омразу међу нама.​
Ako hoćemo da prestanemo delimo etikete, odna treba da počnemo od ličnog primera, a ne da zahtevamo od drugih da to čine, a da mi i dalje nastavimo da vodimo svoju retoriku. Konkretno, prvo kažeš da svako ima pravo da mu se nešto ne sviđa, a onda kažeš da ne razumeš zašto neko ima uopšte argumentaciju protiv ovog konkretnog plana.
Што се тиче твог питања: подржавам укидање саобраћаја и претварање у пешачку зону у склопу општег плана ширења пешачке зоне и постепеног потискивања аутомобилског саобраћаја из центра града. Наравно да то ширење треба да буде праћено проширивањем булевања испод Калемегдана и неким другим пројектима који доприносе смањивању гужви у центру.​
Više puta komentarisao i konstatovao, ovaj put sažeto, da mnogi koji posećuju forum, ali i generalno jedan deo običnog građanstva, ne shvata kako grad Beograd funkcioniše.
Ја само не разумем колико у вама неколицини има једа и мржње да на сваки нормалан и људски одговор одговарате на овај или сличан начин. Нисте ви ти који судите, који процењује ко је исправан а ко није. Ја чак и када се са неким не слажем, ако неко одговори пристојно, узврати истом мером. Али добро, да ставимо тачку на ову бесмислену причу, мислим да својим ставом изолујете себе од било ког нормалног и позитивног човека, и остајете заробљени у вашем уском кругу мрзитеља.​
Svi mi građani smo sudije, parafrazirano, jer mi smo ti koji donosimo ličnu presudu da li ćemo na izborima da budemo oni koji glasaju za vlast ili opoziciju, ili ćemo da budemo apstinenti. A taj sud donosimo na osnovu onoga što vidimo i čujemo svojim ušima i očima.​
 
Vrh